Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj, ha nem...

Miért olyan nagy baj, ha nem akarok szilveszteri bulikba járni?

Figyelt kérdés

Szüleim teljesen kivannak akadva rám, hogy inkább itthon ülök és olvasok vagy gépezek, ahelyett hogy elmennék bulizni, mint bárki a korosztályomból. Folyamatosan azzal szekálnak, hogy Ők már ilyenkor buliba jártak, ott ismerkedtek meg, meg már 14 éves öcsém is úgy kell visszatartani, én meg a meghívókat is kidobom. Meg olyanokat mondanak, hogy ha nem mozdulok ki, akkor sosem ismerkedem meg azzal az emberrel, aki majd a férjem lesz, stb.

Sosem voltam az a bulizós fajta, mindig is visszahúzódó voltam, aki csak a szobájában érzi jól magát. Két éve én is voltam barátnőmnél buliban, nem tetszett, így azóta sem megyek. Szüleim azonban nem értik meg és tegnap lejárattak unokatesóm előtt (de korábban ugyanezt barátoknak is elmondták), hogy a barátaiknak azért kell veszekedniük, hogy az Ő gyerekük ne menjen már sehova, neki meg azért hogy mozduljak már ki. Annyira rosszul estek ezek a szavak, mert mindig ilyen voltam. Úgy neveltek gyerekként, hogy amikor sötétedik, akkor jöjjek haza, azután meg nem is szeretek kimenni.

De nem csak szilveszterkor, bármi buliba hívnak és visszautasítom, ha rájönnek, akkor jönnek hogy valami baj van velem. Tényleg ekkora baj, hogy jobban szeretek itthon ülni? Másnak is ilyenek a szülei, vagy csak az enyémek? Normális, hogy így viselkednek velem?


17/L


2016. jan. 1. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Én sem szeretek bulizni 20 éves srácként. Nem előnyös tulajdonság szerintem, mert tényleg máshol nem nagyon lehet ismerkedni.
2016. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs ezzel.

A bulin kívül ezerféle más szórakozási lehetőség van.

2016. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen olyan vagy, mint én voltam annak idején, 17 éves koromban. Engem sosem szóltak meg emiatt a szüleim, de másoktól folyamatosan kaptam az ívet, mert nem mentem bulizni, szerintük nem volt életem. Depresszióba estem, folyamatosan azon rágtam magam, miért nem tudok olyan lenni, mint mások, és egyszer elmentem egy házibuliba. Hát, inkább maradtam volna otthon... Mindenki részeg volt, senkivel se lehetett egy értelmes mondatot váltani, mert azt se tudták, merre vannak. A zene olyan hangos volt, hogy szinte rosszul lettem tőle, sok értelme nem volt a dolognak, hamar haza is mentem. Nekem az a szórakozás, ha 3-4 barátnőmmel beülök egy csendes helyre enni, inni (nem iszok alkoholt a mai napig, nem is szeretem), és beszélgetünk. Bulikon kívül is lehet ismerkedni szerintem, én is tartós párkapcsolatban élek már 4 éve, nem tudom, mit hisznek a szüleid. Öcsém folyamatosan bulizik, neki csak egy éjszakás kalandjai vannak, és a hazahozott lányok elég ostobák. Tipikus plázacicák, reggelente azt se tudják, merre vannak, olyan másnaposak... Köszönöm, de én ebből nem kérek.


27/N

2016. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Szerintem ezzel semmi baj sincs. Én is ilyen vagyok, 20 éves fiúként. Sosem jártam bulizni, és nem is izgatott soha ez a világ. Jobban elvagyok itthon. Néha engem is próbálnak rávenni, hogy menjek el valahova, de nem megyek, mert sokkal jobb nekem így. És nem, nem normális, hogy így viselkednek veled, hiszen neked így jó, akkor nekik miért fáj ennyire, hogy Te egyszerűen csak ilyen vagy?
2016. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én családom, inkább örül annak, hogy nem érzek késztetést ilyen bulikba elmenni, ritkán elmegyek szülinapokra, amik jó későn vannak, aztán halálra aggódják magukat, amivel meg engem idegesítenek.


Én szívesebben vagyok itthon, mint hogy eljárjak olyan helyekre, ahova a környezetem szokott. Inkább filmezek itthon, vagy elbulizok én egymagam valami jó zenére :). Tény, hogy párkapcsolatok terén nem túl előnyös, bár én az előző kapcsolatomból a volt párommal, neten akadtam össze....és tartott pár évig. :)

Lehet idővel kicsit nyitsz majd a világ felé, pl. egyetemen nálunk is megváltozott néhány csendes, zárkózottabb lány egy szimpla gólyatábor és jó közösség hatására.

