Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem értik...

Haruman kérdése:

A szüleim miért nem értik meg, hogy introvertált vagyok?

Figyelt kérdés
Imádok egyedül lenni a szobámban és olvasni, animéket nézni stb.. Ez az amitől boldog vagyok, és épp ezért ezt csinálom szabadidőmben. Ilyenkor gyulölöm ha megzavarnak, akkor idegessé,feszülté válok.Viszont a szüleim ezt nem értik meg, és nem tolerálják. Az édesapám hülyének nevez mivel "az ember egy társas lény".. Alapvetően a szüleimmel folytatott kapcsolatomat jónak mondanám, de nem szeretem a testi kontaktust.Nagyon nem. Emiatt azt hiszik hogy utálom őket és solyamatosan ezt szajkózzák.Nagyon elegem van már ebből.Hogyan értessem meg magam velük? 15/l
2015. dec. 12. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Szüleim, introvertált személyiség vagyok, akinek az a legkedvesebb időtöltése, hogy egyedül van a szobájában, animéket néz, olvas, stb. Ez nem jelenti azt, hogy depressziós vagyok, hogy félek másoktól vagy nem szeretem az embereket, egyszerűen így érzem jól magam. Kérlek ezt értsétek meg, és ne gondoljatok mást mögé.
2015. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Nehéz ügy. Nekem két dolog jutott eszembe. Az egyik egy stratégia. Mondd azt a szüleidnek, hogy szeretnél pszichológushoz menni, nem azért mert valami bajod van, hanem mondjuk önismeret fejlesztés végett. Ha van nálatok iskolapszichológus, akkor mehetsz hozzá, amúgy a területileg illetékes Nevelési Tanácsadóhoz kell fordulni. Namármost, a pszichológusnak elmeséled, hogy ez a problémád a szüleiddel és mit javasol. Okosabbat fog tudni mondani, mint mi itt a fórumon. Amúgy a gyerekpszichológusok gyakran behívják a szülőt is, ami neked jól jön, mert talán rá jobban hallgatnak, meg tőle jobban elfogadják, hogy ilyen vagy.


A másik, ami eszembe jutott, az már nem a kérdésedre a válasz, de azért fontold meg :-) Azon gondolkoztál, hogy miért vagy introvertált? Tényleg ezek a tevékenységek nyújtják neked a legnagyobb örömöt, vagy inkább az a baj, hogy a többitől félsz, vagy nincs gyakorlatod a társasági életben? Én is eléggé szeretem a magányos tevékenységeket, de mostanra felfedeztem, hogy ha néha élek egy kis társasági életet is, azt még jobban élvezem. Ha sok társasági életet élek, azt viszont már nem. De régen szinte semennyi ilyen dologban nem vettem részt.

2015. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem biztos, hogy introvertált vagy. Az ugyanis elég ritka (3/4 - 1/4 az extroverált-introvertált aránya, nőkben még kevesebb az introverzió).


15 éves korban az ember bőszen kamaszodik, és valóban magányra van szüksége, még az extrovertáltnak is, mert annyi testi-lelki inger éri, amit fel kell magában dolgoznia.


Ettől fügtelenül valóban lehetsz introvertált. Az introvertált a saját világában él, és általában elég erős ahhoz, hogy ezt ki is verekedje magának. Értsd: ha az apád-anyád lehülyéz, akkor még kevésbé törődsz velük, és nem akarod "megértetni" velük azt, amit nem akarnak megérteni.

2015. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
ezt úgy mondják életképtelen lúzer
2015. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlenül életképtelen, de sok igazi boldogság nincs az életében.
2015. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én teljesen máshogy látom.Másoknak az a szórakozás, ha elmennek bulizni, nekem pedig ez.Szó sincs róla, hogy életképtelen lennék.Szánalmas és lekicsinyítő vagy, nem értem miért is írtad ezt le ide.Tán most jobb neked? Nem hinném.
2015. dec. 13. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Apadnak mond meg, hogy persze, hogy nem szereted, ha lehulyez(i a sajat lanyat)
2015. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4. Amugy jah, "eletkeptelen luzer, like Bill Gates" Az is milyen kis eletkeptelen kis hulyegyerek volt, jah, es a egyetemet sem vegezte el. Ehen is halt, szégyen kozott. Jah, nem.
2015. dec. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Sokáig én is azt hittem, hogy ez az igazi élet és felsőbbrendű vagyok bárkinél, aki havonta 3-4x kimozdul bulizni és csak az olvasás meg az elvont művészfilmek léteznek.

A szüleid nem rosszból és nem bántásból mondják, amit mondanak. Nyilván te ezt támadásnak éled meg, pedig nem annak szánják. Egyik szülő sem szeretne a gyerekéből egy otthonülős, tutyimutyi, élettapasztalat nélküli felnőtt embert nevelni, aki még 35 évesen is a mamahotelben lézeng.

Arra még nem gondoltál, hogy esetleg meg kellene fogadnod a tanácsukat és egy kicsit kimozdulni otthonról?

2015. dec. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9es te nem introvertált vagy hanem beképzelt :D introvertált vagyok mégsem képzelem semmivel sem többnek vagy kevesebbnek magamat másoknál. Néha persze elfog az érzés hogy 1-2 ember hogy lehet ilyen hülye, értetlen de háat na.. senki sem tökéletes (kivéve a 9est :P)


kérdező próbáld megbeszélni a szüleiddel hogy te nem olyan vagy mint mások.. én 21 vagyok, nem beszéltem meg velük anno és most iszom a levét. persze most is megbeszélhetném velük de nincs kedvem ilyesmiről beszélni.. :D a legjobb barátom tudja kivagyok mivagyok hogy működöm és nekem ez elég.

2015. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!