Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy apám ne...

Mit tegyek, hogy apám ne kövessen állandóan focimeccsre?

Figyelt kérdés

Apámról annyit kell tudni, hogy egy idegbeteg, agresszív, minden kis s..ron kiabáló, kocsmába járó ember.

Kiskoromba (8- egészen 17 éves koromig) meccsek után nagyon sokat sírtam, üvöltött velem részegen, k..va anyázott stb.

Ettől minden meccsen reszkettem a félelemtől.

Mai napig követ mindenhova, ossza az észt, meccsek után magyaráz, hogy hova kellett volna futnom stb. Erőltette mindig a focit, kérdezésem nélkül vitt mindenféle akadémiákra (ahova már alacsony létem miatt nem vettek volna fel). Egyértelmű volt, hogy nem vesznek fel, erre ő velem üvöltött, hogy szedjem össze magam, sz.r vagyok.

A körülötte lévő világot egyáltalán nem érzékeli, csak a kis szabályai szerint él, mindig mindenért a másikat hibáztatja (ez valami komplexus?!) Emiatt nem is beszélek vele, ennek ellenére mindig jön utánam.

Mit tegyek még? Nagyon szeretnék minél hamarabb elköltözni, de sajnos ez még nem lehetséges.

19/F



2016. jan. 2. 18:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az én apám is nagyon lekezelő, ideges és agresszív volt velem egész gyerekkoromban. Egy darabig próbálkoztam szépen beszélni velem mert mégiscsak az apám, és nem akartam felvenni azt a stílust, de hiába. Hasonló stílusban sem éri meg visszaszólni, mert akkor még jobban belejön. Ma már csak annyit mondok, hogy nem tetszik a hangnem, majd ha normális lesz beszélgetünk, addig nem figyelek oda, felőlem mondhatja, úgy teszek mintha ott sem lenne.
2016. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy soha nem fog megvaltozni, mert neki ez a normalis. Szoval ezzel egyutt kell elnem, ez van.
2016. jan. 20. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!