Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A történet elég hihetetlen, még számomra is, szóval nem csodálkozom azon, ha lesznek olyanok, akik nem akarják majd elhinni... Van egy nő, akinek van egy 25 éves fia. Semmi baja a gyereknek agyilag, hiszen több orvos is megvizsgálta már, mert megpróbálta magát leszázalékoltatni, de semmilyen mentális zavart nem diagnosztizáltak nála. Nem hajlandó dolgozni, és ebben az anyja támogatja őt! Állandóan megy a fiával az alkalmassági vizsgálatokra, és mindig mondja, hogy ennek-annak az orvosnak az a véleménye, hogy nem tud dolgozni. Amikor kérnek papírt, akkor semmit sem tud felmutatni. Ha a srác be is kerül egy munkahelyre, akkor egy nap után kirúgják, mert minden utasításnak az ellenkezőjét teszi, miközben magában motyog. Éjnek évadján elmászkál otthonról, télen szokása minden ajtót nyitva hagyni, ezt nyáron érdekes módon nem teszi meg, csak akkor, ha fűtenek. Az anyját már többször lerúgta a bicikliről, mert olyan kedve volt, majd röhögve eltekert mellette, miközben szerencsétlen sírva hevert a földön. De amikor a testvérei meg akarják pofozni, akkor is az anyja menti ki. Otthonról lopja a dolgokat, semmit sem lehet kinn hagyni, mert eltűnik, a legkisebb apróság is. Semmiben sem segít otthon, ha munka van kilátásban, inkább lelép. Vannak testvérei, mind rendes ember, dolgoznak, állandó munkahelyük van, de azok nincsenek ennyire megbecsülve az anyjuk részéről. Nem otthon lakik, de télen mindig ott van, mert a testvérei simán kiraknák a gyereket a házból, és én meg tudom érteni...


Az anyja pár napja elvitte egy városba, nem tudom, miért, de ott is az volt az első dolga, hogy kirohant a főtérre, elkezdett üvöltözni, összeveszett az anyjával, majd meglépett, és azóta sincs semmi híre. Az anyja cukorbeteg, de amikor valami ilyesmit tesz a fia (elég sűrűn eltűnik napokra, és senki sem tudja, merre lehet), akkor fogja magát, és csak olyasmit eszik, amit nem lehetne neki, miközben azt hajtogatja, hogy ő a legkisebb fia nélkül nem tud élni. Tegnap el is vitte a mentő, annyira ragaszkodik ahhoz a féreghez, hogy inkább kórházba kerül, mert azt hiszi, ha ezt megtudja a fia, előkerül. 4-szer csinálta ezt eddig, és a kisfia magasról tett a dologra.


Miért szeretheti ennyire azt a gyereket? Ti ismertek ilyen eseteket a környezetetekben?


2015. dec. 30. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Te ki vagy ebben a sztoriban? Ha senki, akkor akadj le roluk es a sajat hazad tajan sepregess.
2015. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kitettem egy kérdést, ennyi. Ha téged ez zavar, ne olvasd, de főleg ne kommenteld, ha megkérhetnélek rá. Van közöm a sztorihoz, ne aggódj, nem olyan nagy mértékben, de engem is érint.
2015. dec. 30. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy miért szereti az anyja? Mert a legkisebb gyermeke, és tudja a lelke mélyén, hogy a fia egy életképtelen aki ha az anyja meghal, teljesen magára marad.Az ember nem szívesen fogadja el az a tényt ha a gyereke semmire sem jó. Hogy én mit tennék ebben a helyzetben? Anyaként nem engedtem volna azt, hogy a fiam ilyen senkiházi legyen. Testvérként még egy utolsó esélyt adnék az öcsémnek, hogy végre ember legyen. Ha erre nem képes, akkor megszakítanám a kapcsolatot vele, éljen úgy ahogy akar de nélkülem.


Egyébként nem kell jósnak lenni, hogy megmondjam a srác jövőjét. Ha az anyja meghal, a srác utcára kerül, hajléktalan lesz, és a saját hülyesége miatt a börtönben fogja végezni.

2015. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, hogy így végződik, de ahogy az anyját ismerem, ha lesz esélye, ír egy végrendeletet, ami segíti a srácot, hogy ne tehessék az utcára.


Láttam már én is sok kedvenc gyereket, de ilyen mértékben még soha életemben nem. Én bizonyára már agyonvertem volna, egyszerűen annyira irritáló számomra az egész lénye, kifejteni sem tudom. Az anyja egyszer napokig duzzogott, mert párom véletlenül nem köszönt a gyereknek, mert nem látta, hogy a szobában van, a feje búbjáig a paplan alá volt rejtőzve.

2015. dec. 30. 09:09
 5/6 acelsziv ***** válasza:
Én nem tennék semmit. Itt a muter is elmeháborodott nem csak a pici fia. Két bolond egy pár
2015. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nem tudja fizetni a rezsit ugyis utcára kerül
2015. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!