Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogában áll anyámnak ennyire...

Jogában áll anyámnak ennyire beleszólni az életembe?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, még a szüleimmel élek, mert tanulok és nincs saját keresetem, hogy eltudjak költözni.

Anyámmal viszont egyre rosszabb a kapcsolatom, és egyre többször érzem magam rosszul itthon. Nem vagyok egy bulizós tipus, inkább utazgatni szeretek. Több ismerősöm él külföldön, beleértve a legjobb barátnőmet is, akivel a legtöbbet találkozunk(vagy én megyek hozzá, vagy forditva). De minden egyes utazás előtt veszekednek velem, hogy minek megyek, mit szeretek ott, mi köt oda?(pedig nem megyek sűrűn, volt, hogy félévig egyáltalán nem is mentem). Néha annyira elfajul a helyzet, hogy azt is hozzám vágja, hogy kötözzek oda. Pedig ezen kivűl, szinte mindig itthon vagyok. Itthon még abba is képes beleszólni, hogy mikor egyek, hogy mit. Ha a boltba leakarok menni, mindjárt jönne velem, beleszól abba, hogy miért ezek a barátaim, mért nem itt vannak. Ha valamit véletlen elfelejtek megcsinálni megint üvöltözik velem, pedig be segitek itthon.

Amikor barátnőm eljön(már őt sem látják szivesen), vagy valami ismerősöm, és több napig itt van nálunk, akkor elvárja, hogy az egész családnak én vegyek enni, mert hogy miattam van itt vendég, volt hogy hozzám vágta, hogy az miatt volt több a vizszámla, mert itt volt egy hétig az egyik ismerősöm(ennyire azért nem állunk rosszul.). Én ilyenkor mindig megvettem a kaját szó nélkül, de máskor is be segitettem a családi kasszába. Az utazásaimat az elejétől fogva én fizetem, amikor autóval bevisznek a vonatállomásra a benzint is kifizetem mindig. Iskola mellett eljárok dolgozni, amikor tudok, illetve az ösztöndijamból spórolok össze mindenre. Semmire nem kérek már tőlük pénzt, ruhákra sem évek óta. A sulit is magamnak fizetem szintén az ösztöndijból.(persze még sorolhatnám, hogy mik vannak, de felesleges)

Egyre több a vitánk ez miatt, főleg mióta kicsit önnállóbb lettem és nem úgy csinálok mindent, ahogy ő elvárná.Próbáltam beszélni vele, hogy megértsen, de mindig vita van belőle, és én jövök ki rossznak. Nem birom már, hogy minden mozdulatomat megakarja szabni és irányitani. Nem érzem jogosnak, hogy ennyire megakarja szabni az életemet.

Lehet evvel a helyzettel valamit kezdeni?


2015. okt. 9. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

"Lehet evvel a helyzettel valamit kezdeni?"


Igen. elkoltozol. Mondjuk nem utazgatasra koltod a penzed hanem alberletre.

2015. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elhiheted, hogy elfogok.:) 1 évem van diplomálásig, azt már nem szeretném elrontani.

Az utazgatásom, mivel nem is járok sűrűn, nem kerül fele annyiba sem, mint egy albérlet.

2015. okt. 9. 10:23
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

máskor is be segitettem a családi kasszába - minden hónapban a rezsi rád eső részét fizetned kellene (ha pl hárman vagytok, akkor a harmadát)


az miatt volt több a vizszámla, mert itt volt egy hétig az egyik ismerősöm - jogos a felháborodás


amíg náluk élsz, a kajájukat eszed, a vizükkel mosol, az áramukkal világítasz, van beleszólásuk

ha nem tetszik, költözz el

2015. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon nem az anyagi része érdekel a dolognak, szóval kár kiemelni annyira azt a részt.

Hanem, ha én fizetem magamnak a dolgaim, akkor miért kell még mindig veszekedni velem állandóan mindenért?

2015. okt. 9. 10:27
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

én fizetem magamnak a dolgaim - állod a vizet, a gázt, a villanyt, a távfűtést, a fatüzelőt, a kaját, a tisztítószereket,

takarítasz magad után, illetve általánosságban?

vagy csak ott vagy és tojsz mindenre? magaddal vagy elfoglalva, mindent a szüleid csinálnak, te csak odaülsz enni például?

tudsz főzni?

mosol magadra? a vizet, villanyt, mosóport, öblítőt te fizeted?


mondom, a rezsi rád eső részét fizetned KELL, mert ott laksz


és igen, megszabhatja, kit enged be a házba, és meddig, mert az ÖVÉ

2015. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon nem tudsz rólam semmit.:) A frusztráltságodat meg szerintem máshol vezesd le. A gyerekednek nem lehet egyszerű gyerekkora.

