Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy a kaukázusi medveölő kutyák aranyosak? 16/L

Figyelt kérdés
Van ilyen kutyás ismerősöm aki tenyésztő is meg versenyzik is kutyákkal és ő tudna szerezni nekünk ilyen kutyát.Régen ahol laktunk ott sok ilyen kutyus volt és tök aranyosak voltak.Volt amelyiket a kezemből etettem meg.Még olyan is volt hogy kimentem a szomszéd fiúval legeltetni az állatokat és a kutya lefeküdt mi meg simán rádőltünk a hátára.Van egy kishúgom és ő miatta nem akarják de mondtam nekik hogy a családot sohasem bántaná és betörni sem mernének hozzánk mert be vannak tanítva.

2016. jan. 24. 21:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
a kaukazusi juhaszok kifejezetten NEM aranyos kutyak, es nem valok egy teljesen fogalmatlan 16 eves lany kezebe.
2016. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
Minek neked ez a HATALMAS kutya. Ha kutyus kell vegyél valami cuki, lányos kiskutyát (bolognese).
2016. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 gnoomage ***** válasza:
93%

Az viszont hülyeség, hogy nem lehet ideje... Nem kötelező kollégiumba menni, munka mellett is lehet ideje az embernek ha akarja, a nagy ő is lehet kutyafanatikus és nem muszáj egy panelbe költözni, hanem lehet egy város közeli faluba akár, ahol nem szabhatja szinte senki se meg ezt.


Az viszont még mindig igaz, hogy eléggé nagy eséllyel gyenge vagy ehhez a kutyához és ahhoz, hogy kitanítsd, a szüleidnek pedig igaza van avval, hogy nem akarják fizetni a rengeteg kaját.


Gondolkozz közepes kutyában, így ha nem is akarsz egy kis patkánnyal sétálni az utcán lehet egy normális és türelmes "társad" pl. labrador, golden retriever stb...(ezeket szokták átlagba ajánlani)

2016. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Én sem engedném, hogy medveölőt tarts. Ha kutyát vennék egy 16 évesnek, akkor könnyebben kezelhető fajtát választanék és akkorát, ami nem tudja elrántani csak úgy (főleg első kutyának).

Amúgy megértem a szüleidet, ha nem szeretnék. Drága és nagy felelősség is a következő 10 évre, miközben te ki tudja, hogy hol fogsz tanulni.

Szerintem próbálkozz valami reálisabbal, valami tipikus családi kutyával, amitől nem fél az emberek nagy része. pl golden retriver.

2016. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

Menhelyeken sem árt körülnézni egyébként, ott is rengeteg közepes méretű kutya van ami jó lehet.

Arról nem beszélve, hogy a fajtatiszta kutyák 100ezer ft-nál kezdődnek.

2016. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát maguktól biztosan nem aranyosak, csak ha olyanná nevelik őket. Ami egy ekkora kutya esetében nem kis munka, hiszen akkora, mint egy oroszlán, legalább olyan erős is, és ezt ő maga is pontosan tudja.

Nálunk a faluban már nem egy komoly balesetet okoztak "aranyos" kaukázusik, akikkel egyáltalán nem volt foglalkozva, viszont ki tudtak jönni a portától. (Volt, akit a saját kertjében(!) támadott meg egy oda beszökött kaukázusi. De ha jól emlékszem, pár éve egy kislányt meg is ölt egy ilyen kutya, amikor beszabadult a szomszédból az udvarra, ahol a kislány játszott.)

Nem beszélve a munkán kívül a költségekről, amit már írtak.

2016. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
Miért akarod ráerőltetni másokra azt, amit ők nem szeretnének ?
2016. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják hogy ez a kutya elégé közveszélyes ha nem szakszerú kezekben van. 16 évesen nálad nem lesz szakszerű kezekben.

Ha pedig bármi komolyabb sérülést okoz akkor a szüleidet fogják elővenni a hatóságok. Anyudnak- apudnak nem hiányzik az hogy a te "aranyos" kutyusod miatt a biróságra járjon.

Szóval valami társasági kutyát vegyél ami olyan mint egy plüssfigura, az is nagyon aranyos és nem bánt senkit.

Rákerestem, ez valami oroszlán nem kutya.

Nem örülnék ha a szomszédom ilyet vásárolna...

2016. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem mernének hozzátok betörni? Ugyan már! Egy kutyát nem nehéz ártalmatlanítani. Paprikaspray, purhab, egy kis méreg... De lehet méreg helyett tűket is tenni a falatkába. Nem vicc, van ilyen is.

Még ha egy egész falkányit tartanátok belőle, akkor az talán jelenthetne némi védelmet, na de az egy olyasvalakinek, mint a kérdező, csak valami lidérces álom lehet.

2016. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk is Kaukázusink volt,elég önfelyű kutya. Kévetkezetessen és szigorúan kell nevelni.

Én 15voltam amikor anyumék vették a kutyát és én foglalkoztam vele a legtöbbet.

De ahogy elnézem kedves kérdező neked nem való ez a fajta. Esetleg probáld meg meggyözni őket egy kistestű kutyárol,vagy keverék kutyusról,ha nagyobb testű kutyát akarsz akkor pedig tudom ajánlani a Labradort,Golden Retrívert.

Nekem most Németjuhászom van és egy Amstaffom(ő a páromé)...van egy 1éves lányom is.

Akik meg avval érvelnek h pl sokáig él,milessz ha suliba mész,jön a "nagy Ő",ezek hülyeségek.! Így tényleg ne válaljon senki kutyát.

Ugyhogy sztm kérdező ,mivel egy kutya nem csak annyi h cuki...jól gondold át és beszéld meg szüleiddel h pl egy Goldenhez mit szolnak v egy pl Pincsihez.

2016. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!