Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek el a...

A szüleim nem engednek el a barátaimmal! Hogyan tudnám meggyőzni őket? (Tovább lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és néha szívesen elmennék bulizni, táncolni, beülni valahová beszélgetni a barátaimmal, de a szüleim nagyon szigorúak ezen a téren. Nem szoktak elengedni, ha pedig igen, akkor nagyon korán haza kell jönnöm, nem ihatok egy kortyot sem és folyton telefonálnom kell nekik. Természetesen nem minden héten mennék, és nem is szeretném leinni magam a sárga földig, egyáltalán nem vagyok ilyen típus, de néha jól esne néhány ilyen program. Az a baj, hogy nagyon hajthatatlanok, pedig nincs "balhés" baráti társaságom, mindenki normális, és még sosem okoztam nekik csalódást, betartottam a szabályokat, jók a jegyeim, ergo megbízhatnának bennem... És mégsem. Hogy tudnám őket meggyőzni? Köszönöm előre is a válaszokat. ^^

2016. jan. 27. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem a jegyeid tesznek megbízhatóvá. Egyszerűbb lenne megkérdezni őket, hogy miért nem engednek el. Biztos, hogy van rá okuk. 18 leszel, majd mehetsz, ha akarsz. Egyelőre az Ő szabályaik szerint kell játszanod.

Bár ha azért néha elengednek, akkor nem tudom, miért van ez a lázadás.

2016. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem, nem adtak normális választ, csak kitértek. És a néhát eddig két alkalomra értettem. Nem tudom, mi ebben neked a lázadás, de szívesen meghallgatnám. :)
2016. jan. 27. 15:32
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem teljesen normális, hogy 16 évesen nem járhatsz úri kedved szerint bulizni megvedelni. Meg fogod érteni később.
2016. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vedelni, egyszerűen a barátaimmal lenni. Nem értem, miért tesztek úgy, mintha ez ma már nem lenne természetes. Szerintem nem kérek nagy dolgot, megbízható vagyok, nincs velem gond. Érveket nyugodtan fogadok, de ha vigyázok magamra/egymásra, betartom a szabályokat, nem értem, miért ne lehetne.:)
2016. jan. 27. 17:13
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Na az a probléma, hogy természetesnek veszed azt, hogy iszol. Elárulok valamit: egyáltalán nem az.
2016. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Abszolút nem természetes, hogy ilyen fiatalon a bulin meg a piáláson jár az eszed.

Pontozz le nullára, de te is csak egy vagy az itt lebzselő, magukat érett, felnőttnek trató GYEREKEK közül. Mert 16 évesen még az vagy, akár tetszik, akár nem.

2016. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudsz velük kompromisszumot kötni?Nem csalódtak már benned,és ez miatt nem akarnak?
2016. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jajj, nem kell itt nekem esni. :D Semmilyen vedelésről nincs szó, de szerintem ha beszélgetés mellett megiszok egy gyümölcsös sört vagy koktélt, az nem bűn. És a természetest úgy értettem, hogy a korosztályomnak az, NEM nekem. Utolsónak, nem, nem csalódtak bennem és nem is fognak, ha ezt rajtam múlik.:)
2016. jan. 27. 18:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így mondd el nekik, hogy jól esne néha neked is egy kis lazítás, kikapcsolódás, ugyanúgy ahogy mindenki másnak, ha tini, ha felnőtt. Ha alapból az az elvük, hogy 16 évesen max este 10-re otthon a helyed, szerintem ezen sokat nem fogsz tudni lazítani, de esetleg akkor próbáljatok meg a barátokkal délutáni programokat kitalálni. Mozi, teázás egy kávézóban, vagy egyéb más.

16 évesen az én barátaim többsége elmehetett szórakozni, volt aki reggel ment haza egy-egy buliból, a sárga földig itták magukat, és természetesen én sem értettem, hogy én miért nem tarthatok velük, amikor mindenki másnak megengedik? Az első amolyan igazi bulim 18 évesen volt. De tudod mit? utólag beláttam, hogy teljesen igazuk volt, és én sem engedném el a lányomat így. Teljesen más volt a világ akkor amikor én 16 voltam, és most is teljesen más.

Tehát szerintem maradj annál, hogy egyelőre több délutáni tartalmas program, és ha látják rajtad, hogy megbízható vagy, és tiszta lapokkal játszol, azaz nem akarsz berúgni és kijózanodni délutántól este 10ig, akkor idővel azért lazulni fog ez a szigor. Szerintem az is fontos lehet, hogy esetleg megismerjék ténylegesen a barátaid akikkel az idődet töltöd, nem csak futólag amit te mesélsz róluk. Ha valóban normális, megbízhatóak, akkor máris nyugodtabbak lesznek.

2016. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez a helyzet legfeljebb akkor normális ha a szüleid Jehova tanúi. 16 éves vagy, ennyi idősen teljesen természetes hogy jól szeretnéd érezni magad, akár tetszik nekik akár nem. Minden korodbeli akinek van élete eljár bulizni, ami nem feltétlenül jár együtt az alkoholfogyasztással. Menj nyugodtan a barátaiddal ahova szeretnél, maradj amíg jólesik, majd otthon meséld el hogy milyen jól érezted magad. Ha kiakadnak, kérdezd meg hogy mi baj van azzal ha kicsit a barátaiddal vagy. Fogadok hogy semmi érvet nem tudnak majd felhozni.
2016. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!