Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már nem sokáig...

Mit tegyek? Már nem sokáig bírom anyagilag.

Figyelt kérdés
A bátyám decemberben itt hagyott minket, születésnapja után pont egy nappal. Anyáéknak most egy 73nm területű lakásuk van, amiben így sajnos ketten maradtak. Én férjnél vagyok gyermekem is van, külön élünk. Amióta bátyám meghalt én segítek anyunak anyagilag is, de lassan már nem bírja a pénztárcám. Temetést is mi fizettük, azóta is hordom nekik a pénzt, mert semmit nemtudnak kifizetni, én vásárolok be nekik, a nyugdíjas bérletet is én vettem meg anyunak. Alapvetően nem lenne ebből probléma, de így hiába mentem vissza dolgozni, van mikor havi 2-300ezerből hóvégére nem lesz semmi, mert úgyérzem hogyha nem adok, valamilyen szinten cserbenhagyom. Mindketten nyugdíjasok, otthon vannak egész nap. A lakást nem akarják kisebbre cserélni mert mennyi mindent raköltöttek már, igen csak 15éve! Felmerült az elején a csere de mindent elutasítottak. Apám pénzt vár el a cserén felül, mert mennyi pénz van benne! Nem is tudom igazan felfogni, hogy miért csinálják.. A fizum elmegy arra, hogy Őket segítem ki, de nekünk is vannak céljaink, terveink, azzal nem igen haladunk így... Őrlődöm hogy mit kéne tenni.. Most is a fizum 5-én jött meg, elég pofás is lett, maradt belőle 10ezer forint, mert ki kellett anyámnak fizetni a számlákat.. Nagy lakás nagy költségek, főleg hogy lakbér is van, mert önkormányzati... Az elején a Férjem is támogatott, hogy nyugodtan segítsek, de már ez a harmadik hónap.. Segítségeteket kérném, hátha van valami jó ötletetek erre a szomorú és nehéz helyzetre.
2016. febr. 13. 20:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kikalkulálnék a férjemmel egy fix összeget, amivel havonta tudjuk öket támogatni, ès slussz! Nemmég hogy a komplett fizum erre menjen!


Ha nem tetszik nekik, akkor költözzenek egy 1.5 szobás panelba, ott nagyon max. 30 a rezsi...


Nem is értem, azt hittem sajá lakás, hogy ennyire nem akarnak költözni.

2016. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

1,5 szobás lakásban a nagyon max rezsi nem 30 ezer. :) Ilyenben lakom, télen 50-et fizetünk mindenestől ketten csak rezsire. Szóval azért ezt is át kell rágni.


Azért nem annyira nagyon rossz a helyzetük a nyugdíjjal szerintem. Ha ki is fizetik a lakbért és a rezsit, kellene hogy maradjon pénzük még életre is.

Én is azt javaslom, hogy beszéljetek meg egy keretet, amennyivel hajlandóak vagytok támogatni őket még egy darabig. Azon felül nem kapnak és kész.


Le kell ültetni a szülőket és el kell mondani nekik, főleg apukádnak címezve, hogy anyagilag ezt már nem bírjátok, nem tudjátok őket ilyen szinten támogatni. Szívesen segítetek, de ehhez nekik is tenniük kell. Pl. anyukádnak ne apuka piája legyen a legfontosabb, hanem a számlák befizetése.

2016. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Vagy továbbra is leadod a szüleidnek a pénzedet, és a férjed előbb utóbb (jogosan)lelép, te meg költözhetsz haza fejős tehénnek vagy egyszerűen nemet mondasz. Nem a te dolgod megoldani a szüleid életét. Anyukádnak kell változtatni! Válás, feljelentés, költözés. Keressen munkát, valami talán akad.

Nem megoldás, hogy te pénzeled őket.

Adj anyukádnak enni, vegyél neki pár dolgot, de ne adj pénzt, mert csak apukád hereverézik belőle.

Ez másként nem megy.

Lelkiismeretfurdalás? Dolgozd fel! Értsd meg, hogy most egy ördógi körben vagy, amit te tartasz fenn.

Gondold végig alaposan, hogyha a férjed lelép, akkor mi lesz veled......

2016. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

29: Ne hülyéskedj, miért cseréltem volna le a bojlert villanyról gázra, ha nem tudnám (köztudott), hogy a gáz sokkal olcsóbb, mint a villany??:DDD

Kb. 1000 Ft-tal emelkedett.

Tehát a melegvíz gázzal 1000 Ft körüli havonta, villannyal 10 000 Ft körüli.

A többi, amit lecseréltem, az továbbra is villannyal megy, kisebb fogyasztású (A++-os hűtőt vettem, ez jelent havi 3E Ft-ot kb).

2016. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

32: De - hacsak nem távfűtés van - abban már benne van minden, 'nem kötelező' kiadás is, nem? TV-net-telefon előfizetések, lakásbiztosítás.

Nem győzöm hangsúlyozni a jó lakásválasztást, mi is sokszor találtunk olyan lakásokat, ahol a havi fix, amit fizetni kellett a Társasház-nak, 45 E volt (fűtés is benne, de melegvíz nem!), ha lakod a lakást, ha nem.

Most az egyik annál nagyobb lakásunkban a havi fix 15 E, a többi pedig fogyasztás alapján, és ha ügyes vagy, az nem éri el a 25 E Ft-ot pluszban.

2016. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!