Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu most jelentette be hogy...

Anyu most jelentette be hogy terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ahogy haza értem suliból anyu bejelentette, hogy terhes. Csak nekem ez a tesó dolog soha nem tetszett. Kiskoromban is ki nem állhattam ezt a témát. Szüleim 5 éves koromban elválltak, pillanatnyilag anyunál élek. Apukám oldaláról már van egy tesóm, de avval megbékéltem mert nem apunál laktam és akkor csak 9 éves voltam. Azóta amiótta megtudtam, hogy anyu terhes becsukózkodtam a szobámba és csak szomorú zenét hallgatok és sírok. Az utóbbi időben igaz, hogy rossz hangulatom van és gyakran sírok, de most csak rosszabb lett. Mi van velem? Mit tegyek evvel a tesós üggyel? 14/L

2015. dec. 22. 18:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%

Hat, figyi...tenni nem tudsz semmit, igy nezd a dolog jo oldalat.

Most meg diatal vagy, de 2 even belul mehetneked lesz. Es mivel anyadnak ott lesz a kicsi, jo esellyel el fog engedni sok helyre, bulikba, csavarogni stb.


Hidd el,jo lesz az nekedzh nem teged fog pisiskent ajnarozni,hanem tenyleg lesz neki egy pisis,akit abajgathat. Na, mit szolsz? :)

2015. dec. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csukózkodj ki.
2015. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos semmit nem tehetsz. Ha duzzogsz, akkor még jobban le fognak otthon tojni. A gyereket meg nem tüntetheted el, szóval van hónapod, hogy beszerezz egy adag füldugót és szétnézz tanulásra alkalmas hely (pl. könyvtár) után, ahol nem fog zavarni a bömbölés a tanulásban. Szar, hogy míg téged csak pakolgatnak ide-oda, pluszban csinálnak még egy gyereket, míg a meglévő mint kolonc, most épp ott van.

Sajnállak, én is kiakadtam volna. Mintha lecserélnének egy újra, hogy ha már ott az új pasi, legyen az ő génállományából új gyerek is, a régi meg így járt. A válást önmagában nehéz feldolgozni, nemhogy még ez is. Mindenesetre szögezd le, hogy a gyerek nekik kellett, ergo emlékezzenek erre majd akkor is, ha rád akarják sózni ha ők elmennek a fickóval, meg ha elvárják, hogy ott gügyögj neki ha megszületik.

2015. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%
* van cirka 6-7 hónapod
2015. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, hányadik hetes terhes?
2015. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kérdező! Hasonló helyzetet éltem meg, mint te, még nem voltam 14, mikor apámnak gyereke lett egy másik nőtől. Ezt nem tudom, ki mondta nekem, hogy jobb, ha az anya közös, most ez téged gondolom, nem dob fel. Hallgass rám: 25 év tapasztalataval (ennyi idős a húgom) azt mondom, mindenképpen beszélj anyukáddal, többször is, beszéld meg vele a ketelyeidet, a fájdalmadat, hogy ne maradjon / keletkezzen benned sérülés. Bízom benne hogy anyukád ezt nőként jobban tudja majd kezelni, mint nekem az apám. Ez ugyanis nem úgy megy, hogy "ne hisztizz". Tökéletesen megertelek téged.
2015. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%

Én 15 éve pattogok jobbra-balra apám és anyám között, mint valami ping-pong labda. Nem kellemes.

Viszont én világ életemben nem bírtam a kisgyerekeket. Semelyiket. Se senkiét, se rokonét, se képen se videón. Egyszerűen megborzongok és ideges leszek tőle, mert számomra rendkívül idegesítőek. Nem szeretem a nálam fiatalabbakat, így hát nyilván nekem ez lett volna az egyik rémálmom.


De sokat nem tehetsz. Valószínűleg te leszel majd a gyerekcsősz, sajnos. Aztán jön a gimi, amit én egyedül is alig bírok, hogy apám konkrét hetente kétszer van itthon, szóval egyedül vagyok a lakásban, nem hogy egy bömbölő gyerekkel...

De anyukád nyilván szeretne egy másik gyereket is, amit meg tudok érteni, hisz a sajátoman én is nyilván imádnám. Akárhogy is, az lesz a legjobb, ha majd megjön a gyerek, te inkább szerezz magadnak sok programot. Sport, tanulás, addigra már itt a középiskola is. Illetve javaslom, hogy szerezz be egy füldugót. :)

Nem tudom, te mitől félsz. Szerintem csak egy sztereotípia, hogy az emberek azért nem szeretik a gyerekeket, mert rájuk irányul minden figyelem. Nem lehet egy érzelmet egy okra visszavezetni. Remélhetőleg majd úgy tudsz foglalkozni vele, ahogy akarsz és nem vesznek be szülőnek. Arra ott van anyukád és az élettársa.


Egyellőre ne szorongj emiatt, addig nincs baj, amíg nem bújik ki. Ha megtörténik, és találsz olyan problémát, ami ebből adódik, akkor megint írj ide ki kérdést. Ilyen konkrétumban jobban tudunk segíteni.


Az is lehet, hogy mire itt az idő, még is jól fog elsülni a dolog. A kisfiú/kislány meg csillogó szemecskékkel fog felnézni rád, mint valami királyra. Bár mire ő 4-5 éves lesz, neked már bőven jobb dolgaid lesznek a babusgatáságoz képest.


Nekem is vannak féltestvéreim, ők például nagyon örültek nekem, 2-3 évig és nálunk is azért meg van a 9, 14 év korkülönbség.

2015. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
25%

Tedd tul magad rajta es fogadd el a tenyt!


Am nyugi, jo lesz!:)

2015. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
62%

Hová jársz suliba, hogy nektek nincs még téli szünet? Bár ez a "becsukózkodtam" szöveg arra enged következtetni, hogy Szlovákiában vagy valamelyik más szomszédos országban laksz.

Mindenesetre ha nem muszáj, ne hisztizz. Mikor tesóm ötéves volt, én akkor születtem. Már neki se igen nézték el a féltékenykedést. 14 évesen illene túllépni azon, hogy te vagy a világ közepe.

2015. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

"anyu bejelentette, hogy terhes."


Jelentsd be neki, hogy te is, azután majd anyád fog jól becsukózni...

2015. dec. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!