Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy ez így nekem nem jó?

Figyelt kérdés

A szüleim külön mentek 5 éve. Nem voltak házasok,de ők megegyeztek 1.héten anyuval, másik héten apuval élek. Egy városban élünk mindhárman. Nem kell messze mennem,de akkor is utálom,hogy igazából egyik helyen sincs saját szobám,hanem a cuccaimat hetente össze kell pakolnom és cipelni egyik helyről a másikra. Szeretem mindkettőjüket ,de jobban örülnék,ha legalább kéthetente kellene költözködnöm és nem minden héten. Mondtam már nekik,de ők azt mondták nekik így megfelel,én meg örüljek,hogy mindkettővel élhetek.

16/L


2016. jan. 3. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig elég nagy vagy már,hogy figyelembe vegyék a véleményedet. jelentsd ki,hogy neked ez így nem jó, szeretnél 2 hetente inkább utazgatni köztük. akkor 2 hetet lennél anyukáddal, 2 hetet apukáddal.

majd beletörődnek. ennyi szabad akaratod hadd legyen már.

2016. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem pakolsz a hét végén össze és kész. Mondd meg, hogy neked teher minden áldott héten átcuccolni, nem vagy hajlandó ezt csinálni. Mit tudnak tenni mégis szerinted, vontatóval visznek át a másikhoz?
2016. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le hármasban, mondd el nekik, hogy számodra a heti egyszeri költözés megterhelő. Érvekkel próbálj hatni rájuk. Hangsúlyozd, hogy továbbra is ugyanúgy szeretnél mindkettőjükkel időt tölteni, de szeretnéd, ha a te igényeidet is figyelembe vennék.
2016. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

14 éves korodtol eldontheted, melyik szülővel akarsz élni. Ezt mondja a jog, a törvény. Ha most válnának el, a bíró megkerdezne téged, melyikukkel akarsz élni. (oké, nem voltak házasok, de ebben az esetben is vannak gyermekelhelyezesi ügyek bíróság előtt szoval elvben lehetne, így akartam szemléltetni, jó bonyolult lett). Szóval, mivel a törvény szerint te már két éve eldontheted, melyikukkel akarsz élni, azt is eldontheted, hogyha továbbra is vandorolsz köztük, mennyi ideig maradj egyikojuknel. Kötelesek figyelembe venni a véleményed

Nyugodtan elmondhatod nekik, persze lehet hogy idegesek lesznek, de ez attól még így van, ez biztos.

2016. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ülj le velük es beszéljetek meg
2016. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már külön-külön mindegyiknek mondtam,de ebből csak vita alakult ki,hogy biztos a másik hibája ,hogy nekem ez így nem megfelelő. A vége pedig mindig az lett amit már írtam,hogy örüljek,hogy mindkettőjükkel élhetek.
2016. jan. 3. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!