Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Milyen...

Normális dolog ez? Milyen hatással lehet egy kamaszlányra?

Figyelt kérdés
Válásunk óta az exem (az anya), mindenfajta kommunikációt megtagad velem. Semmit, a közös gyerekünket érintő kérdéseket sem hajlandó megvitatni velem. Sajnos arra utaló, egyértelmű jelek is vannak, hogy ellenem, családom ellen is próbálja hangolni. Volt, hogy érzelmileg zsarolta. :-( Próbálok odafigyelni a lányomra, programokat szervezni, de érzem rajta, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint kellene. Most a napokban például lebetegedett, én meg vittem neki valamit, hogy gyógyuljon. Az exem teljesen kiborult, hogy ilyet nem csinálhatok, mert a lányunk csak az ő felelőssége stb. Megjegyzem, napra pontosan fizetem a gyerektartást, zsebpénzt adok a lányomnak és mindig felajánlottam a segítségem - bármiről legyen szó és megtehettem. Tudom, hogy a lányom elfogadta volna az ajándékom, de emiatt az anyja problémázna. Ezért visszavettem és még én kértem bocsánatot a lányomtól, hogy hülye helyzetbe hoztam. Ilyen szintű ellenségesség, milyen következményekkel járhat egy roppant érzékeny lelkű lányra? Akit már a válás is megviselt...
2016. febr. 3. 18:30
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
56%
Még kicsi 15 évesen, hogy mindent megértsen, csak az ellenségeskedést látja, és vívódik, nem tuidja kinek miben van igaza. próbálj az ex-szel minél kevesebbet találkozni, ha beszélsz ról, csak a régi szép dolgokról. Valóban a gyerekkel foglalkozz, ahogy mondod. Majd ha túl lesz az első páőrkapcsolaton, ő is másképp fog értékelni sokmindent. Az idő megoldja.Te csak szeresd.
2016. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg az exeddel.Vagy legalábbis próbáld meg, mert a lányodnak(ha tényleg nagyon érzékeny), akár még pszichés problémái is lehetnek; befelé fordul, esetleg depressziós lesz a sok veszekedéstől... Nekem nem váltak el a szüleim, de néha persze veszekednek, és azt olyankor szörnyű hallgatni... Szóval ezt mindenképp meg kell beszélnetek...
2016. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

#9: Bele ne halj a kíváncsiságba. Egy üveg mézet vittem, nem kábszert.

#10: Senki nem beszélt itt megcsalásról, otthagyásról. A lányom szeret, nem utál. Félrezenélsz.

2016. febr. 3. 19:59
 14/46 anonim ***** válasza:
7%
Persze, anyuka kiborult egy üveg mezen. .. Rendkívül hihető
2016. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

#14: Ha nem érted a felvetett problémát, miért szólsz bele? Makacskodásoddal miért kényszerítesz a lepontozásra?

Megmagyarázom, ahogy ötévesnek: mindegy, mit vittem, mert nem az ajándék mibenléte, hanem maga a GESZTUS borította ki. Így érted már?!

2016. febr. 3. 20:11
 16/46 anonim ***** válasza:
24%

15 éves gyereket már megkérdeznek, kivel akar élni a válás után. A lányod az anyját választotta. Nyilván oka van annak is, hogy az exed nem kíván szóba állni veled, és veled ellentétben - megviselte a válás...A lányod viselkedése simán adódhat abból is, hogy látja, milyen állapotban van az anyja, nem kell senkinek ellened hangolni. Amúgy meg 15 évesen már nem óvodás, azt ne várd a volt feleségedtől, hogy ha megkérdezi a gyerek, mitől van kiborulva, akkor majd hazudik neki valamit, téged meg agyba-főbe dicsér.

Mielőtt felállítasz egy komplett összeesküvés-elméletet, és megvádolod a volt feleségedet azzal, hogy tönkreteszi a gyereket, talán nézz körül a magad portáján: hogyan és miért jutottatok el odáig, hogy az asszony legszívesebben a fejedhez vágná a mézedet? Mi a te felelősséged abban, hogy eljutottatok a válásig, és ennyire rossz a kapcsolatotok? És miért csak most jut eszedbe, hogy van egy "érzékeny lelkű" kamaszlányod?

