Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Milyen...

Normális dolog ez? Milyen hatással lehet egy kamaszlányra?

Figyelt kérdés
Válásunk óta az exem (az anya), mindenfajta kommunikációt megtagad velem. Semmit, a közös gyerekünket érintő kérdéseket sem hajlandó megvitatni velem. Sajnos arra utaló, egyértelmű jelek is vannak, hogy ellenem, családom ellen is próbálja hangolni. Volt, hogy érzelmileg zsarolta. :-( Próbálok odafigyelni a lányomra, programokat szervezni, de érzem rajta, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint kellene. Most a napokban például lebetegedett, én meg vittem neki valamit, hogy gyógyuljon. Az exem teljesen kiborult, hogy ilyet nem csinálhatok, mert a lányunk csak az ő felelőssége stb. Megjegyzem, napra pontosan fizetem a gyerektartást, zsebpénzt adok a lányomnak és mindig felajánlottam a segítségem - bármiről legyen szó és megtehettem. Tudom, hogy a lányom elfogadta volna az ajándékom, de emiatt az anyja problémázna. Ezért visszavettem és még én kértem bocsánatot a lányomtól, hogy hülye helyzetbe hoztam. Ilyen szintű ellenségesség, milyen következményekkel járhat egy roppant érzékeny lelkű lányra? Akit már a válás is megviselt...
2016. febr. 3. 18:30
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor biztos annyira nem jó velem. Legalábbis a gondolatmenetedet követve."


Nem értem, miért gondolod, hogy ez teljességgel lehetetlen. Ha annyira veled akarna lenni, akkor választhatott volna téged is - már ha egyáltalán felmerült a részedről, hogy te szeretnéd nevelni a lányodat.

2016. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
65%

"Ha annyira veled akarna lenni, akkor választhatott volna téged is"


Annyit lovagolnak egyesek azon, hogy a lány az "anyját" választotta, hogy meg kell említeni, a legtöbb gyerek NEM az anyját "választja", hanem az addig megszokott környezetét, lakást - mert általában az anya marad a közös lakásban és az apa kölötözik - rendszerint sokkal kisebb, kényelmetlenebb - albérletbe.


Ahhoz, hogy egy kamasz a megszokott otthont mindenképpen el akarja hagyni egy teljesen bizonytalan, ismeretlen környezet miatt, az anyának extrém rossznak kellene lennie (pl. durva bántalmazás, állanóan idegen férfiak odahozatala, stb.), föleg, hogy a válás során gyakorlatilag minden anya azt mondja a gyereknek, hogy az apjával kapcsolatban csak annyi változik majd, hogy ö máshol lakik, de akkor lehet vele, amikor akar - és ezt a szerencsétlen gyere le is hiszi.

Aztán a gyerekelhelyezés lezártával kiderül, hogy az apa csak ne akarjon semmit a gyerektöl, mert "elhagyta"!

2016. febr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
29%

A problémád a válásotok okában keresendő.

Akármennyire tiltakozol ez ellen. Én megértem, hogy nem akarod itt leírni, pedig szinte nyilvánvaló, ugyanis a sok megcsalt asszony szétcincálna....

Hidd el, a gyerek csak gyerek, nem hülye, akármennyi éves is legyen. Tuti érezte a feszültséget köztetek, és ki tudja, hogy ő ez hogyan értékelte:

"miattam váltak el?"

Apa a másik nőért képes volt elhagyni minket?

Jobban szereti őt, mint engem?

Hidd csak el, ezek a gondolatok simán megfordulhattak a lányod fejében, és nem kap rájuk választ, mert a szülei egymással veszekszenek inkább, és belemennek mindenféle kisded játékba.


Hagyd csak a dolgokat folyni a saját medrükben, minden kialakul, csak egy a lényeg, ne tégy a megbeszéltek ELLENÉRE semmit, mert az csak olaj a tűzre.

2016. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
24%
Jaj, ugyan már, "sok megcsalt asszony szétcincálna..." :DD Teljesen egyértelmű, hogy mi történt, nem a csalás ténye az undorító a sztoriban, hanem ez a töketlen, óvodás szintű rinyálás, amit a kérdező előad. Lehet magyarázni jobbra-balra, teljesen nyilvánvaló az is, hogy esze ágában nem volt az "érzékeny lelkű" lányát magához venni, sokkal kényelmesebb az exet szidni, mint egy kamaszt nevelni. Azt meg ne gondolja senki, hogy a lányt bujtogatni kell az apja ellen ahhoz, hogy rühellje az öregét, 15 évesen (még fiatalabb korban is) teljesen képben vannak a gyerekek a családi történésekkel, és általában nem díjazzák a szülői félreb.szást, pláne, ha ez "a kis családi fészek szétrobbanásával" jár. Nem kell azon megsértődni, ha egy gerinctelen férget gerinctelen féregként kezelnek...
2016. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
53%

Na jelentkezzen az aki látta, hogy a kérdező azt írta, hogy megcsalta a feleségét. Valószínűleg egyesek nem olvasták azt amikor a kérdező még ki is írta, hogy NEM CSALTA MEG a (volt)feleségét, vagy csak simán nem tudnak szöveget értelmezni.

Azt meg honnan veszitek, hogy nem akarta a lányát magához venni??? Én azt sem látom sehol sem...

A problémádhoz meg nem tudok hozzászólni, csak már idegesített a sok idióta (finoman fogalmazva).

2016. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
51%

"hogy mi vezetett idáig, irreleváns!"


csak hiszed!!!! Nagyon nem! Van, vagyis volt egy párom, először 3 gyereket hagyott ott egy nő miatt, most még kettőt. A gyerekei soha nem fogják megbocsájtani neki, hogy az fontosabb volt, mint ők - pedig felnőttek. Nem kell ehhez az anyának hergelnie a lányod, én sem hergelem az én lányomat. Elmondtam neki mi a pálya, elmeséltem az előző életét (hiszen ő nem tudhatta, hogy nem én voltam a válóok! anno). Meg hát kiskamasz, látja mit tesz az apja, meg ki az akire számíthat. Ezzel bizony együtt kell élned. Lehet, hogy ha felnő, akkor megbocsájt, de a seb mindig ott marad. Az én lányom konkrétan utálja az apját, és nem is akar vele lenni, nem kell nekem semennyire sem hergelni (nem is teszem).

2016. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!