Mit csinálhatnék? :/

Figyelt kérdés

Szeretnék némi pénzhez jutni,csak nem tudom hogyan.Zsebpénzt nem kapok,bárhogy kérem. (3-4.000forint nekem elég lennd havonta,de nem hogy ennyit még egy ezrest se kapok) Ha kapnék ruhákat akkor ezzel nem lenne bajom,csak olyan alapvető dolgokat,mint a ruházkodás nekem kell megoldanom.Általában szülinapi meg ilyen pénzekből kell megvennem ami évi 10.-15.000ft-ot jelent. Ebből a pénzből szívesebben vennék magamnak egy parfümöt vagy valami ilyesmit..esetleg elmennék moziba,bár nem lenne kivel.

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatom,folyton csak üvöltözik,csapkolódik.Mindenért én vagyok a hibás.Ha megkérem,hogy üljünk le beszélgetni az 5 perc alatt lezajlik és a végére csak az marad hogy üvölt hogy mekkora egy szar vagyok.

Barátaim nincsenek,a környezetemben nincs senki olyan akivel tudnék barákozni. (osztályba sincsen,másik évfolyam nincs) Járok sportolni de ottse tudok senkivel úgy összebarákozni.

Tanulmányi átlagom 3.9 lett félévkor.

Tudom,hogy nem a legjobb de egyszerűen nem megy..sokkal több óránk van mint másik hetedikeseknek.Páran elkezdtük az ecdl vizsgát is,ezért ez is plussz órákat jelent..

A matematika egyátalán nem megy,a tanár gyűlöl is..Nagy álmom,hogy ügyvéd legyek de sajnos kétlem hogy sikerülne,senki nem fizetné ki nekem,mellette nem tudnék annyit dolgozni,államira nem vennének fel. Az iskolai oktatás színvonala egyenlő a nullával.Idén jött egy új tanár kb egy hónapja nem csinálunk semmot földrajzon meg kémián és holnap föci tz..

Egyszerűen nem tudom mit csináljak..Bármennyit alszok nem érzem magam kipihentnek. Ha hazaér anxa akkor kint kell vele ülnöm a konyhába amég befűt a házba,eszik és már elis ment az idő nem tudtam tanulni..mindig engem hibáztat,hogy mennyire szar vagyok..azt nem látja,hogy a korosztályomban mi megy..osztálytársaim is hulla részegre itták magukat farsangon az öltözőbe..


Mit tudnék tenni,hogy jobb legyen az anyukámmal való kapcsolatom?

Hogy juthatnék pénzhez?

Hogy javíthatnék a tanulmányi átlagomon?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. febr. 2. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A fűtés közbeni konyhában üldögéléskor beszélgess anyukáddal. Kérdezd meg milyen napja volt, próbálj vele beszélgetést kezdeményezni.

Vagy mondjuk abban az időben tanulhatsz is.


Ha hetedikes vagy még van időd összeszedni magad. Ismerek olyat aki 2 év alatt felkészült az orvosira és nem csak bejutott, de csúszás nélkül el is végezte azt.


Ha 2 olyan órád is van amin nem csináltok semmit azon megtanulhatod az aktuális anyagot még akkor is ha a tanár nem adja le. Ha a számításokat nem is érted kémiából, a szabályokat meglehet tanulni. A földrajz meg nem egy megértendő tárgy, ha van könyved és rászánsz némi időt akkor tudni fogod.

2016. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fűtés közben nem igazán tudok vele beszélni.. 2 kályhát fűt be de nem a konyhában csak a hátsó hárészbe a konyhán át lehet menni ahonnan a fát hozza. Olyankor csak üvölt hogy csukjam be az ajtót utána.
2016. febr. 2. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal vagytok ketten?

"Ha hazaér anxa akkor kint kell vele ülnöm a konyhába amég befűt a házba,eszik és már elis ment az idő nem tudtam tanulni..mindig engem hibáztat,hogy mennyire szar vagyok.."

Te hamarabb hazaérsz?

Szerintem az a baja, hogy te ott ülsz vele a konyhában. Lehet hogy nem szól neked, de szerintem elvárná, hogy segíts neki. Tanuld meg hogyan kell befűteni(különböző folyadékokkal pl benzin ne próbálkozz, sok ilyenből van lakástűz, hogy gyerek benzinnel próbál tüzet csiholni). Száraz vékony fát kell rakni a kazán vagy kályha aljára és azt papírral meg lehet gyújtani. :)

Tudom macerás meg bosszantó ha nem gyullad meg, 9 éves voltam kb. mikor elváltak a szüleim, úgy hogy csináltam ilyet. De én főztem is magamra, meg takarítottam is magam után.

Alvásból 8 óra elég, ha többet alszol is fáradt leszel.

Ne igyál, ne dohányozz... amúgy is csak a pénz viszi, na meg az agysejteket is.

Pénzt csak munkával tudsz szerezni, de szerintem 16 éves kortól lehet dolgozni. Viszont ha otthon sok dolgot megcsinálsz, valószínűleg a családi béke is meglesz, és talán havi pár ezer forint is(de ezt ne várd el). :D

Gondolom van interneted, próbálj tanulni a neten. Angolul vagy németül mindenféleképpen érdemes tanulni.

2016. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!