Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan ennyire bántó volt,...

Komolyan ennyire bántó volt, amit tettem? Miért kell ezt csinálniuk?

Figyelt kérdés

A barátommal együtt voltam 13 éves korunk óta, osztálytársak is vagyunk, szóval durván sok időt töltöttünk együtt. Ez nem az jelenti, hogy nem hagytuk a másiknak teret, mert elég nagy a baráti körünk, szóval simán elmentünk a másik nélkül is bulizni, koncertekre, fesztiválokra, ebből sosem volt probléma.

Ráadásul a szüleink is ugyanabban a társaságban vannak, szinte legjobb barátok (közös ünneplések, nyaralások, síelések, karácsonyozások, stb).

Aztán decemberben szakítottunk, ami után nekem elég nehéz volt, mert az első volt nekem mindenben és hiába lettek azonnal más fiúk körülöttem, egyikkel sem akartam semmit. Viszont közben itthon is hallgattam anyáéktól, hogy mi értelme volt szakítani, álompár voltunk. Ha apával találkoztam, akkor is ez ment.

Voltunk együtt nyaralni most januárban (még ősszel be lett fizetve) és ott is mondtam anyának, hogy ne próbáljon összehozni minket. Persze, hogy végig azt akarta...

Aztán tegnap mentem le, miután felébredtem, láttam, hogy az étkezőben megterítve az egész asztal és kérdeztem, mi ez az ünnepi hangulat. Erre mondja, hogy csak elhívta a volt barátomat és a szüleit, úgyis régen voltak már nálunk így normálisan. Mondtam, hogy jó, akkor én elmegyek innen, mert nincs kedvem ehhez és majd szóljon, ha elmentek. Erre anyám fogta, elrakta a kocsikulcsomat és a pénztárcámat, amiben mindenem benne volt... Ezen annyira kiakadtam, hogy nem is jöttem haza, csak most délelőtt és még rám van kiakadva, hogy miért viselkedek így.


Szerintetek kinek van igaza? Miért nem érti, hogy felesleges a kerítőnőt játszania?


18L


2016. jan. 24. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Valahogy én se értem, ha szakítottatok, attól a családotoknak nem kell haragban lenniük. Nem gondolod, hogy ez nemcsak rólad szól?
2016. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát hercegnő, törődj bele, a királyi családokban a szülők döntik el, kihez adják a lányukat. :D
2016. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy ők jóban vannak.

Hanem hogy folyamatosan újra össze akar vele hozni, mikor többször kértem, hogy ne.

2016. jan. 24. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd szerintem ami tettél teljesen érthető. Néha a szülők azt hiszem jobban tudják a dolgokat mint te. Ülj le velük még egyszer ezt a témát átbeszélni és mond nekik újra h nem szeretnéd ha össze hoznának vele újra, ez a te életed nem pedig az övék te tudod h mi a jó magadnak. Hidd el előbb vagy utóbb békén fognak hagyni, csak addig kitartás és fel a fejjel :)
2016. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva! Teljesen megértelek!

Az egy dolog, hogy hívja át az exed szüleit, ha kedvet érez arra, hogy beszélgessen velük, de ne kényszerítsen arra, hogy felnőtt létedre te is végigüld a programot! Ez a szituáció a leírás alapján egyértelműen "kerítőakció" volt, ehhez pedig semmi joga. Az meg, hogy felnőtt létedre elveszi a pénztárcád meg a kocsikulcsod, elfogadhatatlan. Jól tetted, hogy azért sem maradtál otthon!

2016. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a ti kapcsolatotok nem a családjaitok dolga.
2016. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát most nem sikerült annyira a provokálás, mint szokott. sajna
2016. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az rendben van hogy a másik család veletek étkezik.

Még szódavízzel az is benne van, hogy a srác is átjött, merthát akárhogyis de a meghívott család része.

Az viszont már probléma, hogy össze akarnak hozni, és hogy milyen módszereket használnak rá.


Beszélgess el a szüleiddel, hogy hagyjanak békén ezzel mert ígyúgyamúgy. Kérdezd meg hogy mégis miért csinálják ezt veled, annak ellenére hogy ez neked milyen rosszul esik. Aztán várjuk a fejleményeket :)

2016. jan. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!