Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Idősebb a pasi,...

Mit tegyek? Idősebb a pasi, így a szülők nem fogadják el.

Figyelt kérdés
Én 17 vagyok, a pasi 25. Kb. másfél éve ismerem, neten ismerkedtünk meg. Csak 3-4 havonta tudunk találkozni, mivel külföldön dolgozik. Eddig titkoltam a szüleim előtt, féltem a reakciójuktól. Karácsony után találkoztunk a pasival utoljára. Ekkor kitálaltam a szüleimnek, ugyanis tovább már nem bírtam eltitkolni előlük ezt a dolgot. Ők erre teljesen kiakadtak..jött a duma, hogy "de mi van 3 gyerekes családapa, vagy épp terrorista vagy ki tudja micsoda" persze jött az is, hogy " csak ki akar használni téged, lefektetni aztán meg majd nézhetsz" ..az a gond, hogy én teljesen beleszerettem ebbe a fiúba és nem akarok lemondani róla.Úgy érzem a pasinak is fontos vagyok, hisz már a szüleinek is be akar mutatni. A szüleimmel nem lehet rendesen megbeszélni dolgot, még azt sem engedik, hogy végigmondjam a történetet. Anyám egy képből megállapította, hogy ez a pasi bizony úgy néz ki, mint aki csak kihasználja a lányokat/nőket így azt sem tudom, hogyan magyarázzam el neki, hogy rendes fiú, legalábbis velem eddig rendesen viselkedett. A pasi elmondta, hogy sajnos tett olyan dolgokat, melyekre egyáltalán nem büszke, de már megbánta és esze ágában sincs még egyszer olyanokat tenni. Én ennek ellenére is szeretem és fontos nekem. Eddig jól alakultak a dolgaink, ugyanis fél év múlva végleg hazajön, így többet együtt tudnánk lenni,de most a szüleim kavartak be rendesen. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek..nem szeretném elveszíteni ezt a fiút, de a szüleimmel sem szeretnék rosszban lenni...

2016. jan. 2. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Várd meg míg elmúlsz 18, talán könnyebben elfogadják.
2016. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

hát igen, így jár az aki 1,5 évig titkolózik. ha az elejétől kezdve mondod,hogy van egy fiú akivel beszélgetsz meg néha találkozol, akkor mostanra már rég túl lennétek ezeken a körökön.

ha szerinted megéri ennyit várni rá,akkor tedd.mivel nem vagytok együtt ugye van rá esély,hogy abban a 3-4 hónapban más csajokat dönget odakint. de gondolom ezzel tisztában vagy.

ha hazajön végleg beszéljétek meg..ha szeretnétek együtt lenni, miért ne? 17 évesen el tudod már dönteni..ja és nem olyan kirívóan idős szerintem:) a szüleid majd megbékélnek

2016. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy igazuk van a szüleidnek, lehet, hogy nincs.

Majd az idő eldönti. Lehet, hogy egy gyakoribb találkozgatás után, ha jobban megismered, már neked sem lesz szimpatikus, ki tudja.

Ha megoldható, meg kellene próbálni őket összehozni egy beszélgetésre, hátha változna a szülők véleménye.


Én speciel a nagyobb korkülönbségű kapcsolatokról semmi rosszat nem mondhatok, a szüleim között 7 év van, és 2 év múlva lesz az aranylakodalmuk, ha minden jól megy...

2016. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%
Lehet azért mondják pont mert messze van és nem tudhatod hogy éppen megcsal e amég távol van de ha tényleg rendes a fiú és tényleg megbíztok egymásban akkor a szüleidnek is le kell nyelni egy idő után és bele kell törődni hogy ez a te döntésed és te életed hisz nem vagy már olyan kicsi
2016. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit szeretnék, hogy azért nem mondtam el hamarabb a szüleimnek mert úgy gondoltam, hogy ebből úgysem lesz semmi komoly.
2016. jan. 2. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Meg tudom érteni a szüleidet. Neten ismerted meg, másfél év alatt, ha jól számolok, 4-5 alkalommal találkoztatok személyesen. Gyakorlatilag a világon semmit nem tudsz róla, én még abban sem vagyok biztos, hogy tényleg külföldön dolgozik...Ez a szöveg meg, hogy "tett dolgokat, de már megbánta, soha többet nem tenne ilyet" - no ezzel is csak 17 éves, naiv, tapasztalatlan lánykákat lehet hülyíteni. Te nem ezt a srácot szereted, hanem egy ideált, amit kivetítesz a fiúra.

Szerintem jegeld ezt a témát. Ha azt javasolja bárki, hogy ejtsd a srácot, mint a forró krumplit, úgyse teszed meg, de legalább a szüleiddel ne hadakozz miatta. Meglátjuk, mi lesz, ha fél év múlva "hazajön", folytatja-e egyáltalán a kapcsolatot, elvisz-e a szüleihez - azért ha messzire akar hívni, inkább apáddal vitesd el magad, és tegyetek bizonyos óvintézkedéseket. Jobb félni, mint megijedni.

2016. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem is lett belőle komoly. Ez így egy nagy NULLA! A csávó kefél kint össze-vissza, te meg rohadt naiv vagy! Lóf...szt sem tudsz az életről!
2016. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Sok a rosszindulatú hozzászólás. Persze, van rá esély, hogy terrorista meg stb., csak épp mennyi? 0,001%. De ennyi kockázat mindenben van. És nem kell attól jobban félni, mert netes ismertség, nem hazudnak jobban az emberek ott sem, mint élőben. Emberismeret meg vagy van, vagy nincs.

Egyébként meg 1,5 éve ismerkedtek, ha meg akart volna ölni/erőszakolni, akkor már rég megtehette volna, nem várt volna ennyi ideig. Meg gondolom, sokat beszéltetek/írtatok egymásnak... ebből le lehet szűrni, mennyi időt áldoz rád.

Szerintem ne engedj a szüleidnek, ne tegyél az elvárásaik miatt semmit, viszont őrizd meg a racionalitásodat. Mert ha látják, hogy reálisan látod a helyzetet, meg az esélyeiteket a kapcsolatban, akkor szerintem ők is belátják, hogy kezdesz felnőni. És előbb-utóbb csak megbékélnek vele.

2016. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem rosszindulatú hozzászólás, csak reális. Az, hogy terrorista, bennem fel sem merült, a korkülönbség sem gond, de neten, "külföldön" élve", bárki azt ír magáról, amit akar, nem látod a gesztusait, van idő átgondolni a válaszokat stb, stb. Azt meg ne mondd már, hogy néhány találkozás és netes csevegés oly egetverő szerelmet indukál, pláne a srácban, aki a képe alapján a "legyet is röptében...", ahogy mondani szokás...Nyilván másfél éve tartogatja magát a kérdezőnek, ez abszolút hihető, ugyebár. Nem is beszélve az idézett kis mondatáról.

Én nagyon nem örülnék, ha a 17 éves lányom egy ilyen álomvilágban élne, a végsőkig ragaszkodva valakihez, akit gyakorlatilag nem ismer.

2016. jan. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Másfél év alatt találkoztál vele vagy hatszor. Honnan tudod hogy rendes? A fb-on mindenki azzal szédít amivel akar..
2016. jan. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!