Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy szülő nem tanítja meg magyarul a gyerekét?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, kb már 15 éve az USA-ban él és dolgozik, a férje is amerikai. 2 gyerekük van, egy 9 éves lány és egy 13 éves fiú. A gyerekek egy szót nem beszélnek magyarul. Minden nyáron itthon vannak rokonoknál, de szegény gyerekek alig tudnak valakivel beszélni, max a fiatalabbakkal, mert az idősek nem beszélnek angolul. Ha találkozunk is látom a gyerekeken, milyen kínos ez nekik. A barátnőm fia már évek óta kérleli az anyját, hogy tanítsa magyarul, mert ő magyarnak tartja magát, de a barátnőm mindig azt mondja neki, hogy majd ha felnőtt leszel és akarsz majd megtanulsz tanfolyamon vagy akárhogy. Csak ugye nem mindegy, hogy gyerekként megtanulsz egy nyelvet vagy felnőtt korodban, pláne, hogy a magyar nem is könnyű nyelv. Kérdeztem már a barátnőmet, hogy miért nem tanította meg őket. Amire az a válasz, hogy szerinte felesleges lenne. Ti ismertek ilyet? Akik külföldön élnek: ti tanítottátok a gyereketeket magyarul?
2015. dec. 19. 13:24
1 2 3 4
 1/37 Kosbor24 ***** válasza:
86%
Én külföldön élek, és bár nincs gyerekem, ha lenne/lesz biztos megtanítom magyarul
2015. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak Peter Sramekre gondolok, akinek az anyja magyar és nem tanította meg beszélni, milyen nehéz helyzetben volt miatta.. Kisgyerekként a legkönnyebb megtanulni, van ismerősöm, egyből kétnyelvűek voltak a kicsik, anyuka németül, apuka magyarul beszélt csak hozzájuk, minden téren könnyebb volt az életük.
2015. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%

Hát már nem olyan egyszerű őket megtanitani, szuleteskor kellett volna...

Ha ő úgy gondolta, hogy a gyerekeinek nincs rá szüksége, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Én is külföldön élek, mondjuk én gyerekkel költöztem, aki eleve beszélt magyarul. Viszont a környezetemben nem egy olyan van, aki csak az ország nyelvére tanítja a gyereket, az anya vagy az apa nyelvét nem tartja lényegesnek... De olyan is van, ahol Pl marokkói apuka, magyar anyuka felállásban anyának meg van tiltva, hogy a gyerekkel magyarul beszéljen. ...

2015. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%

"A barátnőm fia már évek óta kérleli az anyját, hogy tanítsa magyarul, mert ő magyarnak tartja magát"


Nos, ezt nem gondolnám. Miért tartaná magát magyarnak egy amerikai fiú, amerikai apával és már amerikai anyával, Amerikában élve?

Azt viszont elhiszem, hogy érdekli, a magyar nagyon ritka nyelv, titkosírásnak is használhatná az iskolában, úgyse értené senki. :)


Ennek ellenére úgy gondolom, hogy teljesen normális. A barátnőd döntése. Lehet, hogy nem szereti a volt anyanyelvét és a volt országát, és nem akar emlékezni rá, és ezen most lehet megbotránkozni, de van ilyen ismerősöm külföldön.

Az unokabátyám első fia tökéletesen beszél magyarul (Angliában élnek), a második már csak megérti, de nem nagyon tud beszélni, a harmadik legfeljebb pár szót beszél. Egy másik ismerősöm fiai csak számolni és káromkodni tudnak magyarul. :)


Egyébként olyan szempontból nézve valóban felesleges megtanulni, nem ismeri senki. A barátnőd valószínűleg úgy gondolja, a fia úgyis Amerikában fog elhelyezkedni, elvégre miért is akarna Magyarországon?

2015. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Pedig a fiú valóban ezt mondta, ezekkel a szavakkal, sőt, ő szeretne idővel itt élni inkább. Ő mondta, én szoktam velük beszélgetni mivel megy nekem az angol :) Persze egy 13 éves még biztos nem gondolja át 100%-ig amit mond, de ő ezt így szó szerint mondta :) A lány már nem ilyen mondjuk, őt annyira nem érdekli.
2015. dec. 19. 13:41
 6/37 anonim ***** válasza:
79%

Hogy miért lenne lényeges?


1. Kezdjük azzal, hogy van is egy mondás, ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz. Hátrányukra nem vált volna, ha ismerik az anyjuk anyanyelvét.

2. Ha hazajönnek a kérdező is írta, senkivel nem tudnak beszélni kb. Nagyszülők, nagynénik, nagybácsik? Nekik is jobban telne a nyár, ha szót értenének a rokonok nagy részével.

3. Soha nem lehet tudni mi lesz. És ha elválnak 3 év múlva, és az anya hazajön a gyerekekkel? Persze, ez elmélet, de sose lehet tudni.


Arról nem is beszélve, hogy a saját édes gyermeke kérését veszi semmibe. Ha a gyerek szeretné megtanulni a nyelvet, akkor miért nem tehet eleget a kérésnek?

2015. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
22%

6!


Hacsak nem képzett nyelvtanár az anya, méghozzá magyar mint idegen nyelv szakkal, nem fogja tudni megtanitani a gyereket, ha az már beszél valamilyen nyelvet anyanyelvkent

2015. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem az ilyen szülőket, sokkal jobban járnának a gyerekek, ha elmondhatnák magukról, hogy legalább vmennyire beszélnek magyarul.
2015. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

7!


Nyilván nem most gondoltam, ezt már réges-régen kellett volna, amikor még kicsik voltak. A tesómék Angliában élnek, a gyerekeik hibátlanul beszélnek angolul és magyarul is, születésüktől kezdve 2 nyelven beszéltek nekik.

De ha már most kéri a gyerek is tudna neki valamit tanítani, nyilván nem perfektre, de azért ne mondd, hogy semmit nem tudna neki tanítani, még csak 13 éves, nem 53.

2015. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó, a magyar nyelvtan nem egyszerű, egy képzetlen személy nem tudja megtanitani senkivel. Arról, hogy az anya tanítsa a gyereket, már régen lemaradtak. Max annyit tudna tenni, hogy kész mondatokat vagy pár szót megtanitani velük, de teljesen értelmetlen, ha nem tudják használni.
2015. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!