Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan mi a véleményetek az...

Komolyan mi a véleményetek az ilyen szülői magatartásokról?

Figyelt kérdés

A gyerek hazavisz elégtelen osztályzatot, a szülő kiakad, ordítozik, verekszik stb. Ilyenkor igazából mi a bajuk a szülőknek, a fiatalnak kéne eldöntenie saját magának, hogy mit akar, lehe hogy ő nem akar főiskolára menni, inkább szakmát, vagy simán érettségit. Késöbb talán ha nem tud elhelyezkedni, magától vág neki a tanulásnak.

Sok esetben az a probléma, hogy a gyerek kényszernek érzi ezt az egészet, szóval nem tudja igazából miért tanul, csak a szüleinek akar megfelelni.

A másik a túlzott szülői féltés: nem engedik el, hogy egyedül elbuszozzon a szomszéd faluba 13 évesen. Volt egy barátom, akit az anyja nem akart elengedni velünk vonattal a szomszéd városba, nekünk meg se kellett kérdezni.

16 évesen nem engedik el a gyereket szórakozni a haverjaival hétvégén.

Vagy megfenyegetik ha hármasnál rosszabb jegyet hozol haza nem mehetsz moziba Janival.

Ezekből az következik, hogy ellenségként fog tekinteni a szüleire, semmi gondját nem mondja el, ha esetleg szar helyzetbe kerül.

Akiket a szülei nagyon óvnak mindentől gyakrabban elzüllenek és próbálnak ki durva dolgokat a hátuk mögött. Sárga földig isszák magukat, drogoznak, durván kiütik magukat, összefekszenek fűvel-fával sok ilyen van.

Sokan azt se engedik, hogy a lányuk pasija náluk aludjon, vagy egy szobába legyenek éjszaka. Úgyis keményen kufircolni fognak max nem ott.

Némelyik szülőnél elszakad a cérna, ha a poronty ellenőrzőjébe bekerül egy karó, holott az átlagja 4 fölött van és leadja a szokásos dumát, erőszakot.


Itt gyakorikérdéseken is rengeteg facepalm kérdést látok szülőktől, gyerekektől egyaránt:

Szerencsétlen kamaszlányt nem engedik el szilveszterkor.

Rossz jegyet kapott, fél a megrovástól.

"Ti mivel büntetnétek meg a fiatokat? "

Nem engednek el sehova.

Piásüveget találtam a lányomnál.

Stb.


2016. febr. 13. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalként a szüleim engem vittek mindenhova amit akkor nagyon utáltam, mert nem éreztem magam szabadnak, de így utólag hálás vagyok érte, mert kimaradtam egy csomó olyan dologból amibe a kortársaim belekerültek (pia, drog, rossz kapcsolatok...). Csak olyan helyre és társaságba engedtek el amit, akit ismertek. Ennek következménye az lett, hogy viszonylag hamar már egyetem mellett a szabad időmet igyekeztem hasznosan, munkával és tanulással eltölteni, értékeket teremteni, majd egyetem után már olyan alapokkal rendelkeztem, hogy sikerült elhelyezkednem fiatalon jól fizető cégeknél, ezután pedig a családalapításba is bele tudtam fogni mert meg volt a jó alap és felfogás mód. Ekkor voltam 23-24 éves. Első gyermekem megszületésekor döbbentem rá arra, hogy milyen nagy felelősség a gyerek vállalás és hogy milyen hálás vagyok a szüleimért akik megóvtak sok rossztól és rossz embertől. Szabad időmbe pedig a barátokkal és normális építő emberekkel igyekszek lenni. Sok kortársam még csak most kezd ráeszmélni, hogy elszórakozta az idejét, nem teremtett értékeket, elment az életéből 5-10 év... Na nekem ez kimaradt, de hálás vagyok, és respekt a szülőknek, hogy vigyáztak rám, ránk, mert ez ugyanígy elmondható a többi testvéremről is.
2016. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Az én szüleim velem a tanulás terén szigorúak csak,de ott nagyon...19 vagyok,van több nyelvvizsgám és az ország egyik legjobb egyetemén tanulok.Mégis ha kérek valamit,jön az,hogy "majd ha sikerül ez a vizsga,az a zh"meg ilyenek.Ezt nagyon utálom bennük,mert nagyon kevés ember mondhatja el magáról 19 évesen,hogy ilyen dolgokat elért(van,aki soha még csak meg sem közelíti),és mégis ilyen szigorúak.


Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni,arra kell gondolni,hogy jót akarnak,tudom én is,hogy azért teszik,hogy később minél jobb életet teremthessek magamnak és ne a gyárban kelljen gürcölnöm 12 órákban,éhbérért.

Ha ennek az az ára,hogy nem fizetnek nekem ki ezt-azt(így is nagyon jó életem van,nem panaszkodok),akkor legyen.


De azokat a szülőket én sem értem,akik mondjuk nem engedik a 16+ éves gyereküknek,hogy náluk aludjon a barátja/barátnője.Az jobb,ha a kocsi hátsó ülésén oldják meg,vagy a bulihely WC-jében?

2016. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sok szülő nem a gyereknek akar jót, hanem magának, hogy dicsekedhessen neki milyen jó gyereke van. Esetleg önmagát akarja megvalósítani
2016. febr. 13. 14:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után már komolyan érdekelne, kérdező, hogy szerinted milyen az ideális szülői magatartás, rövid- és hosszútávon is, akár korszakokra bontva (a gyermek életkorának függvényében, mondjuk úgy 40 éves koráig bezárólag.) Lehetőleg konkrét szituációkat, élethelyzeteket is írj.
2016. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, nyugodj le, 10-15 év múlva megérted...


