Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már nem sokáig...

Mit tegyek? Már nem sokáig bírom anyagilag.

Figyelt kérdés
A bátyám decemberben itt hagyott minket, születésnapja után pont egy nappal. Anyáéknak most egy 73nm területű lakásuk van, amiben így sajnos ketten maradtak. Én férjnél vagyok gyermekem is van, külön élünk. Amióta bátyám meghalt én segítek anyunak anyagilag is, de lassan már nem bírja a pénztárcám. Temetést is mi fizettük, azóta is hordom nekik a pénzt, mert semmit nemtudnak kifizetni, én vásárolok be nekik, a nyugdíjas bérletet is én vettem meg anyunak. Alapvetően nem lenne ebből probléma, de így hiába mentem vissza dolgozni, van mikor havi 2-300ezerből hóvégére nem lesz semmi, mert úgyérzem hogyha nem adok, valamilyen szinten cserbenhagyom. Mindketten nyugdíjasok, otthon vannak egész nap. A lakást nem akarják kisebbre cserélni mert mennyi mindent raköltöttek már, igen csak 15éve! Felmerült az elején a csere de mindent elutasítottak. Apám pénzt vár el a cserén felül, mert mennyi pénz van benne! Nem is tudom igazan felfogni, hogy miért csinálják.. A fizum elmegy arra, hogy Őket segítem ki, de nekünk is vannak céljaink, terveink, azzal nem igen haladunk így... Őrlődöm hogy mit kéne tenni.. Most is a fizum 5-én jött meg, elég pofás is lett, maradt belőle 10ezer forint, mert ki kellett anyámnak fizetni a számlákat.. Nagy lakás nagy költségek, főleg hogy lakbér is van, mert önkormányzati... Az elején a Férjem is támogatott, hogy nyugodtan segítsek, de már ez a harmadik hónap.. Segítségeteket kérném, hátha van valami jó ötletetek erre a szomorú és nehéz helyzetre.
2016. febr. 13. 20:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
6%

A bátyád meghalt?

Velük lakott?

Mennyivel támogatta őket?

Mi volt az élethelyzet?

Mennyi a szüleid jövedelme,

2016. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%

Együttérzésem...


El kell adni a lakást mindenképpen. Ez nem tartható állapot.

Miért nem dolgoznak a szüleid?

2016. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Egyenes út ***** válasza:
21%
Tedd be őket öregek otthonába.Jobb helyük van ott.
2016. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
16%
300 ezerből hó végére nem marad semmi? Az durva de valamit nagyon rosszul csinálsz akkor. Mi 4 en vagyunk tesok a legnagyobbik mar elkoltozott de semmivel se segit minket pedig csak anya dolgozik 70 ezer forintert, nagyon szegenyesen de megelunk talán nektek se kellenne annyi sokat kolteni mert szamunkra 300 ezer luxus lenne nem az h még nem maradna. Gondolom a ferjed is dolgozik szóval ti nagyon elpazaroljatok a penzt. Segíteni kell őket majd én is fogom ha nagyobb leszek, de el mehetnek dolgozni is vannak nyugdijjas munkak is . ha meg nem hajlandok kromprumisszumra sztem ne varjak el h anyagilag te tarts el oket bar ennyi penzbol ti valamit nagyon elc***sesztek 16 l
2016. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
20%
Elöző vagyok az öregek otthona drága mulatság
2016. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Ugy látom egy 16 éves nagylány mindent tud az életről:D Kérdező,bármennyir rossz mond mrg nekik,nem birod tovább,neked is van életed.Segítesz,de a számlákat oldják meg ők.
2016. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
300 ezerből a saját otthonunkat is fenntartjuk! Ehhez jön még az anyuéké! Anya 80ezer nyugdíjat kap, apám 60ezret.. 73nm az övék, 34ezer a lakbér mivel önkormányzati lakásról van szó, plusz a rezsi ami rengeteg.. A villanyuk 14e, a gáz 7-8e, a távhő 24e. Sajnos rengeteg hiteljűk is van, mellesleg apám iszik és lottózik, úgy hogy tudja hogy nincs rá! Bátyám egész fizujával volt jelen.. Harmadik hónapja plusz egy háztartást is fizetek! Nekünk kis lakásunk van, albérlet, mindennel együtt 50e. Most szeretnénk saját lakást vásárolni.. De így hogy az én fizumból marad 10ezer semmire se jutunk..
2016. febr. 13. 21:18
 8/35 A kérdező kommentje:
Ja a 300e bevétel a mi családunké.. Nekem 110e a fizum..
2016. febr. 13. 21:20
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

1: Szüleid cseréljék el a 73nm-es önkormányzati lakást egy kisebbre. Kevesebb bérleti díj, kisebb fenntartási költség

2: Adjátok ki másnak albérletbe - ők me költözzenek hozzátok.

Kb ezt akét lehetőséget tudom elképzelni.

2016. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
66%

"300 ezerből hó végére nem marad semmi? Az durva de valamit nagyon rosszul csinálsz akkor. Mi 4 en vagyunk tesok a legnagyobbik mar elkoltozott de semmivel se segit minket pedig csak anya dolgozik 70 ezer forintert, nagyon szegenyesen de megelunk talán nektek se kellenne annyi sokat kolteni mert szamunkra 300 ezer luxus lenne nem az h még nem maradna. Gondolom a ferjed is dolgozik szóval ti nagyon elpazaroljatok a penzt. Segíteni kell őket majd én is fogom ha nagyobb leszek, de el mehetnek dolgozni is vannak nyugdijjas munkak is . ha meg nem hajlandok kromprumisszumra sztem ne varjak el h anyagilag te tarts el oket bar ennyi penzbol ti valamit nagyon elc***sesztek 16 l"



Ez a 70e hogy jött ki? Mert három gyerek után csak az állami juttatásokból ennél több jön ki. Mit dolgozik anyukád?

2016. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!