Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza? Jogos, hogy...

Kinek van igaza? Jogos, hogy nem adom oda a lakásomat?

Figyelt kérdés

Én Budapesten élek, a féltesóm vidéken élt a férjével és a négy gyerekükkel. Csak a pasi kirakta őket (új szerelem) és azóta ők anyukánknál éltek. Most viszont kapott egy állást itt, Budapesten, de képtelen lenne egyedül fenntartani egy albérletet. Én jelenleg a szerelem miatt ingázok Budapest és Bécs között, szóval a hét egyik felén itt vagyok, utána ott. Anya pedig mondta, hogy amíg nem rendeződik a tesóm helyzete, addig lakhatnának nálam, úgyis nagy a lakás és a testvérem is örült ennek. De én ezt nem akartam és meg is mondtam. Oké, nagy, de nem gyerekekre van berendezve és nekem már fél óra is sok belőlük, tanulni képtelenség lenne itthon (egyetemista vagyok).


Szóval most én vagyok a szemét, mert nemet mondtam. De még ők se tudják, mennyi idő lesz a válás, vagy bármi, lehet, hogy évekre itt ragadnának.


2016. febr. 21. 14:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem menj bele de hogyha tényleg gond van pl akadályoznak a tanulásban vagy nem raknak maguk után rendet akkor okkal küldhete el őket.
2016. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Alapvetően anyukádnak nem kellett volna ilyen lehetőséggel kecsegtetnie a tesód, először veled kellett volna megbeszélni az ötletet. Részben igazad van. De ha nem lenne más megoldás, akkor ideiglenesen befogadnám őket. De nem ismerem a tesódat, nem tudhatom mennyire élne vissza a helyzettel. Ha utána nem akar elmenni, 4 gyerekkel sosem fogod tudni elküldeni.
2016. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne engedd oda őket semmiképp. Mert utána az életben ki nem teszed őket, akármilyen csúnyán hangzik. Menne a sírás, hogy nincs hova menniük. Sőt, 4 gyerekkel valószínű nemhogy albérletet nem tudna fenntartani, hanem magát a 4 gyereket se.
2016. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

gondolom a szüleidtől van a lakás. éppen ezért azt mondanám, hogy ne legyél ilyen önző a tesóddal szemben.

na de 4 gyerekkel én se örülnék neki. szóval téged is meg lehet érteni.

mondd meg érthetően, hogy nem tudsz tanulni ennyi gyerektől. erre nem nagyon lehet mit mondani.

2016. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
nehéz kérdés. Először is, te vetted a lakást, vagy a szüleidtől kaptad, esetleg örökölted? Mert ha te vetted, akkor nyugodt szívvel mondhatod, hogy nem engeded oda őket, de a másik két esetben szerintem illene, már csak a családi béke fenntartása érdekében is. De mindenesetre feltételeket szabnék, például ők fizetik az egész rezsit, és maximum fél évig lakhatnának ott. annyi idő már elég kell hogy legyen, hogy összespóroljon egy albérletre valót.
2016. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Lenne gond, ez 100%.

Nagyon elkényeztetettek és hisztisek, nekem már 20 perc után elegem van belőlük és alig várom, hogy mehessek a közelükből. Így én nem szeretnék élni.

Apától van a lakás, szóval anyának nincs beleszólása, ki lakik ott és ki nem.

Meg oké, nagy a lakás... De nem 6 emberre való, pl. hálószoba csak egy van, ami az enyém. Most nem tudom, hogy a gardróbba, vagy a nappaliban szeretne sátrat verni a gyerekekkel, vagy esetleg a teraszon?!

2016. febr. 21. 15:10
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele, legyen bármekkora sértődés. Ha már most látszik, hogy nem tudja fenntartani a lakást és megélni a 4 gyerekkel, ez a jövőben csak rosszabb lesz, ahogy nőnek a gyerekek, egyre többe kerülnek. És lehetnek akármilyen angyaliak, hamar leamortizálják a lakást, amit aztán neked kell rendbe hozatni. Arról nem beszélve, ha "ideiglenesen" megoldódik a helyzete, nemigen fog iparkodni lépni, mert a kényelem ellustítja és arra fog bazírozni, hogy a gyerekekkel nem teszed ki.
2016. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Jogos. Ami a tiéd, a tiéd. Azzal osztod meg, akivel akarod. Attól még persze, szemétnek fognak tartani.


Jézusom, 5 embert akkor sem fogadnék be a lakásomba, ha az összes rokonom kitagadna miatta.

2016. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
Itt ismét az értelem meg az érzelem konfliktusáról van szó.
2016. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképpen ne engedd oda őket!

Ne törődj vele, mit mond anyukád.

Négy gyerekkel hová menne később?

Nincs az a főbérlő, aki kiad neki lakást, ha megtudja, hogy négy gyerek van.

Akkor aztán ott ragadnak nálad.

2016. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!