Nekem jelenleg nincs olyan baráti társaságom, hogy pl. egy szilveszteri partira szívesen elmenjek velük, de talán ha lenne elgondolkoznék azon, hogy menjek, hiszen attól még hogy nem vágyom rá jól is elsülhet a dolog. :)

Szüleid szavait pedig ne vedd magadra.


20/L

2016. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj.

1-essel ellentétben úgy gondolom, hogy a tanulmányaid végéig sok helyen tudsz ismerkedni.

Bezárkózni sem jó, szóval ha más rendezvényekre / helyekre sem mész szívesen, ha feszélyezve érzed magad társaságban vagy új emberek között, az már tényleg nem szerencsés. De ha csak a bulikat hanyagolod, attól semmi bajod sem lesz.

2016. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, hogy az ember magából indul ki és a maga tulajdonságait tekinti "normálisnak", kiindulópontnak. Még a saját családtagjaira is rácsodálkozik, ha azok mások, holott a lelki tulajdonságoknak is megvan a maguk öröklődésmenete. Bizonyára a te felmenőid között is voltak ilyen kissé zárkózottabb, nyugodtabb természetűek.
2016. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan vagy mint én. Én sem járok el bulizni, párszor ugyan voltam már életembe, tehát nem mondom azt hogy kimaradtak dolgok de engem valahogy ez a bulizás meg az ivás sosem jött be. Nagy ritkán iszok alkoholt akkor jól is érzem magam persze csak annyit iszok amennyit megkívánok és ennyi.


Én is itthon szilvesztereztem szüleimmel, ők meg is értik ezt mert tudják hogy már más világ van, sok a hülye senki nem tud komolyan, normálisan bulizni úgy hogy odafigyeljenek másokra. Én meg nem szeretek olyan helyre járni ahol sok az idegen, tömve van minden ahol mozdulni nem lehet így nem jó az egész. Kisebb társasággal el lettem volna egy szűk körű házibuliba de senki nem hívott meg. Én jól elvoltam itthon, TVztem, filmet néztem, éjfélkor koccintás, akkor utána sétáltam egyet a kihalt utcákba ahol néztem a tűzijátékokat utána hazajöttem egy kis fürdés és alvás.


A szüleidnek olyan szinten igazuk van hogy így soha nem fogsz megismerkedni senkivel, mert nekem sincs párom és soha sem volt barátnőm, persze elvagyok a lányokkal, munkahelyen, utcán, boltba igyekszem ismerkedni de nem kapkodom el egyszer csak lesz valakim.

2016. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem mindenkinek ugyanazt a fogalmat jelenti a szórakozás/kikapcsolódás. Akkor van nagy baj, ha az ember nem találja meg a magához illő társaságot. Nekem mindig van hol töltenem a szilvesztert, mert vannak hasonló kaliberű barátaim, akik nem abban találnak örömet, ha egy hangos szórakozóhelyen tombolhatnak, ahogy én sem szeretem ezt.

Mi összeülünk valamelyikünknél, kulturáltan iszogatunk, beszélgetünk, társasozunk, halkan szól a zene közben. Ezeket az alkalmakat nagyon szeretem. Ha egy disco és a szobám közül kellene választani, akkor egyértelműen utóbbit választanám...


Azt tényleg nem tartom normálisnak, ha soha nem jársz el sehova, senkivel. Ha vannak barátaid, akikre számíthatsz, akkor más a helyzet, de számomra akkor is fura lenne, hogy hívunk és nem jössz, mert te inkább otthon ülsz a négy fal között. Így a baráti kapcsolatok is gyorsan oda lesznek. Ha már ketten ülnétek együtt egy szobában szilveszterkor is jobb, mint egyedül. :)

2016. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Világéletemben ilyen voltam, zárkózottabb típus, csak kevés, de annál értékesebb kapcsolattal, abszolút nem társasági ember... A szüleim néha noszogattak, de elfogadták, hogy nekem így jó. Senkit nem lehet arra kényszeríteni, amihez nincs kedve. Ne engedd, hogy azt az érzést keltsék benned, lemaradsz valamiről, mert ez nem így van. Attól hogy neked nem ugyanaz a szórakozás, mint másoknak, nen szenvedsz hátrányt semmiben. Ismerkedni így is tudsz, párt találni is. Én is megtaláltam, férjnél vagyok, nem szúrtam el az élezem, csak mert nem voltam partiarc :) a szüleiddel beszéld ezt meg, mondd el, hogy elérni nem fognak semmit, viszont rosszul esik.
2016. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!