Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi esély lehet rá, hogy...

Mennyi esély lehet rá, hogy szüleim elengednek?

Figyelt kérdés
Barátom japán, másfél éve vagyunk együtt és ja családjával jövőhét hétvégén mennek 1 hétre Japánba és megkérdeztek engem is, hogy szeretnék-e jönni. Még sosem jártam ennyire messze és nem tudom, szüleimmel hogy tudnék erről beszélni.
2016. jan. 19. 15:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a 9 értek egyet. Túl rövid az idő minden szempontból.
2016. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Így, hogy jövő héten mész, tuti nem. Esetleg ha bejelentetted volna legalább 1 hónappal előtte, akkor igen.
2016. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

És ez egy héttel az utazás előtt derült ki????

És ki fogja igazolni az iskolai hiányzásod?

Ki fizeti az utat?

2016. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sok függ attól, hogy a japán barátodat a szüleid mennyire kedvelik, mennyire bíznak benne. Mondjuk abból, hogy ez kérdés egyáltalán, azt tippelem, hogy nem ismerik igazán.
2016. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én modern, de nem mindent megengedő szülő vagyok, és ebben a szituációban nem engednélek el.
2016. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Itt nem azzal van a baj, hogy messze van, hanem hogy Japánba meg úgy általában sehova nem szeretik az egyedül utazó ennyire fiatal lányokat, tehát biztosan átfognak nézni elég rendesen. Menj fel a konzuli szolgálat honlapjára, egyrészt a határon mindenképp be kell majd mutatnod egy a te neveden lévő igazolást arról a pénzösszegről, amennyit ők minimum kérnek (ez nem két fillér, ezt ki fogja odarakni neked?), máskülönben nem engednek be az országba. Arról hogy kiskorúként egyedül utazz, ahhoz hitelesített másolat, fordítás kell a szüleid engedélyéről, útleveléről. Ezeket ki fogja kifizetni?

Tehát, ez nem csak úgy működik, hogy anya megengedi, akkor megyek. Majd ha a tiszt beenged, akkor mehetsz.

De egyébként én ezért nem engednélek el, mert nem vagy tapasztalt utazó, és látszik, hogy gyerek vagy még ezeket rendesen végiggondolni.

2016. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Meg egyrészt ilyen távolságba, arra a területre a teljeskörű biztosítás sem két fillér, de gondolom erre sem gondoltál még, hogy azt kifizetné.


Meg egy, pindurka hétre teljesen fölösleges Japánig repülni, mire kihevered az ottani jetlaget, már az itthonit kellene.

2016. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!