Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már nem sokáig...

Mit tegyek? Már nem sokáig bírom anyagilag.

Figyelt kérdés
A bátyám decemberben itt hagyott minket, születésnapja után pont egy nappal. Anyáéknak most egy 73nm területű lakásuk van, amiben így sajnos ketten maradtak. Én férjnél vagyok gyermekem is van, külön élünk. Amióta bátyám meghalt én segítek anyunak anyagilag is, de lassan már nem bírja a pénztárcám. Temetést is mi fizettük, azóta is hordom nekik a pénzt, mert semmit nemtudnak kifizetni, én vásárolok be nekik, a nyugdíjas bérletet is én vettem meg anyunak. Alapvetően nem lenne ebből probléma, de így hiába mentem vissza dolgozni, van mikor havi 2-300ezerből hóvégére nem lesz semmi, mert úgyérzem hogyha nem adok, valamilyen szinten cserbenhagyom. Mindketten nyugdíjasok, otthon vannak egész nap. A lakást nem akarják kisebbre cserélni mert mennyi mindent raköltöttek már, igen csak 15éve! Felmerült az elején a csere de mindent elutasítottak. Apám pénzt vár el a cserén felül, mert mennyi pénz van benne! Nem is tudom igazan felfogni, hogy miért csinálják.. A fizum elmegy arra, hogy Őket segítem ki, de nekünk is vannak céljaink, terveink, azzal nem igen haladunk így... Őrlődöm hogy mit kéne tenni.. Most is a fizum 5-én jött meg, elég pofás is lett, maradt belőle 10ezer forint, mert ki kellett anyámnak fizetni a számlákat.. Nagy lakás nagy költségek, főleg hogy lakbér is van, mert önkormányzati... Az elején a Férjem is támogatott, hogy nyugodtan segítsek, de már ez a harmadik hónap.. Segítségeteket kérném, hátha van valami jó ötletetek erre a szomorú és nehéz helyzetre.
2016. febr. 13. 20:56
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Hát ha akartam is.. De nem lehetett. Anyám félt, és fél is a mai napig tőle.. Mikor ugy mentem suliba anno, mást kellett mondani.. Pl leestem a lépcsőn.. 7éve nem lakok már velük. Azért állok szóba vele, mert a Kisfiam érthetetlen módon, de imádja őt.. Na de ez már másik kérdés..
2016. febr. 13. 22:07
 22/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Mindet átrágom, és kitalálok valamit! Jó éjt!
2016. febr. 13. 22:09
 23/35 anonim ***** válasza:

Sajnos most azt kell eldöntened, hogy te és a családod vagy apád alkoholizmusa az, amit támogatni akarsz...


Anyukádat esetleg nem tudjátok befogadni? Apukád pedig ultimátumot kap, vagy elmegy elvonóra és kisebbre cserélik a lakást, vagy magára lesz hagyva. :(

2016. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötözködni, de így is sokallom a villanyszámlát. Mi négyen vagyunk, villanysütőm van, ezerféle kütyü megy (telefonok, tablet, laptopok, tv, hangfalak, erősítő stb.), plusz mosógép, mosogatógép, mikró, de így sincs ennyi a számlánk.

A férjeddel együtt üljetek le a szülőkkel, és mondjátok meg, hogy eddig volt, nincs tovább. Ti albérletben éltek, és még ti tartjátok fenn az ő lakásukat is, amiben bújócskázhatnak? Ezt egyetlen szülő sem várhatja el, biztos, hogy van kisebb önkormányzati lakás, amire elcserélhetnék. Érdemes lenne megnézni, milyen háztartási gépeik vannak, és figyelni a pályázatokat, legutóbb hűtőt, mosógépet lehetett így venni megnyert pénzből, energiatakarékos, modern készülékeket. Váltani kell LED-izzókra, egyszeri befektetés, de sokat lehet azzal is spórolni. A legfontosabb persze édesapád alkoholizálásának a megszüntetése lenne, ketten simán kijönnének a nyugdíjukból egy kisebb, olcsóbb lakásban, megkockáztatom, hogy még a jelenlegiben is, ha pl. kiadnák az egyik szobát.

