Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már nem sokáig...

Mit tegyek? Már nem sokáig bírom anyagilag.

Figyelt kérdés
A bátyám decemberben itt hagyott minket, születésnapja után pont egy nappal. Anyáéknak most egy 73nm területű lakásuk van, amiben így sajnos ketten maradtak. Én férjnél vagyok gyermekem is van, külön élünk. Amióta bátyám meghalt én segítek anyunak anyagilag is, de lassan már nem bírja a pénztárcám. Temetést is mi fizettük, azóta is hordom nekik a pénzt, mert semmit nemtudnak kifizetni, én vásárolok be nekik, a nyugdíjas bérletet is én vettem meg anyunak. Alapvetően nem lenne ebből probléma, de így hiába mentem vissza dolgozni, van mikor havi 2-300ezerből hóvégére nem lesz semmi, mert úgyérzem hogyha nem adok, valamilyen szinten cserbenhagyom. Mindketten nyugdíjasok, otthon vannak egész nap. A lakást nem akarják kisebbre cserélni mert mennyi mindent raköltöttek már, igen csak 15éve! Felmerült az elején a csere de mindent elutasítottak. Apám pénzt vár el a cserén felül, mert mennyi pénz van benne! Nem is tudom igazan felfogni, hogy miért csinálják.. A fizum elmegy arra, hogy Őket segítem ki, de nekünk is vannak céljaink, terveink, azzal nem igen haladunk így... Őrlődöm hogy mit kéne tenni.. Most is a fizum 5-én jött meg, elég pofás is lett, maradt belőle 10ezer forint, mert ki kellett anyámnak fizetni a számlákat.. Nagy lakás nagy költségek, főleg hogy lakbér is van, mert önkormányzati... Az elején a Férjem is támogatott, hogy nyugodtan segítsek, de már ez a harmadik hónap.. Segítségeteket kérném, hátha van valami jó ötletetek erre a szomorú és nehéz helyzetre.
2016. febr. 13. 20:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
12%

7: Akkor kérjenek támogatást az önkormányzattól, családsegítőtől.

Amióta fideszkormány van, erősen megcsappantak ezek a lakhatási támogatások, de még most is van, és jogosultak is rá.

Szerintem is kérhetnék egy kisebb lakás kiutalását.


A bátyád ott lakott?

És meghalt vagy elutazott?


Te menj el egy szenvedélybetegek hozzátartozóinak szervezett csoportba (pl. 12 lépéses anonim csoportba, megtalálod ezen a néven a neten), mert csak ártasz vele a szüleidnek is, hogy te finanszírozod az apukád alkoholizálását. Ezt azonnal abba kell hagynod!


A szüleid elmehetnek egy ún. önkormányzati idősek átmeneti otthonába, ahol a nyugdíjuk 60%-a a díj, amiben teljes ellátás van. Itt max. 2 évig lehet lakni, addig lehet megoldást találni.

2016. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki funkcionális analfabéta? Többen kérdezik, hogy meghalt-e a bátyja. Idézem a kérdező szövegének NEGYEDIK mondatát:


"Amióta bátyám meghalt én segítek anyunak anyagilag is, de lassan már nem bírja a pénztárcám."


Ennyire olvastok figyelmesen...

2016. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

"Egyenes út nevű felhasználó válasza:


Tedd be őket öregek otthonába.Jobb helyük van ott."


Persze, mert az úgy megy, hogy beteszed őket. Tudod, ahhoz pszichiátriai szakvélemény kell, hogy valakit akarata nélkül valahova is betegyenek. Szánalmas vagy!!!!!


Ráadásul az sem lenne olcsóbb.


Valahogy rá kell venni őket, hogy cseréljék el a lakást.

Hány évesek? Nem tudnának dolgozni?

2016. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Meghalt. Egyik nap még a szülinapját ünnepeltük másnap reggel már nem kelt fel.. Az a gond hogy én nem piára adom a pénzt de anyumnak az utolsó pénzét kell rá elkölteni, tőlem meg kölcsönkér a számlákra.

