Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha egy szülő a...

Normális, ha egy szülő a kamasz lányai betétjén akar spórolni? Ezért nem vesz nekik, hanem moshatót kell használniuk.

Figyelt kérdés
3 kamasz lány van.
2016. febr. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
88%

Környezetvédelmi szempontból sem szerencsés: van szerves anyagból készült betét, és a tampon is lebomlik.

Egy rakás intimbetét kimosásához sok vegyszer kell, és víz, ami mind megy a csatornába. Oda édeskevés a kézzel dörzsölés meg a mosódió.


Van, amin nem lehet spórolni, és van amin nem érdemes.

Nem érdekel, mi volt 50 éve. Te is pötyögsz a neten mobilról. Nem hímezgetéssel ütöd el az időt.


Miért baj, ha a kényelmünket szolgáló vívmányokat is használjuk? Ez minden fejlődés oka.


Arról nem beszélve, milyen ciki lehet ez kamaszlánynak.


Anyámnak 50 éve jött meg. Még emlékszem, mikor csomagolta magának a vattát újságpapírba. Aztán ő is áttért az eldobhatókra. Ma már egyikre sincs gondja.

De nem pattog a lányainak, hogy azért használunk tampont, mert lusták vagyunk bugyit mosni.


Basszus, pont elég macera így is az az 5-6 nap. Miért ne tegye az ember minél kényelmesebbé?!

Aki ezt nehezményezi, az gondolom egy troll kisfiú, aki épp bioszról lóg, és sose látott nőt közelről.

2016. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
83%

ha az anyuka magán így spórol, hogy moshatót használ, hát szíve joga.

de ha már vállalt 3 gyereket, akkor ne sajnálja már tőlük ezt a havi pár száz forintot..ráadásul 3 gyerekre már kap annyi támogatást, hogy ez kiteljen belőle..

és valóban írták a többiek, hogy még a közönséges vatta is jobb megoldás, mint a mosható betét.

2016. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális ezen spórolni, ráadásul szerintem nem is spórolás. Kínaiban is lehet olcsón venni eldobhatót, ha moshatót használsz, akkor nem csak a betétet fizeted, hanem a mosást is (víz, mosószer). Szóval moshatóval vagy ugyanott vagy árban, vagy még ráfizetsz. Plusz szerintem nem is annyira higiénikus. Ha nem otthon vagy, nem biztos, hogy meg tudod oldani.
2016. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek normalis szukseglete lenne a legutolso amin sporolnek, pontosabban oda nem jutnek el soha, mert elobb halnek en ehen.
2016. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez nagyon nem normális..

De a két nagy tesótól szép dolog, hogy vesznek a kicsinek. Jó testvérek! :)

21/L

2016. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
89%

Erősen kétlem, hogy a spórolás az elsődleges cél. Egy-egy ilyen "kezdő" mosható intimbetét készlet 15-20 ezer Forint, s ez csak pár betét, nem tart ki a teljes vérzésre, ahhoz rá kell költeni ennek a háromszorosát, s nem örök életű darabokról van szó, 3-5 évente csere.

Ismerős közül az használ ilyet, aki minden létező eldobható betétre allergiás (nem csak az illatosítottra).

2016. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
65%

Létezik még ilyen ,hogy mosható betét? Ha igen, akkor gondolom nem lehet valami diszkrét, biztos valami vastagabb anyagból van, így még a vak is látja a nadrágon keresztül is, mintha be lenne pelenkázva.

Ezen kívül a mai világan, (mint ahogy már mások is írták) nem megyünk haza délre, egész nap iskolában vagy munkahelyen van az ember lánya, mégis hogyan oldja meg a cserét és a mosást? A mosást gondolom sehogy, de akkor a véres betétet hurcolja a táskájában míg haza nem ér? Nem is értem hogyan lehet ezt kivitelezni.

A kisbabáknál még csak csak megoldható a mosható betét, legalább is amíg nagyon pici és nem viszik el otthonról huzamosabb időre.

2016. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
20%

még huszonegynéhány éve is gyakori volt, hogy betét helyett vattát használtak a lányok. nálunk szinte csak az volt otthon.

2 kezem összetettem volna, ha mosható betétem lett volna.

most meg azért nincs, mert drága. mert 6-800 ftnál kezdődik egy rendes mosható intim betét. és ideális esetben is kellene belőle legalább 20 db. nekem legalábbis.


ez spórolás lenne?

szerintem inkább környezettudatosság (ahogy a mosható pelenka használata is)

2016. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
67%

#28 vagyok.

vetess a szüleiddel intim tölcsért, ha ennyire idegenkedsz a mosható betéttől. na azza, lehet spórolni!

2016. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
88%
Nagyanyám százéves lenne, ő mesélte, hogy varrtak maguknak rongyokból ilyen mosható betéteket, és a derekukra kötöttek egy madzagot, amin egy karika fityegett, erre rögzítették a betétet, hogy ne csússzon el. Anyukám már vattázott, én is úgy kezdtem, de aztán hamar áttértem a betétre, majd a tamponra. Nagymamám nagyon praktikusnak találta ezeket, 100%, hogy ha az ő idejében egy kis faluban hozzáférhetők lettek volna ezek a cuccok, ő sem rongyozott volna. Szóval az, hogy mi volt régen, irreleváns, mert nem örömükben moshatóztak, hanem kényszerből, mert nem volt más.
2016. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!