2016. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem normális dolog és kiszámíthatatlan hatása lehet a kamaszlányra. Persze attól függően, hogy átlát-e az anyja viselkedésén, vagy ő is a sértett büszkeséget játssza. Az ilyen viselkedésnek ugyanis csak a sértett büszkeség, pontosabban a hiúság a háttere, amikor valaki nem képes belátni, hogy a páros játszma alakulásában mindkét fél szerepet játszik és nem kizárólagosan az egyik. Volt feleséged nyilván halálig játszani fogja az önérzetében megsértett nőt és talán soha nem is fog partnert szerezni maga mellé, mert a mártír ugyebár már csak ilyen.
2016. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

#15: van igazság az írásodban. De engedd meg nekem: nem önigazolást keresek, nem az exemmel való kapcsolatomról, vagy a miértekről akarok panaszkodni. Engem az érdekelt, hogy csak én gondolom úgy, hogy a gyereknevelésben nem szabad helyet kapjon a másik szülő befeketítése? Mert én nem csinálom ezt. Sőt, mindig is támogatásomról biztosítottam őket. A gyerek legfőbb érdeke nem az, hogy mindkét szülő érte legyen, róla gondoskodjon?

Utolsó kérdésedre meg: honnan a fészkes fenéből tudod, hogy "csak most jut eszembe"??

2016. febr. 3. 20:34
 19/46 A kérdező kommentje:

#15 én vagyok. Szóval, #16-nak szólt az előző. :-)

#17: pontosan erről van szó, csak nem akartam ezzel kezdeni. Roppant önérzetes, büszke teremtmény az én exem. Nem tudom, miért pontoztak le, tőlem zöldet kaptál.

2016. febr. 3. 20:37
 20/46 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon érdekes a kettős mérce a legtöbb válaszolónál. Ha most az anya írta volna le ugyanezt a problémát, akkor mind védenétek az anyát, és a sárga földig lehordanátok az apát. De most, hogy az anyával van a probléma, senki sem szidja őt, és védi az apát...


Lehet, hogy űrlény vagyok, de még női fejjel sem sikerül felfogni, hogy miért kell válás után a két félnek - akik valamikor szerették egymást - ellenségként kezelni a másikat...

A volt feleséged láthatólag nem kezeli normálisan a válás tényét. Gondolom nem igazán tudja elfogadni, hogy vége a házasságotoknak, és mivel mást már nem tud tenni kínjában, próbál úgy törleszteni neked, hogy ellened fordítja a lányt. Ezt semmiképpen sem szabad annyiban hagyni, mert ha csak egy picit is irányítható a lányotok, akkor sikerülni is fog neki. Csak úgy lehet ezt a helyzetet kezelni, hogy szépen leültök, és megbeszéled az exeddel hova vezethet az, ha a lányotok ezt az ellenségeskedést fogja látni, hogy mennyit árthat vele akaratlanul is neki. Ugyanis nagyon rossz hatással lehet rá. Ráadásul a lány kamasz,ettől csak még rosszabb. Tombolnak a hormonok, talán lázadni is fog, és akkor még meg kell birkóznia azzal is, hogy a szülei marják egymást.

Meg kell értetni az anyjával, hogy kezelje külön a kettőtök dolgát. Legyen rád dühös amennyire csak akar, szidhat a barátnőinek, vagy a szüleinek, ha neki másképp nem megy, de ebbe nem keverheti bele a gyereketeket, nem fordíthatja ellened. Annak, hogy egy kapcsolat nem működik tovább, nem ihatja meg a levét a közös gyerek, ezt kell, hogy megértse a volt feleséged! Nyilván ehhez majd szükséged lesz egy nagyobb adag türelemre, mert valószínű újra át kell rágni magatokat azon a témán, hogy miért váltatok el, és kinek milyen része van abban hogy nem működött a kapcsolat, de hát valamit valamiért.

2016. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!