Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mostanában többször...

A szüleim mostanában többször mondják nekem, hogy pasizzak már be, de én még nem akarok. Mit tegyek, hogy szereljem le őket?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Most végeztem a főiskolán. Erre a szüleim mondták, hogy most már igazán felszedhetnék valakit, mert már pár volt osztálytársamnak családja van. Mondta, hogy ismerkedjek netes társkeresőn, de én abban nem bízok, mert sok olyan ember van fenn, aki nem független. Mondtam neki, hogy én a karrieremben szeretnék előbbre jutni. Erre anyu rávágta, hogy a munka, suli, meg gyerekek mellett tanult, és szerinte minden sikeres ember mellett egy másik fél áll. Meg kérdezte tőlem, hogy miért nem mentem a végzős vacsorára a fősulin. Mondtam neki, hogy azért, mert nem illettem bele abba a társaságba, meg nekünk kellett volna fizetni a tanári kar vacsoráját, és örülök, hogy megszabadulok tőlük. Erre ő feltette a kérdést, hogy én minden kapcsolatot megszakítok a volt csoport/osztálytársakkal.Mondtam, hogy igen, mert aki már egyszer is megbánt, azzal már örök haragba leszek. gyermeket nem biztos, hogy szeretnék, mert nem szeretném tovább örökíteni azt az állapotot amivel együtt élek(Asperger szindróma). Meg azt is megemlítettem neki, hogy sokan vannak, akik valamilyen kapcsolatban élnek, de nem boldogok és én ilyenre nem vágyom. Erre ő rávágja, hogy ennek meg annak a csajnak is van sikere a munkájában, mégis van párkapcsolata, szerinte a 2 dolog nem zárja ki egymást. Állapotomból fakadóan csak ritkán kezdeményezek interakciót az emberekkel, nem szeretem, ha a szűk családomon kívül bárki megérint, gyakran előfordult, hogy idegenekkel indulatosan viselkedtem, mert tolakodóan viselkedtek velem. Jövő hónapban lesz a diplomaosztóm és fontolgatom, hogy elmenjek-e, ha a nappali tagozatos hallgatók közül senki nem találta meg hozzám a kulcsot. Ha valaki tud értelmes választ írni, azt megköszönöm!
2015. dec. 20. 22:37
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
65%
a szüleid unokázni szeretnének,te pedig haragtartó vagy.mást nem nagyon tudok írni,valószínűleg 10 év múlva is egyedülálló leszel 1-2 rövidebb kapcsolattal a hátad mögött.
2015. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Sosem értettem, egyik ember miért akarja ráerőltetni a másikra egy olyan életet, életmódot, amiben a másik nem érezné jól magát. Mert hát a Mari, meg a Piri is így élt. Az lehet, de ő a Mari, meg a Piri.

Lehet, útban vagy a szüleidnek, unokázni akarnak, vagy dicsekedni a gyerekükkel a szomszéd Józsinak.

2015. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elengeded a füled mellett. Mondja csak a magáét, ah meg levegőt vesz, visszakérdezel, hogy befejezte-e már. A te életed, úgy éled, ahogy jól esik. Nem kell mindenkinek nagy családot alapítania, ha nem akarod, akkor nem kell, kész.
2015. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Anyukád valószínűleg le van ragadva a saját fiatalkoránál, amikor az embernek 20 évesen már családja volt. Sokak számára a boldog felnőtt élet egyenlő azzal, hogy kapcsolat, házasság, gyerek. Nem tudják elképzelni, hogy valaki lehet boldog ezek nélkül is. Nálam is megvolt ez annak idején, amikor erőszakkal küldeni akartak társaságba, pedig tudták, hogy nekem a mindennapi emberi interakciók elviselése is rengeteg energiát emészt fel és amikor végre hazaérek, szeretnék egyedül lenni és a saját dolgaimmal foglalkozni. Minden nap az orrom alá dörgölték, hogy "x-y lányának már barátja van!"- és elvárták, hogy rosszul érezzem magam emiatt. Az osztálytársaim ált. és középiskolában is az a kategória voltak, akikre nem vagyok kíváncsi és örülök, hogy nem kell látnom őket többé. Aztán később, amikor rájött az "unoka-láz", random kezdett nekem előadásokat tartani, hogy milyen jó lesz, ha gyerekem lesz, pedig mindig is tudta, hogy undorodom a gyerekektől, félek tőlük és nem akarok gyereket. Ettől eltekintve a mai napig képes nekem cuki képeket mutogatni kisbabákról, pedig több kiakadásom is volt már ezzel kapcsolatban.

