Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy a kaukázusi medveölő kutyák aranyosak? 16/L

Figyelt kérdés
Van ilyen kutyás ismerősöm aki tenyésztő is meg versenyzik is kutyákkal és ő tudna szerezni nekünk ilyen kutyát.Régen ahol laktunk ott sok ilyen kutyus volt és tök aranyosak voltak.Volt amelyiket a kezemből etettem meg.Még olyan is volt hogy kimentem a szomszéd fiúval legeltetni az állatokat és a kutya lefeküdt mi meg simán rádőltünk a hátára.Van egy kishúgom és ő miatta nem akarják de mondtam nekik hogy a családot sohasem bántaná és betörni sem mernének hozzánk mert be vannak tanítva.

2016. jan. 24. 21:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ha a húgod miatt nem akarják,hát nem akarják,ez van.

Vársz pár évet,lassan "kirepülsz" otthonról,és olyan kutyád lesz,amilyet akarsz.

2016. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%

Azt már leírták, milyen veszélyes ez a fajta, úgyhogy nem részletezem, csak csatlakozom.


Aki azt írja, hogy nem kell azon törni a fejed, hogy mi lesz később, az meg nem ért a kutyákhoz.

Rengeteg egygazdás kutya van, aki akkor boldog, ha születésétől haláláig egy gazdája van, illetve neki "A Gazdi" mindig az első marad, a többiektől eltűri, hogy etetik.

16 évesen előtted az élet, és lehet még belőle gond, hogy egy XXL-es kutyád van.

Próbált már közületek valaki albérletet találni egy ekkora állattal??

Vagy addig él a szüleinél, amíg a kutya él?

Esetleg hagyja ott a három-négy éves kutyát a szüleinél, és menjen nyugodtan koleszba/albérletbe, utána a vízözön. Legfeljebb a szülei leadják a menhelyen a kutyát, elvégre ők nem is akarták "azt a marha nagy dögöt".

2016. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Egy kaukázusi nem való első kutyának, annak tapasztalt, hozzáértő gazdi kell. kb. 25 éve kutyázom (munkavonalú német juhászokat tartok), de nem biztos, hogy bemernék vállalni ennyi tapasztalattal se egy kaut.

Egy normális tenyésztő pedig nem adna el ilyen feltételek mellé egy kutyáját sem. Az felméri, hogy mi a legjobb a kutyájának, mivel bír el a leendő gazdi.

Az, hogy az ismeretségi körödben probléma mentesek ezek a kutyák, nem jelenti azt, hogy nálad se lenne gond.

Ne azért akarj kutyát, mert most ezt tudja neked valaki szerezni. Egy kutyának nem a beszerzése kerül sokba, hanem a tartása. Ha nincs arra pénz, hogy vegyetek egy kutyát miből fogjátok eltartani?

2016. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
09:00 az embernek bármikor lehet olyan helyzete, hogy gondot okoz a kutya. Nem csak 16 évesen. Idősebbek is élhetnek albérletben. Kollégiumba nem kötelező menni. Akkor sose tartson kutyát senki, mert hátha közbejön valami?
2016. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Volt már pár kutyám amiket én tanítottam be és foglalkoztam velük meg az ismimnek van ismerőse akinek van kutyasulija és oda is vihetném.Amúgy meg kicsi kölyök korától itt lenne és jó genetikával rendelkező kutya lenne tehát nem olyan lenne hogy csak úgy megtámad valakit.
2016. jan. 25. 18:53
 26/31 anonim ***** válasza:

Hát az még mindig nem a genetikán múlik, hanem a nevelésen.

Eddig milyen kutyáid voltak?

2016. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
németjuhász és husky
2016. jan. 26. 19:57
 28/31 anonim ***** válasza:

És mi lett a sok betanított kutyáddal? Egy kutya 10-15 évet él. Ha a 16 éved alatt olyan sok kutyád volt, akkor vagy fogyóeszköz nálad, vagy becsöppentél pár olyan kutya mellé, akinek az alapokat nem te tanítottad (szocializáció a legfontosabb.) Nem az a nagy kunszt, hogy megtanítod leülni...

Túl nagy felelősség nem lehet benned, ha 16 évesen már több kutya ment át a kezed alatt.

2016. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ráadásul a német juhász és a husky pont nem adják meg azt a fajta tapasztalatot, amit a kaukázusi igényel...
2016. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
10 évesen kaptam meg a kaukázusi medveölőmet. 3 éve vagyunk együtt és simán megtudtam tanitani mindenre EGYEDÜL ugy hogy előtte csak egy palota pincsim volt.Igen sokat eszik de havi 5000 ből simán kijön ami szerintem nem akkora horror összeg. Ha rendbe van tartva akkor nem lesz beteg. Naponta 30 percet tanítom és 30 percet játszok/sétáltatom. Soha nem szökött el és soha nem harapna meg senkit a családból. Ha sok időt töltesz vele semmi baj nem lesz! Sok sikert a meggyőzéshez:)
2016. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!