Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha egy szülő a...

Normális, ha egy szülő a kamasz lányai betétjén akar spórolni? Ezért nem vesz nekik, hanem moshatót kell használniuk.

Figyelt kérdés
3 kamasz lány van.
2016. febr. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként nincs valami a vöröskeresztnél, vagy valami nő alapítvány ahová lehetne fordulni?


Csak van megoldás, vagy támogatás erre is, ma már szinte mindenre van.

2016. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
90%

"50 évvel ezelőtt nem létezett eldobható és senki nem halt bele, igaz, egy is munkától akkor nem riadtak vissza ennyire."


Tudomásom szerint az eldobható betétek megjelenése előtt vattát használtak erre a célra a nők, amivel annyi "munka" volt, hogy a cserét követően egy újságpapírba csomagolva kidobták a kukába.


(Legalábbis azok közül, akivel beszélgettem erről abból a generációból, mindenki ezt a megoldást választotta, nem hallottam tőlük mosható betétről - mint ahogy mosható textilpelenkáról viszont igen.)

2016. febr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
41%
10-es: Ez most hogy jön ide???
2016. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
14%
Ezek szerint az se normális, aki mosható pelenkát használ az eldobhqto helyett. Nem csak a sporolasrol van szó, hanem a környezetvédelemrol is. A vöröskereszt meg hasonló arra van kitalálvalami, hogy segítsen a raszoruloknak. Az eldobhqto betét nem letszukseglet, max kényelmi felszerelés.
2016. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
89%

aki szerint ez rendben van, mert hát 50-100 éve sem volt ilyen úri huncutság..annak ajánlom, hogy akkor kötesse ki a meleg vizet és az áramot is a házából.. mert hát régen sem volt ilyen!! de gondolom ez már nem járja..


a kérdésre visszatérve, szerintem sem normális, hogy ezen akarnak spórolni. 100-as boltban lehet nagy kiszerelésű "noname" betéteket ill. tamponokat venni. volt amikor én is ott vettem. kb 500 forintból kijöttem egy hónapra ezen a téren. egy mosható betét több ezer forint+ több is kell belőle értelemszerűen. én nem hiszem, hogy olyan sokat lehetne rajta spórolni+ szerintem nem higiénikus. valóban ha mondjuk reggel 10-kor kicseréli a 12 éves lány a betétet. akkor hazaér délután 4-5re.. addigra jól beleszárad minden+ egésznap ott bűzölög a táskájában. nem valami higiénikus.

még egy hétvégi napra, amikor otthon van, azt mondom oké, egyből ki tudja mosni. de szerintem akkor is egyszerűbb a betét/tampon.

én biztos nem ezen spórolnék..annyi helyen meg lehet fogni a pénzt.

amúgy még a vatta jutott eszembe. azt is használtak régebben menstruációkor.. az legalább eldobható!!és kb 200 ft egy óriási zacskóval.. akkor már inkább ez.

2016. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
89%

Így is elég szenvedés a menstruáció, de ha még nap mint nap azt a rohadt vért kell dörgölni a csap alatt... Eldobható betét mellett is gyakran lesz olyan a bugyim, de elég nehezen tudom belőle kisikálni nyomtalanul.

Amúgy sem hiszem, hogy olcsóbb, maximum rövid távon.

Ha meg kényelemről van szó, nekem megéri az a pár száz forint, ugyanis nem is mind hiperszuper betét csillagászati áron... Én is egyszerűt használok.

A régi időket meg össze sem lehet hasonlítani a mostanival.

2016. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 acelsziv ***** válasza:
76%
14: És mi a környezetkímélőbb? Eldobsz egy darab újrahasznosított papírt és az lebomlik, vagy fogod a textilt és egy csomó ivóvízben amelynek a melegítése egy rakás energiát igényel és egy halom mosószert felhasználva kimosod. Ó de jó csere. Tényleg látszik, hogy mosható az környezetbarát. Tapsi tapsi.
2016. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 acelsziv ***** válasza:
83%
15: És persze takarodjanak le a patakra ha mosni akarnak. Valamint használjanak latrinát és fürödjenek háromhavonta egyszer. Ugyanis régen ez ment.
2016. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
89%

50 évvel ezelőtt voltam fiatal, és abban az időben vattát használtunk. A 70-es években már bejött az OB tampon, akkor már azt is használtuk, sőt, azzal úszni is lehetett.

A gimiben sokszor volt 6-7 óránk, délután szakkörök, edzések, tehát általában se nagyon tudtunk délben haza menni, inkább fél 3-fél 4 körül. Anyukám(ha élne 100 éves lenne) idejében valóban mosható betétek voltak, de azt rendszeresen kifőzték, nem simán kimosták.

Én, bár már nincs ilyen gondom, nem tenném ki ennek a lányomat, unokámat. Sok dolgon lehet spórolni, de biztos, hogy nem ezen spórolnék.

2016. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem normális. Ha gyereket vállal az ember, egyáltalán nem szabad "rajta"spórolni, főleg ilyen alapvető és természetes szükségleten nem. Ez sanyargatás egy az egyben.
2016. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!