Egyszóval vannak, akik nem képesek felfogni, ha a gyerekük nem olyan életet szeretne, amilyet ők elképzeltek neki. Ez független attól, hogy aspergeres vagy (egyébként én is az vagyok, merő véletlenségből.) Hagyd rájuk, mást nem tehetsz. Majd megunják. Az én anyám is tajtékzott, amikor közöltem, hogy nem akarok gyereket, azt üvöltötte, hogy nagyobb a baj a fejemben, mint ahogy azt eddig hitte, de később tudomásul vette, hogy ez nem az ő döntése. Persze újra és újra előhozta a témát és kellett pár erősebb hangvételű véleménynyilvánítás is a részemről, miszerint ha gyereket akar, akkor szüljön ő, ne az én nyakamba akarjon egyet csak azért, hogy ő unokázhasson.

A diplomaosztót gondold át, ha úgy érzed, feszélyezne a tömeg, akkor ne menj el. De ez egyedül a te ünneped, a te döntésed, ne befolyásolja a többi hallgató. Én sem mentem el a bsc-s diplomaosztómra, elsősorban a tömegiszonyom miatt, pedig anyám nagyon csalódott volt, hogy nem lehetett ott (szerintem ő simán elment volna nélkülem is, nem a diplomám volt fontos, hanem a cirkusz meg a talár.) A mesterképzésesre viszont elmentem, ott jóval kevesebben voltak és végeredményben nem is volt rossz.

2015. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell úgy elsietni. Nagyon sok olyan nőt ismerek, aki a rossz férfiválasztásának "köszönhetően" szenvednek/ szenvedtek. Majd jön az a valaki, aki megdobogtat, meg még örülhet is, hogy téged nem fektetett meg minden jött-ment ;) Addig meg koncentrálj a karrieredre.
2015. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%

majd 30 évesen kéne már kis életképességet mutatni eddig pihenteted mag az iskola padban mikor fogsz élni

egyedül tuti éhen döglesz

2015. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Anyukadnak nincs igaza, de neked sem...ha mindig mindenbol kihuzod magad, az nem tul jo. Nem talaltak meg hozzad a kulcsot?? Azt varod hogy mindig a masik 30-40-50-100 keresse a te kedved? Pfff...
2015. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Arra ugye nem gondoltál, hogy a szüleid nem rosszindulatból de örülnének ha végre élnéd az életedet, külön tőlük..

Nekem is nagy gyerekeim vannak, imádom őket, de bevallom a frász kerülgetne ha 26 évesen még a nyakamon élnének. Azért ennyi idősen már ideje kirepülni a családi fészekből.

2015. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Egyikőtöknek sincs igaza, de a végső döntés a tiéd.

Két ilyen nőt ismertem, az egyik hozzád hasonló korú, aki minden egyes pasijelöltet azonnal a barátzónába vágott, aztán nekikezdett egy hosszas tesztelőprogramnak, mert állandóan horrortörténeteket böngészett kapcsolatokról a neten. Ezen persze a legkitartóbbak is elbuktak, de a többség feladta az első 1-2 hónap után. Mit is lehetne kezdeni egy jégkirálynővel, akivel még egy randit is kínszenvedés összehozni és egy apróság miatt is kiakad? Végül talált valakit aki megfelelt, 3 évig voltak együtt, aztán szétmentek. Na bumm, ennyit a keresgélésről.

A másik karrierista volt alkalmi kapcsolatokkal, aki 35 évesen jött rá, hogy szeretne gyereket, de ehhez partner is kellene. Végül teherbe esett "véletlenül" egy helyi fickótól, aki viszont rövid úton otthagyta, el is költöztek. Persze az ember azt hiszi, hogy mindenki a kegyét fogja keresni és van ideje mint a tenger, csak ez nem így van a valóságban, pláne ha valaki a kelleténél érzékenyebb/hisztisebb, és menekülnek tőle a pasik a jobb partikhoz.

2015. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Azért azt ne felejtsük el, hogy Kérdező Aspergeres. Azért így nem egyszerű ismerkedni, ez az autizmus egyik fajtája. Lányom is Aspergeres, a tanárok folyton szekálnak, hogy a gyerek nem barátkozik, csak ül a sarokban és olvas a szünetekben. Azért így nem olyan könnyű ám bepasizni. Melyik pasi fogadja el, hogy az ember a maga módján szereti, de nem igen tudja kimutatni?
2015. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!