Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes ez így? Mégis mit kéne...

Helyes ez így? Mégis mit kéne tennem, mondanom?

Figyelt kérdés

Szóval... Ez kicsit hosszú lesz, de megpróbálom így is tömören leírni :D

Az alaphelyzet az, hogy szüleim vállalkozók, egy éttermet üzemeltetnek. Apukámnak bíró-ügyész szakvizsgája van. (Ez később még fontos lesz)

Most vagyok 19 éves, végzős gimnazista, PPKE JÁK-ra megyek tovább, jogász szakra, remélhetőleg.

Értelem szerűen Apukám már kiskorom óta a a jogász végzettség felé terelgetett. Most, hogy itt van a jelentkezési határidő, meg is jelöltem első helyen a fent említett szakot. AZONBAN.

Többször is szóba került már, hogy lennék esetleg ügyész, vagy közjegyző. Erre Apukám mindig nevetve rávágja, hogy ezt majd megbeszéljük, és hogy én inkább legyek csak 'kocsmáros'. Ma is megtörtént ez, és ezen most nagyon felidegesítettem magam. Mert csak nevet ezen az egészen, és meg sem kérdezi, hogy én mit szeretnék, mik az elképzeléseim. Hogy igazán ezt akarom-e. Hogy van-e hozzá motivációm.

Nem érdekli, valamiért csak azt tartja fontosnak, amit ő elképzelt, meg se hallgat. Ha pedig elmerészelem mondani, akkor leordít, hogy minek dolgozott egészen ideáig, elad mindent, és feléli a pénzt. Ettől persze én szörnyen rosszul érzem magam, hogy ellent merek mondani az elvárásoknak, és szeretném végre a saját utamat járni, megvalósítani mindazt, amire én vágyom.

Nem hiszem, hogy jogi diplomával én egy éttermet szeretnék vinni. Ezt Édesanyámnak meg is mondtam, aki teljesen támogat mindenben, azonban ilyen eseteknél vagy nincs jelen, vagy csak nem szól semmit, és pislog, mint hal a szatyorban.

Nem tudom, hogy ez a jogi egyetem számomra jó ötlet lenne-e ilyen feltételek mellett.

(Amikor elmondom másoknak, akkor mindenki kétkedve néz rám, és megkérdezik, hogy biztosan ez az a dolog, amit csinálni akarok-e majd, ettől én pánikba esek, és nem tudom, hogy mit tegyek. Én is nagyon jól tudom, hogy nem kellene mások véleményével foglalkoznom, de ez azért egy olyan döntés, ami kihat az egész életemre.)


Szerintetek mi lenne itt a helyes lépés? Én már teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mihez kezdjek. :c



2016. febr. 12. 21:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Családi/privát dolog, hogy miért nem lett bíró. Ismétlem, nem szeretném ezt ide leírni, mert úgy érzem, hogy ez nem tartozik senki másra, csak a szűk családi körre.

Plusz, itt most nem az Apukám karrierjéről van szó :D

2016. febr. 12. 23:11
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
A helyes lépés, hogy a saját álmodat valósítsd meg(a korlátaid felismerése és helyes megítélése mellett), ne a szüleidét. Nem nekik kell majd élni az életedet.
2016. febr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj, a nemzetközi tanulmányok egy butított jogász szak. Rengeteg joggal, és minimális politikával fűszerezve. Mikor apád azt mondja, hogy nem tud belőled diplomatát csinálni, azt azért mondja, mert a nemzetközi tanulmányok szak semmire nem jó. Jelenleg nem tudom hány embert képeznek belőle, de mikor én egyetemre jártam (nem erre a szakra, hanem egy másikra ugyanazon a karon, aminek ugyanúgy nem volt haszna, de semmi) vagy évi 200 embert engedtek ki nemzetközi tanulmányok diplomával, de hova és minek??? Hol helyezkedik el ennyi ember ezzel a diplomával??? Elárulom: sehol!


