Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem birom. Muszaj volt leirnom...

Nem birom. Muszaj volt leirnom. (? )

Figyelt kérdés

Tudom, van rengeteg ilyem kerdes, de ki kell irnom magambol. Elnezest a hibakert, telefonrol irok.


Elso sorban, 16 eves vagyok, es lany. Mar evek ota mindig veszekszik velem anyam. Igaz, en is vissza szolok mar, de egyszeruen tehetetlen vagyok. nem egyszer meg is utott. Persze, ahogy idosebb lettem, mar eltudtam hajolni,vagy a kezemet oda tenni. Ez lenyegtelen is. Mar gyszeruen ugy erzem hogy barataim sincsenek. Egy olyan baratom sem maradt, akinek eltudnam mondani ezeket. Regen voltak, sokan. Barmit megtudtunk beszelni. De egyre inkabb nem mehettem sehova. Az elejen, par eve, nyaron 6ra otthon kellett lennem (14lehettem) telen delutam 3 orara. Oke, elfogadtam. Nyarom strandra, nem mentem soha, eleg nehez volt mert minden baratom ott volt.

Aztan volt egy idoszak, amikor normalis volt velem. Kaptam egy kutyat. (Csne corso jellegu kevereket) imadom azota is. Talan o az egyetlen akivel tudok "beszelni" Szomoru, igaz? Hat, nincsenek barataim.

Most megint elkezdett "bunko" lenni. Ugye mar 16 eves vagyok. Baratok? Meg most sincsenek, olyanok akiknek elmondhatnam a problemaimat. Barhova megyek, 10-20percenkent hivogat. Egyszeruen a barataim is meguntak hogy egy csepp maganeletem sincs.

Ha nem hivom vissza egybol, vagy nem veszem fel, mar egybol ordibal velem. Telefonon keresztul a mimdenki halja korulottem. Annyira kellemetlen.

Hiaba beszelek vele errol, nem erti.

Nem is ertm, mit problemazik, amikor barhova megyek a kutya is jon velem. Igy eselyem sincs bemenni barmilyen szorakozo helyre. Egyszer sem jottem reszegen haza. Nem drogozok. Ha elmegyek itthonrol, a kutyaval setalok. De egybol hiv.

Ertem hogy aggodik, de tenyleg, teljesen tonkre akarja tenni az eletemet. Nalam fiatalabb lanyok bokorban basznak, reszegen esnek haza hajnalban, es drogoznak. En meg?! Ah..😔

Mar csak az az egy "elet celom" van, hogy kitudjak menni kulfoldre dolgozni, esetleg a kutyammal eredmenyeket elerni. Vagy irni egy konyvet.

Csak..had szabaduljak el innen.

Mas lanyok a pasik miatt sirnak, en meg anyam miatt. Egy baratom volt, vele szakitottunk, mert nem mertem elmondani neki mi van itthon, szegyeltem. Es nem birta tovabb, hogy nem tudja miert vagyok szomoru.


Egyszeruen mar teljesen kikeszultem. Suliba az osztalytarsaim elott sem merek megnyilni.

De mar, most ki kellett irnom magambol..


Volt olyan hogy inkabb meg haltak volna, de a kutyámat nem lennek kepes itt hagyni. Egyedül ő az egyetlen, aki miatt nem tettem butaságot.


2016. jan. 1. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás még 18 éves korodig.Tanulj, az a lényeg, hogy legyen szakmád vagy érettségid.Nem lesz ez mindig így.Csak ez a tini kor nehéz.Meg a suli.Azután, ha saját kereseted lesz, akkor felnéz rád anyád.Ő is ezt szeretné.Most csak tilt tégedet mindentől, mert nem akarja, hogy egy fiú miatt tévútra tévedj.Nincs nagymama, aki megértőbb a problémáddal?Vagy segítene anyagilag egy kicsit.
2016. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha szeretned irj :-)

En szivesen beszelgetek veled.

15/L

2016. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gömbicica ***** válasza:

Édesanyáddal csak ketten vagytok?


Kérdezd meg Tőle, miért ilyen bizalmatlan?

próbálj meg -tudom nehéz lesz!!!- nem morcos lenni, ha keres, ha rád csörög.


vannak olyan gyerekek, akikre a kutya sem kiváncsi :( nekik ez a lelki traumájuk :(


Neked az, hogy tul aggódik Édesanyád.


Képzeld magad az Ő helyébe. Te mit tennél?


EGyébként fiatal Anyukád van?

2016. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne vigyél magaddal telefont ha elmèsz valahova, és egy problèma már meg is van oldva )
2016. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Leleszek pontozva...

Szerintem egyátalán nem akkora a probléma mint amekkorának felfujod.

