Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes ez így? Mégis mit kéne...

Helyes ez így? Mégis mit kéne tennem, mondanom?

Figyelt kérdés

Szóval... Ez kicsit hosszú lesz, de megpróbálom így is tömören leírni :D

Az alaphelyzet az, hogy szüleim vállalkozók, egy éttermet üzemeltetnek. Apukámnak bíró-ügyész szakvizsgája van. (Ez később még fontos lesz)

Most vagyok 19 éves, végzős gimnazista, PPKE JÁK-ra megyek tovább, jogász szakra, remélhetőleg.

Értelem szerűen Apukám már kiskorom óta a a jogász végzettség felé terelgetett. Most, hogy itt van a jelentkezési határidő, meg is jelöltem első helyen a fent említett szakot. AZONBAN.

Többször is szóba került már, hogy lennék esetleg ügyész, vagy közjegyző. Erre Apukám mindig nevetve rávágja, hogy ezt majd megbeszéljük, és hogy én inkább legyek csak 'kocsmáros'. Ma is megtörtént ez, és ezen most nagyon felidegesítettem magam. Mert csak nevet ezen az egészen, és meg sem kérdezi, hogy én mit szeretnék, mik az elképzeléseim. Hogy igazán ezt akarom-e. Hogy van-e hozzá motivációm.

Nem érdekli, valamiért csak azt tartja fontosnak, amit ő elképzelt, meg se hallgat. Ha pedig elmerészelem mondani, akkor leordít, hogy minek dolgozott egészen ideáig, elad mindent, és feléli a pénzt. Ettől persze én szörnyen rosszul érzem magam, hogy ellent merek mondani az elvárásoknak, és szeretném végre a saját utamat járni, megvalósítani mindazt, amire én vágyom.

Nem hiszem, hogy jogi diplomával én egy éttermet szeretnék vinni. Ezt Édesanyámnak meg is mondtam, aki teljesen támogat mindenben, azonban ilyen eseteknél vagy nincs jelen, vagy csak nem szól semmit, és pislog, mint hal a szatyorban.

Nem tudom, hogy ez a jogi egyetem számomra jó ötlet lenne-e ilyen feltételek mellett.

(Amikor elmondom másoknak, akkor mindenki kétkedve néz rám, és megkérdezik, hogy biztosan ez az a dolog, amit csinálni akarok-e majd, ettől én pánikba esek, és nem tudom, hogy mit tegyek. Én is nagyon jól tudom, hogy nem kellene mások véleményével foglalkoznom, de ez azért egy olyan döntés, ami kihat az egész életemre.)


Szerintetek mi lenne itt a helyes lépés? Én már teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mihez kezdjek. :c



2016. febr. 12. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem a problémát. Jogra szeretnél menni, nem? Apád meg poénkodik azzal, hogy legyél kocsmáros.
2016. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mivel ez lett 'belém nevelve', és amikor mondom, hogy mondjuk elmennék nemzetközi tanulmányokra, akkor az a válasz, hogy 'én nem vagyok xy csókosa, hogy belőled diplomatát csináljak'


Nem poénkodik, komolyan gondolja.

2016. febr. 12. 21:39
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem vidd tovább az éttermeteket. Hacsak nem vagy kiemelkedően zseni, ha diplomata akarsz lenni, ahhoz kapcsolatok kellenek. A másik lehetőség, hogy már most elkezdesz valamelyik párt ifjúsági tagozatán kapcsolatokat építeni, hogy diplomata lehess. Ez az igazság, ez van.



De ha mondjuk inkább orvos lennél, vagy valami még egyszerűbb ahhoz nem kell protekció.

2016. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm szépen a választ!

De akkor szerinted ne is menjek el egyetemre?

(Most mindenképpen beadom a jelentkezést, maximum nem iratkozok majd be)

2016. febr. 12. 21:50
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Nővérem ügyvéd,nálunk senki sem volt a családban hasonló munkakörben,így neki sem a kapcsolataink útján lett meg a diplomája és később a szakvizsgája sem,és mégis megcsinálta, ráadásul nem is akárhogyan... Nem csak az lehet ügyvéd vagy jogász, akinek csókosa van. Inkább abban látom a dilemmádat,hogy te sem cagy biztos abban,mi szeretnél lenni. Ezt kéne eldöntened,és apukádban is tudatosítanod.
2016. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Félreérted kicsit. Itt nem a jogról van szó, és nem is diplomáról, hanem diplomatáról. (Nemzetközi tanulmányok/kapcsolatok szak)

És olyan eszembe se jutna, hogy kapcsolatok útján jussak felsőfokú végzettséghez...

Az egyetemhez egyébként van kedvem, érzek ehhez affinitást magamban, csak az az utáni dolgokkal vagyok dilemmában.

2016. febr. 12. 21:59
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Jogot tanultam, mert a szüleim ezt tukmálták rám. Utálom, gyűlölöm. 18 évesen persze hogy én sem tudtam még, hogy mit akarok, így belementem a hülye játszmájukba. 2 év után ott hagytam az egyetemet, anyámék ez miatt agyon szekáltak, drogokba menekültem, hozzámentem egy olyan férfihoz akit nem szeretek és van egy gyerekem egy litvántól, aki nem a férjem... 24 vagyok, és idén jelentkezem pszichológiára. Mindig is ezt akartam tanulni. :)

Mindezt azért írtam le, hogy nekem mennyire máshogy alakult az életem, az miatt, hogy nem mertem kiállni magamért és a jövőmért.

2016. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Hát nemzetközi kapcsolatokra semmiképpen nem mennék, mert borzasztóan unalmas és sokan munkát sem kapnak vele, legfeljebb gyakornokoskodhatsz valamelyik minisztériumban pár tízezerért, utána nem kapsz munkát, folyamatos leépítések vannak és folyamatos csesztetés. A jogász az egyik legjobb diploma, minden céghez kell, rengeteg mindent lehet vele csinálni, de ha te a kocsmátokat akarod vinni, akkor ehhez egyik diploma sem kell, legfeljebb a vendéglátóipari. Apád igazából kidobta azt az 5, vagy még több évet a jogi diplomájával, mert vendéglátózáshoz ez nem szükséges. Furcsa, hogy ezt még ajánlgatja is neked, mint jó döntés.
2016. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem kocsma, étterem. Apukám csak idézőjelesen mondja, hogy kocsmáros, utalva arra, hogy vendéglátós legyek.

Nem dobta ki az 5 évet, (valójában nem 5, mert mint említettem bíró-ügyész szakvizsgája van, az még több idő volt, de az, hogy nem maradt jogtanácsos/bíró ez komplexebb ügy, amit ide nem szeretnék leírni)

De annyiban igazad van, hogy tényleg különös, hogy ezt ajánlgatja nekem.

2016. febr. 12. 22:56
 10/22 anonim ***** válasza:
35%
De mégis miért nem dobta ki azokat az éveket, ha soha nem lett bíró? Nyilván ez volt a célja és nem ez lett belőle. Így járt, de ne akarja már ugyanezt a karriert megismételtetni a gyerekével.
2016. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!