Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok hozzá, ha a tizenhat éves lányotok azt kapná a születésnapjára a vele egykorú barátnőjétől, hogy kimehet velük Londonba?

Figyelt kérdés

Ami a legfontosabb, nem egyedül mennek, a barátnő édesanyja elkíséri őket, és egyébként mindkét lány nagyon jól beszél angolul.


Ami a gond, hogy a lány szülei elég szegények, sosem lenne pénzük arra, hogy kivigyék őt Londonba, míg a barátnő zsebpénzből fogja fizetni a lány repjegyét és szállását (direkt gyűjtött erre), a felmerülő extrákat pedig fele-fele arányban az édesanyjával.

A lány és a barátnő hat éve barátok, hét éve ismerik egymást, a lányt tökéletesen ismerik a barátnő szülei, nekik ez nem probléma. [nem is ez az oldal a fontos, kérlek, ebbe ne kössetek külön bele!]


Nektek, mint szegény szülők (feltételezzük, hogy azok vagytok), nem esne ez rosszul? Vagy nem lenne probléma? Esetleg el sem engednétek?



2015. dec. 28. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

10# azért 20 évesen nem olyan nagy szó,hogy egyedül repült:D


amúgy a kérdésre visszatérve, szerintem is a barátnő anyukájának meg kéne beszélni a másik szülővel ezt. ha tényleg normális , megbízható nő az édesanya, akkor én biztosan elengedném. de legalább ahhoz ragaszkodnék,hogy a költőpénzét én álljam.

2015. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%
11-es: Hát, idegen országba ment, nem beszélt profi szinten angolul, fogalma sem volt arról, mi merre van, én még 27 éves fejjel se mernék egyedül nekivágni, pedig jól beszélem a nyelvet :) Voltam már kinn külföldön, német nyelvterületen, több országban is, elég elveszettnek éreztem magam, pedig párom mellettem volt. Repülni nem nehéz, persze, Pesten felszáll, Angliában le, de nem mentek ki elé, neki kellett odatalálnia, ráadásul másnap már mennie kellett a gyakorlati helyére, minden segítség nélkül :)
2015. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én elengedném. Hiszen ez boldoggá tenné, és én soha nem adhatom ezt meg neki.

Én is vágytam rá,hogy elutazzak mondjuk nem Londonba de külföldre. A lényeg hogy nekem soha nem volt rá lehetőségem,és még most sincs,ezt nagyon bánom. :/

Szóval elengedném,főleg hogy nem egyedül mennek és a nyelvet is jól beszélik.

2015. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy a "szegény" szülőnek rosszul esik, de önző dolog lenne a "szegény" szülők részéről, hogy ilyen okból megfosszák a lányukat egy ilyen lehetőségtől / élménytől, főleg, hogy ők nem tudják ezt megadni nekik.

Ha olyan jó a kapcsolat a lányok és a szülők között is, akkor szerintem a rossz érzés is alaptalan: a egyik félnek van pénze erre, a másiknak nincs. A "gazdag" fél döntése volt, hogy állja a költségeket. Valóban jó baráti viszony esetén nem kell ezt túlragozni.

Ennek ellenére valóban úgy lett volna a legszerencsésebb, és a "szegény" szülők tényleg megérdemeltek volna annyit, hogy az ajándékozás előtt kikérjék a véleményüket / engedélyüket.

2015. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%
Az én környezetemben is történt ilyen, az utazást fizető szülőknek ez aprópénz volt, és örültek, hogy a gyereknek van társasága az úton. Mindenképp beszélj a szülőkkel a részletekről. Felajánlhatod, hogy megadod részletekben az utazás árát, de nem fogják elfogadni. Valami apró kedvességgel viszonozhatod: hívd meg őket egy uzsonnára, vacsorára (ahol megbeszélitek a részleteket), vagy pl. sütsz egy kis süteményt az útra. Örülj neki, hogy a lányod ilyen szerencsés, London nagyon jó hely.
2015. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!