Nem, nem csak odaülök enni, de talán ha tudnál értelmezni, erre magadtól is rájöhettél volna.

Főzni meg jobban tudok a saját anyámnál.;)

De látom a lényeg tényleg nem jön át, talán nem jól tettem fel a kérdést.

2015. okt. 9. 10:42
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

A válasz:


Lehet mit kezdeni vele, mégpedig azt, hogy elköltözöl. Sajnos nem sajnos igenis megszabhatja, kit viszel a házba.

2015. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

5-ös, hogy én mennyire utálom az ilyen felfogású szülőket mint amilyen a te hozzáállásod. Tpikusan "ameddig az én kenyerem eszed és itthon laksz, addig az van amit én akarok és én mondok!". Ez a legrosszabb felfogás ami létezhet. Attól még mert a gyereked lehet önálló gondolata, véleménye, csinálhat másképp dolgokat mint ahogyan te szoktál, de ettől még nem rosszabb mint te. Sok szülő a saját gyengeségét és fusztráltságát a gyerekén vezeti le, nincs egy épkézláb magyarázata, hogy mit miért szeretne, vagy miért kényszeríti a gyerekét arra amire, csak jön a flegma odavágás, hogy "azért mert, itt laksz és én etetlek!" pff.

Kérdező, valahogy húzd ki ezt az 1 évet, valószínűleg látják a szüleid rajtad, hogy nem mindenben értesz velük egyet és ez szúrja a szemüket, hogy nem úgy táncolnál ahogy ők fütyülnek. Ez bizony kelthet feszültséget, mert nem bírják elfogadni a tényt, hogy felnőttél, és lassan kirepülsz, ezért inkább b*szogatnak mindenért. Semmit nem tudsz tenni, max rosszabb lesz a helyzet ha még nagyobb ellenállást látnak rajtad. Diploma után keress munkát, és amint lehet költözz el.

2015. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na jó, tényleg rosszul tettem fel a kérdést.:D

Azt csak régi példaként hoztam fel, 1 éve nem is volt nálam senki, mert ugyse látják szivesen.

Avval van a legnagyobb bajom, hogy nincs egy szabad percem nélküle. Boltba akarok menni, mindig jönne velem.(ha megmondom, hogy egyedül akarom intézni a dolgom vagy vásárolni, akkor megsértődik rám) Takaritok, beleszól, hogy mit hogyan csináljak. Főzök, szintén bele van kötve, hogy ő nem úgy csinálja.(pedig tudok, apám mindig megjegyzi, hogy finomabb, mint amit anyu készit. Nagyon szeretek főzni). Avval cseszeget, hogy miért nem avval barátkozom akikkel ő szeretné. Az utazást meg azért hoztam fel, mert tényleg egész évben itthon vagyok, nem szeretek bulikba járni meg hasonlók, mivel nem cigizem, nem iszom nem szeretem azt a társaságot, aki meg igen, nem érzem velük jól magam igy és inkább néha elutazni szeretek, de ebbe is mindig bele van kötve, pedig nem is tőlük kérem rá a pénzt, és egy kis kimozdulásra azért néha én is vágyhatok..

Mindig jól tanultam, már középiskolás koromtól ösztöndijat kapok és amikor tudok suli mellett eljárok dolgozni(de ez sem mindig van), bármire kellett és volt pénzem adtam. Mégis mindenért belém van kötve és ez fáj.

Egyszer volt, hogy pont elutaztam pár napra, jól éreztem magam és megkértem, hogy maradhassak még pár napot és ezért is le lettem hordva mindennek.

2015. okt. 9. 10:59
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Abba van anyudnak beleszólása kit viszel oda a lakásba, főleg egy hétre, még akkor is, ha a rezsijét kifizeted. Ebben az egyben anyukádnak igaza van.

Többiben nem. Ha Te megkeresed a pénzt rá, megdolgozol azért amid van azt veszel amit akarsz. Gondolom nem dobszerkót veszel zavarva evvel a nyugalmukat. Ezt így meg kell mondani neki. Apád veletek él? Mennyi idős vagy?

2015. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!