Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kifizették nekem a...

A szüleim kifizették nekem a jogosítványt, vettek nekem autót, most meg nem engednek vezetni. Miért?

Figyelt kérdés

Én nem akartam jogosítványt soha, ők erőltették. Nagy nehezen belementem, vettek nekem autót is, nem is akármilyent, több millió Ft-ba került, most meg nem engednek vezetni, merthogy nem képzelem, hogy tapasztalat nélkül én csak úgy vezetgetni fogok a nagyvilágban stb.

Havonta kb. egyszer vezethetek, akkor, ha mennek bevásárolni, azt is mindig ugyanazon az útszakaszon.

Reggel kelhetek 5 órakor, hogy 8-ra beérjek a melóhelyre, délután meg szaladnom kell, hogy elérjem az 5-ös vonatot, mert utána csak 7 után indul a következő.

Abban a városban van a melóhelyem ahol vizsgáztam, már elég jól ismerem, nem lenne semmi probléma, ha autóval mennék.

Mit csináljak, hogy vezethessek? Igazából az autót féltik a legjobban...



2016. febr. 4. 13:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy? Gondolom már nem vagy gyerek, ha van munkahelyed.


Én a helyedben beülnék az autóba és mennék, ha már az enyém. (főleg ha a te neveden van) Mondd meg a szüleidnek, hogy ha már mindent kifizettek, akkor most miért ne hajthatnál? Vagy esetleg mondd, hogy az üzemanyagot te állok, oda mész vele ahova akarsz:-)


Ha így se jön be, akkor próbáld őket rávenni, hogy menjetek el egy kis kocsikázásra párszor, ismeretlen útvonalon, hátha megnyugszanak, hogy valóban jól hajtasz, és nem töröd össze se a kocsit, se magadat :-)

2016. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Vegyel valami lepukkant regi verdat parszazezerer, amiert nem kar ha megtorod, megnyomod, es tanulgass rajta. Aztan ha azzal mar egy eve megy hiba nelkul, akkor leadod bontoba, es johet az uj.
2016. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Az én nevemen van, igen.

Apám úgy képzeli, hogy majd én viszem őt bulizni, ő meg majd iszik. Ezért is erőltette annyira, hogy legyen.

2016. febr. 4. 13:37
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha felnőtt ember vagy, akkor nincs olyan, hogy nem engednek valamit meg a szüleid.


Ugyanis az autó már a te tulajdonod, a jogosítvány a te teljesítményed. Mégis mit gondolnak? Adnak autót, leteheted a jogsit - innentől te meg csak nézegesd a kocsidat és vágyakozz rá?

Mégis hogy gondolják a szüleid: hogyan fogsz tapasztalatot szerzeni a nagyvilágban, ha nem megednek vezetni?


Fogod a slusszkulcsot és mégy. Ennyi. És ha kell, veszekszel velük. Ha nem vagy 18, akkor sajnos ki kell várni a nagykorúságot, és azonnal elköltözni. Én a kocsit is hagynám a francba, vagy eladnám és vennék egy saját verdát. Nem újat, hanem kicsit leharcoltat, azzal a legjobb kezdeni (tapasztalat).

2016. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Ja, hogy apu úgy képzelte ...ha már apádnak van pénze, akkor talán tartson sofőrt magának vagy járjon taxival. Bulizni akar járni - a fia helyett? Merthogy ha te sofőr leszel, akkor te értelemszerűen nem bulizhatsz.


Ugye, észreveted a kis pszichológiai csavart apuka okosságaiban: te vagy az ő apja, és nem fordítva, ő a fiatal, és nem te.


Na innen pattanj fiam, minél hamarabb, ha jót akarsz magadnak! Komolyan mondom. Apám is eljátszotta ezt, elég keménymeccs volt a "válóperünk", de leléptem. És ma sem tennék másként.

2016. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%

"Ha felnőtt ember vagy, akkor nincs olyan, hogy nem engednek valamit meg a szüleid. "


4: a "felnottember" valoszinu szuleinel lakik meg, szoval valszeg ezert nincs olyan hogy azt csinal amit akar...

2016. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
* kemény meccs
2016. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
6-os: Akárhol is lakik, akkor felnőtt, és vannak jogai, van akarata. Neki kell kiállnia magáért, vagy eltapossák az önző szülei.
2016. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem keresek annyit, hogy egyedül megéljek albérletben.
2016. febr. 4. 13:49
 10/26 A kérdező kommentje:
Amúgy lány vagyok.
2016. febr. 4. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!