1., ne a generáció legaljához hasonlítsd magad. És még milyen büszke vagy h náluk jobb vagy. Csak szólok, ez nem vmi nagy teljesítmény.

2., Anyukádnak biztos van oka . Amúgy meg azert hívogat mert magadtól fel nem hívnád. Ha magadtól felhívnád néha, h merre jársz, átszokna arra, es nem hivogatna 10 percenként.

A "barátaidnak" ennyit el kéne tudni viselni. Nem Anyukád miatt vesztetted el őket hanem mert sose voltak igaz baratok.

3. Tudom van aki 16 évesen részegen jár haza nap mint nap , de attól még nem ez az alap.

Szerintem korodhoz képest normális határok vannak szabva. Csak mert nyár van miert kéne estig kimaradj? A téli 3 órát korainak tartom. ;


És mégegyszer , NE hasonlítsd magad másokhoz, . Attól még h vki el van rontva , és bokorban b. @sz… nem ez a normális es ne ehez tartsd a mércét, mert hozzájuk képest nem teljesítmény jobbnak lenni. Aki kapott bármilyen nevelést az nem csinál ilyet.


Kicsit szigorúbb mint 1-2 szülő de teljesen normálisan .



Az egyetlen ami nem normális az a verés. De azért nincs olyan hátrányos sorsod mint ahogy te azt érzed .


Szintén 16/l

2016. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Beszélj anyukáddal! Mond el neki, hogy érzel -ha ez sem segít, keress fel egy pszichológust (pld. a sulidét), az ő tanácsa többet ér.

Próbálj barátokat szerezni -tedd fel magadnak, hogy vajon miért nincsenek? baj van velem? vagy egyszerűen csak rossz helyen keresek? Ne add fel a reményt, mert igenis léteznek igaz barátságok (...és szerelmek. légy nyitott rá, az egész életedet felpezsdíti, színt visz a szürke mindennapokba).

Kamaszként fontos az önismeret (nekem ebben az asztrológia, IMBT Jung által megalkotott személyiség teszt sokat segített elindulni), hogy tudd merre tovább, és hamarabb eltudj költözni.

Az én gyerekkorom se volt leányálom. Én az irodalomba menekültem (Dickens aki miatt teljesen megváltozott a hozzáállásom, és már hálás voltam a Sorsnak) és egy képzelet világba. Viszont sikerült megtalálnom az apró örömöket az életben, akár egy napsütés, levendula illata vagy egy halvány mosoly formájában. Vezess naplót, ahol kitudod önteni a szívedet, és írd le naponta, hogy milyen efféle boldogságok érnek téged. Nagyon sokat segít.

Ha bármi kérdésed van (pld. linket kérni az önismereti teszthez, stb) nyugodtan írj.

Kitartás!

2016. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem viszek telefont, akkor meg sehova sem mehetek.

Kedves utolso,légyszives, inkább kérdezz mielott megállapítást dolgokat.mindig felhívom amikor leerek a helyre ahova megyek,egybol hívom. Es amikor indulok haza, akkor is. Kozben meg mem fogom hivni,mert ha 1-2orara elmegyek otthonról,nem hiszem hogy fel kéne hivnom fel ora utan, hogy hol vagyok,amikor nagyon jol tudja. Nem nagy teljesítmény,igen tudom. Nem is vagyok ra büszke, vagyis nem is erdekel annyira kozombos. De ugye, a bizalom. Ha ennyire nem bizik bennem, akkor mit var tolem?!

De azert koszi hogy a velememyedet irtad le.

2016. jan. 1. 15:46
 8/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg azert hívogat mert magadtól fel nem hívnád. Ha magadtól felhívnád néha, h merre jársz, átszokna arra, es nem hivogatna 10 percenként."


Édesanyám is féltett minket amikor tinik voltunk, mégsem jutott soha eszébe, hogy elvárja, hogy hívogassam, miközben a barátaimmal vagyok.

Három dolgot akart csak tudni, ha elengedett vakahová: hová megyek, kikkel leszek és mikorra érek haza. Ezt sem azért, mert ellenőrizni akart, hanem hogy ha valami gáz van, akkor tudjon hová menni, kihez fordulni.

2016. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Képzeld utolsó én fél-1 óránként fel szoktam hívni mert tudom h félt. Ez van én ilyen ciki vagyok . De inkább szánok erre egy percet minthogy a tudat h otthon izgul, és félt ..

Bízik bennem én is benne de ennyit meg tudok tenni érte, mert neki ez jol esik . Evvel is csak nő a bizalom. Ettől még lehet vki önálló ...

2016. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem hal, a szülő izgulni fog a gyerekéért. Ennyi erővel akkor majd a munkában is, meg szex közben is be fogsz jelentkezni majd felnőttkorodban?
2016. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!