Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a helyzetben kinek van...

Ebben a helyzetben kinek van igaza? Miért kell haragudni, amiért elköltözöm?

Figyelt kérdés

A mostohaapámnak van egy fogyatékos féltestvére, akivel eddig évente 1-2 alkalommal találkoztam, szóval kvázi idegen. Meghalt az apukájuk, akivel élt és azóta egyre jobban leépült. Ott volt egyedül egy hatalmas házban és megszűnt a kontroll, mert előtte az apja mondta, hogy miket csináljon, ide menjen, oda menjen, ő osztotta be a pénzét, stb. Most meg az egész fizetését elkölti egy hét alatt, a hasonló barátait odahívja a házban, akik mindent megesznek, megisznak, tönkretesznek.

Van egy nővére, aki egészséges, de ő mondta, hogy nem tudja magukhoz venni, mert képtelen feladni a normális életét, de intézetbe sem hajlandó tenni, mert fél, hogy ott csak jobban leépülne. Viszont 3 hete öngyilkos akart lenni és amikor kiengedték a kórházból, anyáék ideköltöztették...

Azóta egy katasztrófa minden.

Ki lettem rakva a szobámból, folyton itthon van és idehívja a barátait, akik nem túl bizalomgerjesztőek...

Nem szeretek vele egy helyiségben lenni, taszít valahogy. Mióta ez a helyzet van, szinte sosem vagyok itthon és erről beszéltem mamáéknak is, meg apával is.

Augusztusban úgyis elköltöznék, de apa mondta, hogy most felesleges nekiállni a lakáskeresésnek, majd ha már fixen kiderült, hogy melyik pesti egyetemen tanulok tovább elég lesz. És mondta mama, hogy akkor addig költözzek hozzá, hiszen külön emeleten lennék, nem az lenne, hogy ott vagyunk egymás szájában, meg ő amúgy sem az a típus, aki annyira beleszólna a dolgomba.


Anya viszont ezt nem akarja, mert hogy mégis miért kell ez, nem érti, miért nem bírom itt ki és hogy feleslegesen keltem a feszültséget... De ő ezt nem úgy éli át, mint én.

Idehoztak egy idegent, akit nem bírok elviselni. Arra nem sok esély van, hogy ő megy, ezért megyek én.


2016. febr. 16. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Nézd, mindkét oldalt meg lehet érteni.
2016. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy nem hagyják cserben a rokont, de ezzel a te életed is felforgatják, főleg ha most készülsz egyetemre, gondolom most fogsz érettségizni akkor, és nyugalom kell neked. Anyukádék nem érzik át, hogy már saját kis kuckód sincsen, és idegen emberek vesznek körül. Mivel ahogy leírtad, kitudja meddig lesz ott, így szerintem teljesen jogos lenne ha mamádhoz mennél, főleg hogy ott lenne rendes helyed.

Ha anyud nem fogja fel, hogy kell neked egy kis magánszféra, azzal nem sok mindent tudsz tenni, menj!

2016. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg engem taszít... Tudom, nem tehet arról, hogy ilyen. De képtelen vagyok vele egy asztalhoz ülni, vagy bármi. Nekem ez nem megy. Ráadásul számomra idegen, szóval hiába a mostohaapám féltestvére, alig láttam eddig (ő sem tartotta vele igazán a kapcsolatot).
2016. febr. 16. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép tőlük, hogy befogadták, de nem várható el tőled, hogy te is bevállald ezt az áldozatot, főként, ha a mamádnál jobb körülmények között lennél.

Menj!

2016. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Menjél nyugodtan, nem is értem miért várja el anyukád, hogy maradj. Főleg, hogy már egyetemre készülsz.

Nekik is meg kell érteniük, hogy téged nem vontak be ebbe a döntésbe, viszont neked rossz ez az új helyzet.

Főleg ha jól értem, végzős vagy egy suliban, és ez a legjobb félév, jogod van kiélvezni. Soha nem jön vissza ez az idő.

2016. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!