Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyit költötök havonta a...

Ti mennyit költötök havonta a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Enyém egyedül van, havi 16000et kap, de ebből besz magának minden hónapban 4000ért bérletet és iskolába minden nap kaját, hétvégére sem kap külön pénzt..ezen kívül nem adok neki semmire. Ha vásárolni vagyunk dezodort, tusfürdőt veszek neki. Ruhákat sem nagyon járunk vásárolni, utoljára júliusban kapott ruhákat,azóta semmit. Ez kevés szerintetek egy 18-19 éves lánynak?
2016. jan. 4. 19:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%

Igen ez kevés. Hiszen gyakorlatilag havi 12ezerből kéne ennie normális ebédet, és még ha ezt össze is hozza, akkor sincs semmi másra.

De azért nem ártana tudni, hogy minimálbérből tartod-e el, vagy havi fél millából. Meg hogy egyébként ahhoz van-e szokva, hogy fél zsíros kenyér van vacsorára, vagy rendes kaja.

2016. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%
Nem,abszolút elég kell legyen.Ha valami extra kívánsága van,az életkorából adódóan elmehet dolgozni.Mi szegények voltunk,anya egyedül nevelt minket,míg suliba jártunk,150-200forintokat kaptunk,otthonról vittük a kaját.Mi havi 10ezret adunk,ebből vehet plusz kaját elmehet moziba,,vagy szórakozni,vagy el is teheti.Minden mást mi veszünk.17 éves fiam van
2016. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

Kevés.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk még rosszabb volt.

Évszakonként adnék azért neki ruhára is, és nyilván egy dezodornál, tusfürdőnél is vannak nagyobb igényei kozmetikumok terén is. Ha meg még szórakozni is jár, vagy hobbija van...

2016. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Menza 6 ezer körül, bérlet 1500, tízórai kb. 6000 (300/ nap), tánc 2000, osztálypénz 1500, telefonszámla 3500-4000 közt. Zsebpénz 1500. Illatszerek, betét, ilyesmi kb 3 ezer. Vonatjegy a barátjához havonta kb. 2-3 ezer. Ezek kb. az állandó kiadások, ez havi 29-30 ezer. Ruha szezonálisan, amikor kell valami, szól. Ugyanez igaz iskolai színházakra, kirándulásokra, vagy ha beül a barátnőkkel valahová.
2016. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Valóban nem mindegy, hogy mennyi a jövedelmed, de szerintem is kevés, én pont ebben a korban vagyok. Ha havi 12000 forintból kellene fedeznem mindent, úgy hogy ebből veszek magamnak suliba kaját, simán éhen halnék. Naponta kb 600-700 forintomba kerül hogy vegyek magamnak ennivalót a suliba. Mondjuk ehhez azt is tudni kell, hogy naponta 9-10 órám van, és éhesen jövök haza.

Legalább néhány ruhaneműt vehetnél neki.. Itt a tél, iszonyat hidegek vannak.

Ja, és gondolom így szórakozni se szokott járni. Nem lehet túl kellemes érzés, hogy bárhova hívják akkor nemet kell mondania, mert nem tudja fedezni, te meg nem adsz rá neki pénzt.

2016. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem iskolai büfére gondolt, hisz a menza általában havidíjas. Az iskola büfében meg 3-400ft ból lehet venni laktatóbb kaját az kb 8000ft/hó akkor bérlettel 12000. Az a havi 4000ft nem túl luxus. Szerintem ha anyagilag nem lenne nagy probléma biztosan örülne ha havi 20 000 re emelnéd.
2016. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

Amikor középsulis voltam koliban akkor 25 ezret kaptam, és még utazásra se kellett költenem mert apa hozott-vitt

Amikor elmentem az ország másik végébe szakmát tanulni akkor 50-et kaptam, most egyetemen 30-at + fizetik a lakásom rezsijét (kb 25-30)

Ha otthon laknék és nem lenne az ország másik végén lakó barátom, valószínűleg nekem elég lenne 16 ezer. Nem vagyok bulizós, barátkozós, szóval csak kaját meg hobbyra valót szoktam költeni az utazáson kívül

De én a helyedben inkább a lányomat kérdezném meg hogy szerinte keveset kap-e

2016. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%
ha leirnád, hogy kb mennyit keresel és annak fügvényében látnánk a dolgokat, ill. mennyiből kell gazdálkodnotok akkor reálisabban megitélhető a dolog, mivel, ha pld 100 000 havonta akkor sok, de ha 500 000 akkor meg keveset kap, légyszi csak az összehasonlitás kedvéért, amugy a szezonruha az nem lenne rossz még pluszba
2016. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
50 ezret kap havonta, ebből vesz bérletet, fizeti a telefonszámláját, ruhákat, szórakozást, stb.
2016. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
23%

Ez így rohadt kevés!

Otthon lakik? Mert akkor több, mint többet kap!


Koleszos?


Te fizeted a kollégiumot, vagy ő amit Te adsz neki?


Albérletben lakik?

Ki fizeti az albérletet?


Addig ok, hogy havi 4000 a bérlet.

Minden nap kaja????


Hogy és miért és miként? Magának teszi össze a vásárolt hozzávalókból? Vagy megveszi a "sarki fűszeresnél"?


Légyszi kicsit fogalmazzál konkrétabban!

2016. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!