A lakás cseréjével az a gond hogy apám 15 éve sok pénzt rá költött, és nem akarja otthagyni, hiaba mondtuk neki anyával meg a férjemmel hogy nem fogják tudni fizetni, ha én nem segítek rajtuk! Szegény anyámat sajnálom a legjobban mert ő már nem akar tőlem elfogadni semmit, de most nézzem, ahogy kirakják Őket?

2016. febr. 13. 21:31
 15/35 anonim ***** válasza:
93%

"én nem piára adom a pénzt de anyumnak az utolsó pénzét kell rá elkölteni, tőlem meg kölcsönkér a számlákra."


De így végső soron piára adod.

Anyukád nincsen hozzánőve apukádhoz, mégis úgy viselkedik.

Ez mindkettő betegség (az ivás is és az azt kiszolgáló házastársi viselkedés is), és te ezt támogatod minden módon, valójában te tartod fenn az ördögi kört.


"én nem piára adom a pénzt de anyumnak az utolsó pénzét kell rá elkölteni"


Ez a család beteg hiedelme.

Már mért KELLENE rá költenie a pénzét apukád italára?

2016. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed kötelezőnek, hogy anyagilag támogasd a szüleid ? A dolognak az a része tökéletesen érthető, hogy amíg a bátyád velük élt, addig az ő keresetével együtt jól kijöttek anyagilag úgy, hogy apádnak még alkoholizálásra is jutott. Egy új élethelyzetben mást kell csinálni, mint addig. Némileg csodálkozom a villany- és gázszámlán is, mert ha távfűtés van, akkor a villany és gáz mitől ennyi ? Mi egy ennél nagyobb lakásban lakunk és kevesebb a villanyszámlánk. Itt csak úgy érhető el előrelépés, ha megfordítod a helyzetet és elkezdesz te felnőttként viselkedni és ezáltal rákényszeríted a szüleidet, hogy nőjenek fel és döntsenek a saját sorsukról, amíg nem késő, amíg mg józan ítélőképességük birtokában vannak (bár lehet, hogy ez már nem áll fenn). Értelmetlen (bár érzelmileg érthető), hogy továbbra is fejőstehénként szolgálsz, de ennek csak te tudsz megálljt parancsolni.
2016. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
A kérdés jó, de mióta az eszemet tudom ez ment.. De erre én sem tudom a választ... Az tuti hogy most lelkiismeret furdalása van, mert tesóm és engem is sokat bántott, lelkileg, meg testileg is..
2016. febr. 13. 21:41
 18/35 A kérdező kommentje:
Írtam, apám reggeltől estig a gép előtt ül, játszik. Ennyit csinál egész nap. Így a nagy villany számla..
2016. febr. 13. 21:43
 19/35 anonim ***** válasza:
68%

És az X évtized alatt egyszer sem fordultatok megoldásért sem a háziorvoshoz, sem addiktológushoz, sem a családsegítőhöz, sem 12 lépéses anonim csoportokhoz, sem a rendőrséghez?:-o

Ezek még csak az ingyenesen rendelkezésre álló segítségek.

Senki nem szólt, hogy egy komoly családi betegségben vergődtök és meg kellene gyógyítani? Illetve apukád ha bántott titeket, neki már rég bíróságon kellett volna felelnie ezért. Nemhogy még ti tartsátok el...!

2016. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell mondanod, hogy kénytelenek kisebb lakásba költözni (ami valószínűleg elég kényelmes lesz nekik úgy is), mert egyszerűen erőn felül támogattad őket a bátyád halála óta és ez így nem megy tovább. A fizetésed nem elég 2 háztartásra.

Ha érzelmileg zsarolni akarnak vagy ha megsértődnek ezen, akkor végképp ne adj több pénzt. Ha elfogadják, igyekezz addig segíteni, amíg lezajlik a költözés.

2016. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!