Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 12 évesen egyedül maradhatok...

12 évesen egyedül maradhatok 5 napra?

Figyelt kérdés
Anyukám holnao elutazik a nagyanyámhoz ahova én nem akarok ,enni mert gyűlölök ott lenni. Anyu viszont ott akarja tölteni a karácsonyt meg a testvérem is (nekem egyáltalán nem fontos a karácsony. Sőtt gyűlölöm) de én nagyon nem és tuti hogy nem is megyek. Otthon maradhatok 12 évesen egyedül? Kaja lenne otthon, pénzt is hagyna ha elfogyna vmi akkor megtudjam venni. Eléggé önálló vagyok. Köszönöm előre is a válaszokat.
2015. dec. 24. 15:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért. Telóról vagyok.
2015. dec. 24. 15:23
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
szerintem nincs akadálya. De neked ez nem lesz rossz,hogy nincs veled senki?
2015. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem Te döntöd el 12 évesen, hogy hova mész. Biztosra veszem, hogy Anyukád nem fog otthon hagyni.
2015. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves első nem zavarna sőtt örülnék neki de nagyon második mért is nem? Nekem is lehet saját akaratom. Nem kell szerintem azt csinálnom amit ők akarnak. Pontleszarom.
2015. dec. 24. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Kiskorú vagy, ha bármi történik veled, vagy akár csak kiderül egy hivatalos szerv felé hogy egyedül vagy, édesanyádat kiskorú veszélyeztetése miatt felelősségre fogják vonni.
2015. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem úgy megy, hogy te nem akarod. Azt kell csinálnod, amit Édesanyád mond.
2015. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
de, lehet saját akaratod, de hogy a te szavaiddal éljek, ha édesanyád "pontleszarja" akkor azt kell csinálnod amit ő akar.
2015. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Amíg kiskorú vagy, a szüleid felelősek érted. Bármi történne, őket vonnák felelősségre.

Úgyhogy tetszik, nem tetszik, gyerek vagy, azt csinálod, amit mondanak.

Ekkora gyereket kizárt, hogy ennyi időre egyedül hagynék! Még évközben sem, nemhogy karácsonykor!

2015. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Egy kiskorú "pontleszarom" véleménye nem érv a törvénnyel szemben.


Btk. 208. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy – ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él -, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. "

"Súlyos kötelességszegést általában az valósít meg, aki még a nevelés, felügyelet vagy gondozás társadalmi közgondolkodás szerinti minimumát sem teljesíti. Így, aki gyermekét hosszabb időn keresztül étlen-szomjan tartja, aki betegség esetén nem viszi időben orvoshoz, vagy napokra felnőtt felügyelete nélkül hagyja, vagy italozó életmódja mellékhatásaként rendszeresen pszichés nyomásnak, rettegésnek teszi ki."


De ha a törvényt nem is nézzük, felelős szülő nem hagyja magára a gyerekét egy kis kamaszhiszti miatt.

2015. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
nem, nem maradhatsz otthon!
2015. dec. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!