Nagyon fontold meg ezt a pályaválasztás dolgot, mert nagyon sok diplomával nem lehet megélni!!! Az, hogy az egyetemen mennyire tetszik az adott szak (nekem is tetszett a sajátom), nem jelenti azt, hogy utána nem fogsz ott állni munkanélküliként, mert erre se az országban, de a világon nincs olyan mértékben szükség, mint amennyi embert képeznek ilyen területeken.


Próbáld meg az érdeklődésed összehangolni azzal, hogy később pénzt is tudj vele keresni. Legyen egy terved! És amíg ez nincs meg, ne tölts el éveket a felsőoktatásban. Dolgozz egy kicsit, passziválj, ha felvesznek, vagy csak dolgozz előtte nyáron.

2016. febr. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem ez fogja meghatarozni az eletedet,nagyon sokan mem abban dolgoznak amibol diplomaztak.

Azt hiszem karon beluli szakvaltasra is lehetosegek vannak.

A jog eleg szaraz terulet, akit nem erdekel annak kemenyebb melo. A sajat eletedet fogod elni az erdeklodesi korod szerint,nem pedig a szuleidet.

Azt csinald amit szeretsz es erdekel,abban leszel sikeres!

2016. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha te szeretnéd a jogot, akkor egyelőre nincs nagy probléma, mert ha jól értem apukád támogat abban, hogy a jogi kart elvégezd. Így öt (?) évre elodázva a probléma. A vendéglátós jövőre vonatkozó megjegyzéseket elengedheted a füled mellett. 5-6 év alatt még annyi minden történhet. Aztán ha a diploma a kezedben lesz, nagyobb lesz a mozgástered is.
2016. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

13-as: Köszönöm szépen, hogy ezt ennyire őszintén leírtad, még akkor is, ha jól lehúzott miatta a sok nemzetközi tanulmányos. :D Letettem erről a szakról, mert én is belátom, hogy felesleges lenne.

14-es: köszönöm szépen neked is a tanácsot! :)

15-ös: érdekelne maga a szak, és kedvet is érzek hozzá magamban. Jól megfogtad a probléma lényegét, tt a diploma utáni évekkel van a gondom. Bár a statisztikákat olvasgatva, nagy valószínűséggel még jóval a szak elvégzése előtt kapnék állást valahol.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsot, választ! Mindenképpen hasznosak! :)

2016. febr. 13. 09:19
 17/22 anonim ***** válasza:
Abban mi a 0%, hogy annak baromira nem kell végigülnie a jogot, aki inkább éttermet szeretne vezetni, vagy bármi mást csinálni? Gratulálok az itteni kis önjelölt karrierépítő tanácsadóknak, biztosan sokra fogják vinni ilyen hozzáállással. Kérdező! Engem egyáltalán nem érdekel, hogy apád miért nem lett bíró, a kérdésedre válaszoltam. Diplomát abból csinálj, ami érdekel és amivel el tudsz helyezkedni, különben semmi értelme és neked is csak egy kudarcélmény lesz, kirakhatod a falra maximum. Ha az éttermet fogod vinni a későbbiekben, akkor viszont ajánlom legalább a vendéglátó üzletvezetőit, de még jobb lenne a vendéglátóipari főiskola, sok mindent tanítanak ott, amivel fejlesztheted az éttermet, bár sok diploma nélküli vendéglátós ezt nem hajlandó belátni. Ha nem akarsz éttermet vezetni, akkor pedig tanulj azt amihez kedved van és van is benne lehetőség és kapsz vele majd munkát.
2016. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, leírtam a kérdésemben, hogy NEM szeretnék ezzel foglalkozni.

Vendéglátó iparira pedig biztosan nem fogok menni, mert nem érdekel. És véleményem szerint, az lenne az igazán elpazarolt idő, amit ott töltenék.

2016. febr. 13. 12:02
 19/22 anonim ***** válasza:
Kommunikálj vele.
2016. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hogy érted a kommunikációt?

Jó a kapcsolatom a szüleimmel, más téren nincs ilyen jellegű problémánk. Anyával egyáltalán nincs. Inkább Apával, de vele is csak tényleg emiatt.

2016. febr. 13. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!