Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Milyen...

Normális dolog ez? Milyen hatással lehet egy kamaszlányra?

Figyelt kérdés
Válásunk óta az exem (az anya), mindenfajta kommunikációt megtagad velem. Semmit, a közös gyerekünket érintő kérdéseket sem hajlandó megvitatni velem. Sajnos arra utaló, egyértelmű jelek is vannak, hogy ellenem, családom ellen is próbálja hangolni. Volt, hogy érzelmileg zsarolta. :-( Próbálok odafigyelni a lányomra, programokat szervezni, de érzem rajta, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint kellene. Most a napokban például lebetegedett, én meg vittem neki valamit, hogy gyógyuljon. Az exem teljesen kiborult, hogy ilyet nem csinálhatok, mert a lányunk csak az ő felelőssége stb. Megjegyzem, napra pontosan fizetem a gyerektartást, zsebpénzt adok a lányomnak és mindig felajánlottam a segítségem - bármiről legyen szó és megtehettem. Tudom, hogy a lányom elfogadta volna az ajándékom, de emiatt az anyja problémázna. Ezért visszavettem és még én kértem bocsánatot a lányomtól, hogy hülye helyzetbe hoztam. Ilyen szintű ellenségesség, milyen következményekkel járhat egy roppant érzékeny lelkű lányra? Akit már a válás is megviselt...
2016. febr. 3. 18:30
1 2 3 4 5
 31/46 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

"Természetesen mindhármunkban egy világ dőlt össze azzal, hogy szétment kicsiny családunk."


Úgy beszélsz, mintha a válás valami vírusos betegség lenne, ami hortelen elérte a családot. Legalább az egyikőtök ludas volt a dolgok alakulásában.

"Az exem harag/megvetés/sértettség stádiumban van"

Ebből azt hiszem okkal feltételezhetjük, hogy te vagy a ludas. Ha olyat követtél el, amitől az exed úgy érzi, hogy tőled semmi sem kell, akkor nézz magadba először.

A történeted nekem sántít. Azt írod, az exed kiborult az ajándékon, aztán meg azt, hogy nem volt otthon, amikor vitted, és nem is hagytad ott.

2016. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
72%

Érdemi választ szeretnél? Tessék: nem, nem tesz jót a kamaszlánynak, ha a szülei között feszült a viszony. Sem házasság után, sem közben. Az sem tesz jót, ha hazudoznak neki, miközben érzi, látja a feszültséget és az érzelmi viharokat. A kamaszlánynak az tenne jót ebben a helyzetben, ha kihagynátok őt a harcotokból, te tiszteletben tartanád azt, hogy az exednek idő kell, amíg egyáltalán rád bír nézni, ő meg megpróbálna erőt venni magán és túltenni magát a történteken. Ezt viszont nem neked kéne kommunikálni felé, hanem valaki másnak, akit elfogad.

Amúgy egy 15 éves kamasz már elég sok egyéb dologgal el van foglalva, nem azon agyal egész nap, hogy mi történt a szüleivel. Megviseli valamennyire, ez természetes, de ott van a suli, a barátok, a fiúk iránti érdeklődés, hobbik, zene stb., ebben a korban már masszívan zajlik a szülőkről történő fokozatos leválás és a saját társaság, szemlélet, élet építése. Nem kell ezt ennyire túldramatizálni.

2016. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Hű, mennyi válasz. Köszönöm.

De megpróbalom még egyszer megfogalmazni. Nem a házasságomat-válásomat akarom itt kitálalni. Nem pártfogást/szimpátiát vadászom. Annyi érdekel, hogy:


Normális, vagy sem, hogy az anya elutasít bárminemű kapcsolatot az apával - még a gyereket illetően is.

- elutasít bárminemű segítséget - szintén a gyereket illetően.

2016. febr. 3. 21:30
 34/46 anonim ***** válasza:
38%

Na tessék:

- Normális, hogy az exed látni se akar

- Nem normális, hogy tiltja tőled a lányodat.


Remélem, ezzel minden gondod megoldódik.

2016. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
58%
Nem tiltja a gyereket tőle. Egy üveg mézen megy a cirkusz, amit a kérdező az exe távollétében odavitt az ex lakására, a kérdező pedig nem bírja lenyelni, hogy ott ő nemkívánatos személy. Ennyi a dráma, amin immár 4 oldalon keresztül vekengünk...Remélem, legalább az új nővel az oldaladon állítottál be a volt asszonyhoz, kérdező - csak hogy érdemben tudjunk válaszolni, azért érdekel.:D
2016. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

#31: mindketten ludasok voltunk. Viszont nem egyformán dolgozzuk fel a sérüléseinket.

A cuccal meg egyszerű: miután nem vették fel a telefont, hogy találkozhassak és lássam a lányom, otthagytam az ajtó előtt. Smst utána, hogy meg is találják. Utána fb-n olyan szintű hadjárat az extől, hogy inkább visszamentem s elhoztam. Mert tudom, hogy a lányom szívesen fogadta volna, de az anyja miatt nem meri. Én meg inkább elhoztam, kíméljem a gyereket a kellemetlenségtől.

Sánta még valami?!

2016. febr. 3. 21:39
 37/46 anonim ***** válasza:
9%
"mindketten ludasok vagyunk" :DD
2016. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
#37: ludas = hibás
2016. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
29%

Én is elvált vagyok, és nekem is nagyon rossz volt a viszonyom a volt férjemmel, és nekem is 15 a lányom. Nekem jó ha segít és programozik a gyerekkel. Nekem nem lenne jó, ha facebookon történne bármilyen kommunikáció. Nem tetszene, ha úgy jönne oda a lakásomra, hogy nem tudok róla. Ez tényleg az ő döntése, hogy milyen segítséget fogad el. Ha ő ezt nem kéri, akkor kéretik tiszteletben tartani. A lányoddal kellene megbeszélni, hogy ő mit szeretne, milyen szintű kapcsolatot akar, neki miben van szüksége a segítségre.

Változnak a tinik, el kell fogadni. A veled való kapcsolata ennyi idősen nem az anyja miatt változik meg (ha jól értem, eddig működött a kapcsolat). Nem kéne kivetíteni az anyára. Ha a lányodnak jó veled, akkor úgyis keresni fogja a lehetőséget, hogy együtt legyen veled.

Ne haragudj, de nekem a leírásodból inkább az tűnik ki, hogy mintha inkább kontrollálni akarnád ezt a helyzetet. Engedd meg, hogy a lányod vagy az anyja keressen meg, ha szükségük van a segítségedre.

2016. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

#39: érdekes rávilágítás. Köszönöm.

A baj csak az, hogy ha én nem keresem, a lányom sem túl gyakran. Akkor biztos annyira nem jó velem. Legalábbis a gondolatmenetedet követve.

2016. febr. 3. 22:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!