2016. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

21: Pont ezért kéne feljelentened és távoltartási végzést kapnotok, mert anyukád fél tőle, és oka is van félnie tőle. Rettegésben tartja őt, ez a bűncselekmény.

A kisgyerek a börtönben is meg tudja látogatni.

2016. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így összeszámoltam a kiadásaikat, amiket leírtál, abból anyukád nyugdíja teljesen elmegy. Apukád nyugdíja viszont ( 60.000 Ft) marad. A hitelekről nem írtál semmit, de ennyiből azért egy hónapban 2 embernek ki kell jönnie, nem is olyan rosszul, hiszen ezt egy az egyben élelmiszerre költhetik, valamint tisztító- és tisztálkodó szerekre (viszont ezeket ugye nem is minden hónapban kell megvenni). Ebből azt látom, hogy nektek "csak" a hitelekben kell besegítenetek, amiről viszont nincs információnk. Olyan sok felhalmozódott?
2016. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
23%

off

én nem sokallom a 14 ezres villanyszámlát..illetve nem tartom extrém soknak. nálam, a 40 nm lakásomban van egy kicsi bojler (80literes, vadiuj, eco isten tudja mi) a konyhában is egy kis bojler mosogatáshoz- erre fizetek 6ezer ft-ot havonta..na amikor a barátnom is bekoltozott hozzám, és bekapcsolta a szobájában a hosugárzot..plusz szolt a tévé esténként 3-4 orát a villanyszámlál hopp felugrott 12 ezerre....

2016. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
45%

27: Szia, nem kell meghagyni a háztartásban a villanyzabáló gépeket.

Amikor én megvettem a lakást, villanybojler volt benne, és 15E Ft volt a villanyszámla, pedig egyedül laktam benne, de aztán lecseréltem gázbojlerre, és 5E alá ment a villanyszámla csak ettől.

Ezután kivettem az ELMŰ-től a fogyasztásmérőt egy napra, és lecseréltem azokat a dolgokat, amik sokat fogyasztottak, illetve a mért értékeknek megfelelően megváltoztattam a szokásaimat.

Most 2 E alatt van a villanyszámlám.

Ahol a fűtés vagy a vízmelegítés villannyal megy és lecserélni sincsen lehetőség, oda nem szabad beköltözni, ennyi.:)

A spórolás a lakás megválasztásánál kezdődik.

2016. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Ó utolsó, és mondd csak, hány forint értékben fogyasztasz gázt?

Mert oké, h a villanyszámlád lecsökkent, de nyilván a gázszámlád megnövekedett. Összességében kell nézni a költségeket!


Kérdező!

A gyereked meg fogja érteni egyszer, hogy miért nem láthatja a nagyapját, és meg is fogja köszönni, hiszen ha az őket támogatott pénzt magatokra költenéd, azzal a saját gyereked jövőjét alapozod meg! AZONNAL ELZÁRNI A PÉNZCSAPOT!

2016. febr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, Magyarországon jelen helyzetben sokkal olcsóbb gázzal fűteni és vizet melegíteni, mint villannyal.

Egy kWh áram helytől függően kb 45-50 Ft-ba kerül, ennek az "energiatartalma" 3,6 MJ.

Míg egy köbméter földgázé 35-39 MJ, az ára 130-150 Ft. Tehát a földgáz bár háromszor drágább, egy egész nagyságrenddel (!) többet tudsz vele fűteni. Még ha a veszteségeteket is figyelembe vesszük (régi vízmelegítő, korszerűtlen, nyílt égésterű kazán), akkor is legalább 50-60 százalékkal olcsóbb gázzal fűteni és vizet melegíteni, mint villannyal.

2016. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!