Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mostanában többször...

A szüleim mostanában többször mondják nekem, hogy pasizzak már be, de én még nem akarok. Mit tegyek, hogy szereljem le őket?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Most végeztem a főiskolán. Erre a szüleim mondták, hogy most már igazán felszedhetnék valakit, mert már pár volt osztálytársamnak családja van. Mondta, hogy ismerkedjek netes társkeresőn, de én abban nem bízok, mert sok olyan ember van fenn, aki nem független. Mondtam neki, hogy én a karrieremben szeretnék előbbre jutni. Erre anyu rávágta, hogy a munka, suli, meg gyerekek mellett tanult, és szerinte minden sikeres ember mellett egy másik fél áll. Meg kérdezte tőlem, hogy miért nem mentem a végzős vacsorára a fősulin. Mondtam neki, hogy azért, mert nem illettem bele abba a társaságba, meg nekünk kellett volna fizetni a tanári kar vacsoráját, és örülök, hogy megszabadulok tőlük. Erre ő feltette a kérdést, hogy én minden kapcsolatot megszakítok a volt csoport/osztálytársakkal.Mondtam, hogy igen, mert aki már egyszer is megbánt, azzal már örök haragba leszek. gyermeket nem biztos, hogy szeretnék, mert nem szeretném tovább örökíteni azt az állapotot amivel együtt élek(Asperger szindróma). Meg azt is megemlítettem neki, hogy sokan vannak, akik valamilyen kapcsolatban élnek, de nem boldogok és én ilyenre nem vágyom. Erre ő rávágja, hogy ennek meg annak a csajnak is van sikere a munkájában, mégis van párkapcsolata, szerinte a 2 dolog nem zárja ki egymást. Állapotomból fakadóan csak ritkán kezdeményezek interakciót az emberekkel, nem szeretem, ha a szűk családomon kívül bárki megérint, gyakran előfordult, hogy idegenekkel indulatosan viselkedtem, mert tolakodóan viselkedtek velem. Jövő hónapban lesz a diplomaosztóm és fontolgatom, hogy elmenjek-e, ha a nappali tagozatos hallgatók közül senki nem találta meg hozzám a kulcsot. Ha valaki tud értelmes választ írni, azt megköszönöm!
2015. dec. 20. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

"minden egyes pasijelöltet azonnal a barátzónába vágott"


Nem feküdt le mindenkivel, aki rámosolygott?

2015. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
most még nem gáz, de ha öreg korodra egyedül maraszd, gyerekek, unokák, család nélkül, és magányosan keservesen fogsz meghalni, na az már gáz.
2015. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

Úristen a kommentek.

Megszólalt a "jóakaró", keserves magyar rögvalóság.

"most még nem gáz, de ha öreg korodra egyedül maraszd, gyerekek, unokák, család nélkül, és magányosan keservesen fogsz meghalni, na az már gáz." Hát ez maga a nyomor, te, tudod hány idős embert szarnak le a gyerekei, unokái?


Kedves Kérdező!


Asperger-szindrómát felesleges volt beleírnod, mert az átlag magyar ezt nem fogja fel, nem érti.

".Mondtam, hogy igen, mert aki már egyszer is megbánt, azzal már örök haragba leszek. gyermeket nem biztos, hogy szeretnék, mert nem szeretném tovább örökíteni azt az állapotot amivel együtt élek(Asperger szindróma). Meg azt is megemlítettem neki, hogy sokan vannak, akik valamilyen kapcsolatban élnek, de nem boldogok és én ilyenre nem vágyom." Ez egy megfontolt döntés. A diplomaosztóra szerintem menj el, ennyit még kibírsz.

Van olyan ismerősöm, aki 32 évesen kezdett el barát után nézni, lassan haladt, de megtalálta a számára megfelelőt.

2015. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
jól van #13, annyira azért ne éld bele magad, még a végén felmegy a vérnyomásod.
2015. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az "ennyit még kibírsz" tipikusan a keserves magyar rögvalósághoz tartozó emberek szlogenje.


Szerintem azért volt felesleges az Aspergert belekeverni, mert vannak emberek, akik "normálisak", és nem akarnak kapcsolatokat, jópofizni, stb. Tehát mintha kifogás lenne a betegség, pedig nem az. Bárki akarhat bármit, nem kell valamire fogni.

2015. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én idősekkel dolgozom és van két olyan "mamim", aki idén érték el a 100-at :D. Gyermektelen mindkettő. Szoktam velük beszélgetni, egyikük kissé szenilis :D kérdeztem, hogy miért nem férjhez, azt mondta, hogy sokat válogatott, aztán mostanra meg "kicsúszott az időből", a másik volt férjnél, és "csak" nevelt gyermeke volt, azt mondta, jobb is hogy nincsenek sajátjai, mostanra már biztosan meghaltak volna. Ez nem segítség, csak kis történet.
2015. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 teelapo válasza:

Ha tudsz az Asperegeredről, akkor tudatosan "kiszámíthatod", hogy a normál pszichológiájú emberek milyen viselkedést várnak el tőled. Ameddig ez nem nagyon kellemetlen, addig kicsit elviselhetsz/megtehetsz olyat is ami valójában nem annyira jön be neked. Ha meg nagyon kellemetlen, akkor legyél csak nyugodtan "merev" és zárkózz el: a te életedről van szó.

A szüleid mentségére: az ő értékrendjük egyszerű: "kapcsolat=jó, nem kapcsolat=rossz" és mivel jót akarnak neked, erőltetnek a kapcsolat irányába. A kapcsolatnak van néhány kétségtelen előnye: anyagilag jobban jössz ki, gond esetén lehet valakire számítanod. Nem tudom, aspergeresként mennyire könnyű kapcsolatot felépíteni..egészségesként sem mindig könnyű:))

Én mindenesetre tudatosan próbálnék kapcsolatot építeni: rögtön az elején beszélnék az aspergerről és türelmességet kérnék. Ha ezt valaki hosszabb távon tolerálja, akkor lehet, hogy ki fogsz vele jönni.

Ha meg nagyon nem jön össze, akkor a szingli lét sem annyira gáz...harcoljon más az emberiség kihalása ellen:)))

2016. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 szántóvető ***** válasza:
12-es mindenki egyedül hal meg.vagy szerinted a halálos ágyadon jobban fogod érezni magad hogy x db. unokád van?
2016. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!