Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyit költötök havonta a...

Ti mennyit költötök havonta a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Enyém egyedül van, havi 16000et kap, de ebből besz magának minden hónapban 4000ért bérletet és iskolába minden nap kaját, hétvégére sem kap külön pénzt..ezen kívül nem adok neki semmire. Ha vásárolni vagyunk dezodort, tusfürdőt veszek neki. Ruhákat sem nagyon járunk vásárolni, utoljára júliusban kapott ruhákat,azóta semmit. Ez kevés szerintetek egy 18-19 éves lánynak?
2016. jan. 4. 19:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%

Végig csináltam úgy az egytemet, hogy otthonról kaptam 5000 Forintot vonatra, meg szintén 5000 Ft-ot kajára. És vittem otthonról 2-3 napra ebédet.

A kollégiumot, meg az egyéb kiadásokat (pl. gólyaavató, kötelező kirándulás, vagy művészetis hallgatóként az alapanyagok, eszközök, makettkészítés) az ösztöndíjból fizettem, ez 15 ezer körül volt. Azt hiszem, nem kell magyaráznom, miért nem jártam soha bulizni...

2016. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
49%
kevés,de ha nem telik többre,akkor ez van.
2016. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
Vagyis ha jól értem, 3.000 Ft-ot kap egy hétre?! Hát, ha ennyi van, ennyi van, mert ezt az összeget csak úgy tudom elképzelni -ha ráadásul még egyedüli gyerek is-, hogy nem jut többre :-(. Akkor sajnos ezt kell elfogadni, illetve próbáljon meg plusz munkát vállalni ha van rá mód, sajnos erre sincs mindenhol. Viszont ha van rá lehetőségetek, akkor ezzel az összeggel azért mindenképp kellene valamit tenni, mert valóban nagyon kevés. Meg azért júlustól nem kapott semmilyen ruhát, ez is necces kicsit: tavaly annyi téit kapott, hogy nincs még szüksége pótlásra? Nem írsz semmit a bővebb körülményeitekről, egyedül vagy-e stb., így elég nehéz jó választ adni - objektívan nézve a dolgot, 12.000 egy hónapra a mai árak mellett irtó kevés!
2016. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
58%

#6 Ezt az iskolai büfés dolgot meg kell hogy cáfoljam, a mi büfénkben a legolcsóbb szendvics is 200Ft. Ha a kérdező gyermekének is ugyanúgy napi 9-10 órája van, akkor bizony egy-két szendviccsel nem fog túl jól lakni a büfés szendviccsel.

Én személy szerint az iskolával szemben levő szupermarketben szerzem be a tízóraim.

2016. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is kevésnek tűnik, de tényleg jó lenne tudni, hogy átlag mennyiből kell gazdálkodni. Kissé felhúztam a szemöldököm azon, hogy ruhát sem nagyon kap, azért legtöbb 18-19 éves lánynak lenne igénye arra, hogy néha vehessen egy új pólót, farmert stb, amire szükség van, nem nagy költekezésre gondolok.
2016. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
itthon lakik még és középiskolás. Havonta 400000et keresek. Minden napra legyen tiszta póló, több nem kell. Van sok pólója igaz némelyik 13-14 éves kora óta meg van neki. Kitűnő tanuló, az ország egyik legjobb gimijébe jár, mellette nincs nagyon ideje dolgozni.
2016. jan. 4. 20:13
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

Heti 2 angolórára jár ami 1 óra 3000 Ft. Kapja a bérletet ami 3450 Ft. 30 napos fitnesz bérlet 16.900 Ft. 4500 Ft telefon számla. Minden napra 1000 Ft kajapénz (bár sok zöldséget/gyümölcsöt/kekszet visz itthonról, szinte csak innivalót vesz belőle). Ezeket fizetem neki, ezen felül kap 10.000 Ft-ot zsebpénznek. Ha megyünk vásárolni akkor ruhákat, tisztálkodási szereket, smink cuccot én veszem neki.

16.000 Ft nem sok. De ha csak ennyit tudsz adni neki akkor nincs mit tenni. Ha van lehetőséged, és nem terheli meg a családi kasszát akkor adhatsz neki többet is.

Az én lányom 18 éves.

2016. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyon kevés pénzt adsz a jövedelmedhez képest a nagylányodnak.

Mivel a kérdésed az volt, hogy mennyit költünk havonta a gyermekünkre, nos, nekem kettő van, a jövedelmem a Tiéd töredéke, mégsem a gyerekeken spórolok. Ha az iskolai kaját, különfoglalkozások díját, ruhát számolom, úgy havi szinten kb. 100000 Ft elmegy a két gyerekre.

2016. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
40%
Miért lettem lepontozva???Mert 10 ezret adok?Azon felül bármi óhaja van,mi vesszük?Ruha,cipő,kaja,tisztálkodási szerek,megvesszük a bérletét,fizetjük az ebédet a suliban,úszni jár.Reggel fél 8-kor elindul,délután kettőre itthon van.Csomagol magának kaját,tízóraira azt eszi,ebédel bent,utána itthon eszik.Elmegy néha focizni a haverokkal,az ingyen van.Miért kellene neki több tízezer,ha mindent megkap?Hogy álljon görcsbe a lepontozós ujjatok?Olyan érdekes,hogy ezen az oldalon mindenki 20-30-50 meg százezreket ad a gyereknek.Mégis minek?
2016. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs igénye több ruhára, nem sminkel stb., azzal nincs gond, nekem a kaja kérdéses. Tud magával vinni szendvicset, van otthon ebéd? Mert akkor még csak-csak...ha megnézem a saját gimis gyerekemet, hetente kétszer-háromszor elmegy reggel 7-kor, és hazaér fél három-három körül, reggelizik itthon, de azért szendviccsel is nehéz ennyi időt kihúzni egy normális étvágyú tininek. Ilyen korú lánynak (fiatalabbnak és fiúnak is) hadd legyen már igénye egy kis cukrászdázós csevegésre, mozizásra, színházra, neadj'isten, egyszer-egyszer hétvégi bulira a barátokkal, az viszont végképp nem fér bele ebbe az összegbe. 400k nem rossz fizu, jutna belőle többre is, nem? Ennek nem egészen a duplájából tartok el 3 gyereket, kettő közülük fősulis, albérlet, vonatjegy stb még pluszban jön, de jut nekik ruházkodásra, szórakozásra is amellett, hogy jócskán teszek félre.
2016. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!