Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két hete találkoztam életembe...

Két hete találkoztam életembe elöször anyával. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Eddig apá es nagyapá nevelt. De két hete talalkoztam anyával aki kicsi korómba lelépett. Olyan érdekes volt az egész találkozo mintha nem is nagyon érdekelte volna hogy mit mondok. Van 3 féltestvérem is akik bejelöltek FB és folyamatosan irkálnak. Olyan érdekes az egész.


Mi tévö legyek?


18/f



2016. febr. 25. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
74%
Hu.. hát nem tudnád egy kicsit bővebben leírni? Akkor talán tudnák segíteni.. nyugodtan írj privátot.
2016. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyél óvatos. Ha anyukád nem volt hajlandó a nevelésedben részt venni, akkor ne csodálkozz azon, hogy most se nagyon érdekli a mondókád. Nehéz dolog ez. A féltestvéreid nyilván fiatalabbak nálad, számukra érdekesség vagy, ezért irkálnak. Tiszteld apádat és nagyapádat, nagyszerű emberek lehetnek, nehéz helyzetben felneveltek. Óvatosságot javasolok anyukáddal, de természetesen tartsd vele a kapcsolatot és a féltestvéreiddel is. Nem vagyok biztos benne, hogy hosszabb távon is érdekes leszel a számukra, legyél óvatos, ne legyenek túlzott illuzióid velük kapcsolatban, nehogy nagyon megsérüljön a lelked.
2016. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

te tudod. én nem tekinteném őket a családomnak, főleg nem anyukámat, ebben a helyzetben.

de a testvéreidnek adhatsz egy esélyt, hiszen nem az ő hibájuk,hogy eddig nem tartottátok a kapcsolatot.

viszont mondom, én nem adnék több esélyt anyukádnak. neki meg lett volna a lehetősége az évek alatt,hogy felkeressen.

2016. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Anyámmal nem foglalkoznék, a testvéreimet szívesen megismerném, és ha már megismertem őket valamennyire, és látnám, hogy kialakult-e kölcsönös rokonszenv, akkor döntenék a kapcsolat további sorsáról.
2016. febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azt hozzá kell tenni a történethez hogy apa eleg gazdag (több száz milliós vagyon).


Anya és a ferje meg a haróm féltestvérem hát nem akarom lenézni öket de nagyon szegények. Egy kís öreg 3 szobás házban laknak.


Anyám magyarazata az hogy még fiatal volt (26 éves) meg "megunta" apát, de már mindent megbánt. Apát lecserélte egy

egy ilyen "alfa hímre" (nagy darabb, tetóvalás meg ilyenek)


Egy jó barátom szerint azért vette fél újra velem a kapcsolatot mért mikor én megszülettem akor nagyapa csinált a nevemre egy befektetési alapot egy eleg szép összeggel. Mára mar ugye sokkal többet ér. Mivél januárban lettem nagykorú azt csinálok vele amit akarok. És ezt a pénzt akarják lenyúlni tölem. Ezt én nem tudom elhinni de lehet hogy igaz...


Hívogatnak hogy töltsem ott a hétveget de hát nem tudom.

2016. febr. 25. 18:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz a pénzedre!

Semmi pénzt ne adj nekik! Legalább az első években ne!

Ha érzed, hogy a pénzre mennek, azonnal megszakítod velük a kapcsolatot! Ha pár évig nem akarnak pénzt, akkor valószínű, hogy magadért kedvelnek meg:)

De pénz ide vagy oda, anyáddal én már nem állnék szóba. Semmibe se kerül azt mondani, hogy "megbánta". 26 évesen már elég idős volt ahhoz, hogy felelősséget vállaljon érted. "Megunta" - téged is "megunt"? Eddig nem is keresett? Most ki kezdeményezte a kapcsolatot? Stb.

2016. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Anya kerest meg még januárban. Előtte nem is bészeltem vele.

Elég érdekes volt az egész.

Menjünk mi mert nekik nincs pénzük az utra. (kb 200km azaz oda vissza 400km)


Mikór megláttam anya élettarsát/ferjét hát akkor nem is tudom hogyan írjam le, nem valami pozitiv benyomást keltett.


Én vezettem, nagy nehezen oda találtunk. Ezután apa elment. (Ugy volt megbeszélve hogy itt lesz a közelben, ö nem nagyon akár beszélkedni anyával igaz köszöntek egymásnak)


Egy ebédel vártak. (paprikás krumpli). Nem volt rossz, finom volt. De elég érdekes volt a legidösebb féltestvérem (16 éves). Azt kérdezte hogy eddig hány lánnyal voltam. Mondom most van az elsö barátnöm. Mi?! Ö a helyembe minden héten más lányal lene kalandba. Ö is már több mint 10 csajal kavarat.

Előkerült a jogositvány téma is. Hogy nekem már megvan ö is majd meg akarja csinálni mikor 17 lesz de még előtte meg kell érte dolgozni mert neki nem rak senki semmit a sege alá. Ere beszól anya férje: De jobban is értekelet azt amiért megdolgozol!

Azt is megkérdeztek hogy mit szoktam csinálni a nyáron. Mondom apa cégebe szoktam dolgozni legalább egy hónapot. (tipikus diákmunka, másold le ezt, tegyel papírt a nyomtatoba stb. igaz nem nagy cég 6 alkalmazott van).

Jah, el tugyuk képzelni hogy milyen megeröltetö ott a "munka".


Nem igazán tudom hova rakni ezeket a dolgokat. Hétvegén biztos nem megyek el.

2016. febr. 25. 20:52
 8/21 anonim ***** válasza:
Ezek alapján előítéletesek, lenéznek téged. Én leépíteném a kapcsolatot, mindig mondd h nem érsz rá mert pl a cégnél van dolgod, vagy van vmi fontos tartós elfoglaltságod.
2016. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én nem tartom olyan nagyon gyanúsnak / rosszindulatúnak ezeket a megjegyzéseket, a nyári munkát kivéve. Az az egy lehet "beszédes", hogy anyád annyi év után épp most keresett meg, amikor már szabadon rendelkezhetsz a pénzeddel... Az, hogy a féltestvéreidnek ebben a korban a lányokon meg a jogosítványon jár az eszük, szerintem teljesen normális.

Amíg nem próbálnak pénzre menni, addig én adnék a dolognak egy esélyt, feltéve, hogy szimpatikusak. Ha viszont pénztárcának néznének (vagy nem szimpatikusak), akkor nagyon rövidre zárnám a dolgot.

2016. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Befektetési alap,18. születésnapod környékén megjelenik anyád 18 év után.

Sima lehúzás lesz.

Azonnal szakítsd meg velük a kapcsolatot!

Ő nem az anyád,csak biológiailag.

2016. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!