"16 évesen nem engedik el a gyereket szórakozni a haverjaival hétvégén. "


Ördögi szülők valóban, hogy nem akarnak részeg gyereket látni.


Keress valami hasznos elfoglaltságot. ENnyire unatkozol?

2016. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

"Sokan azt se engedik, hogy a lányuk pasija náluk aludjon, vagy egy szobába legyenek éjszaka. Úgyis keményen kufircolni fognak max nem ott."

Őszintén remélem, hogy majd ha saját lakásod lesz, akkor a szüleid (hogyha addigra elválnak) rendszeresen nálad akarnak majd aludni a 4-6 havonta cserélgetett randipartnereikkel. Mert miért ne lennének éjszakára nálad, hát úgyis keményen kufircolni fognak. Ja, hogy neked útban vannak, meg szeretnél magánéletet, nem akarod a nyögéseiket hallgatni, hát az nem úgy van, biztosan csak a kufirctól félted őket..

2016. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Az hagyján én a négyesért is kapok. Amúgy nem azt kéne hogy mindenért

csak szidják aztán szerencsétlen gyereket mert akkor semmit se fog el mondani

2016. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

csak a szociális élete lesz 0, vagy direkt elkezd lázadni.

Egy 16 éves fiatalnak kell a társaság.

2016. febr. 13. 16:00
 9/17 A kérdező kommentje:

Ideális lenne mondjuk, ha hagynák a gyereknek felfedezni a világot. Inni akar, rúgjon be majd rájön a hányás rosszullét után, hogy mértékkel kell és késöbb már tartani fogja magát.

Cigizni akar? ígyis-úgyis kipróbálja ha akarja, tájékoztatni kell a veszélyeiről nem kiakadni rajta.

A drog az már más dolog, de azon belül is vannak könnyű és kemény drogok, a marihuána például nem gáz sok fiatal használja, hatás szempontjából kevésbé veszélyes mint az alkohol.

Mindent normálisan meg kell indokolni, hogy miért ne és milyen következményei vannak.

A tanulással kapcsolatban fel kell világosítani, hogy saját magának tanul és sokkal több lehetősége lesz ha jól teljesít, könnyeben boldogul.

Nem szabad leordítani a fejét ha hibázik, azzal csak rombolják az önbecsülését.

Lényeg hogy ne érezze a kényszert különben még jobban lázadni fog főleg kamaszkorban "nehogymá megmondja nekem mit csináljak."

Fiatal korban nagy hatással van az emberre a társaság és találkozni is kell velük suli után, hétvégén.

Egy ilyen kijelentés: "bocsi, anyukám nem enged el" kiközösítést vonhat maga után, minek barátkozzanak, ha nem jár el velük szórakozni.

Az idő előrehaladtával egyre fontosabb lesz a társas lét és igen a fiatal felnőttek körében a hétvégi összejöveteleknek. Persze vannak fiatalok, akik egyedül érzik jól magukat.

Szóval hagyni kell tapasztalni, fejlődjön a személyisége.

A kis oroszlánból hogyan lesz nagy erős ragadozó?

Mutatják neki az utat, figyel, tapasztal, tanul és beleveti magát :)

2016. febr. 13. 16:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor, hogy teljes képet láss, ne csak a szegény elnyomott tiniét:

1. Nem kívánok a házamban részeget látni, mert undorodom tőle. Akkor sem akarom látni, ha a saját gyerekem.

2. Ugyanez áll a füstölő, bagószagú emberekre. Nem vagyok hajlandó ilyesmire pénzt adni.

3. Amit a marihuánáról írsz, nettó hülyeség, olvass dr. Freund Tamástól a témáról. Ezenkívül törvénysértővel sem óhajtok egy fedél alatt lakni.

4. Ha egy tizenéves azt gondolja, hogy a tanulással a szüleinek tesz szívességet, ott elég nagy bajok vannak. Egyébként ha pusztán financiális szempontból nézzük, lényegesen olcsóbb egy szakképzőt végző, majd 18 évesen munkába álló gyerek felnevelése, elég hülyének kell lenni ahhoz a kamasznak, hogy erre ne jöjjön rá. Ha a leendő munkahelyével kapcsolatos igényei az egekben vannak, de tenni nem tesz érte eleget, akkor szerinted mi a helyesebb: hagyni, hadd essen pofára és átkozza magát - meg persze a szüleit - egész életében, vagy kellő nyomatékkal, ha kell, büntetéssel számonkérni a kötelességét? A gyereknek ugyanis az is van, nem csak joga.

5. 15-16 éves lány - és fiú - ne hordjon még haza alvótársat, bőven ráér. Komoly kapcsolat elég ritka ebben a korban, az idősebb gyerek is intézze házon kívül az alkalmi dolgait, ha vannak neki.

6. A társaság kell, de nem arra, hogy legyen kivel a sárga földig leinnia magát, ha az ilyen kiközösíti, tiszta haszon.


Egyébként a szülőnek az a kötelessége, hogy a gyerekét úgy bocsássa útjára, hogy annak minden esélye meglegyen a boldog életre. A legtöbb szülő érzelmi alapon is ezt akarja elérni. Sok minden beletartozik a megszerzett tudástól, végzettségtől az erkölcsi érzékig, nem mindegy az sem, hogy a gyerek huszonéves korára egy kiégett, leharcolt, félig alkoholista lúzer, vagy egy friss, nyitott, őszinte érzelmekre képes fiatal. Nem állítom, hogy mindig minden szülő tökéletes módszerekkel próbálja ezt elérni, dehát a szülők sem tökéletesek - ahogy a gyerekek sem.:-)

2016. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!