Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vannak a szülők az...

Miért vannak a szülők az ottalvás ellen?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikát, hogy miért. Tegyük fel fiú-lányról van szó, akik 15-16 évesek. Miért ne aludhatnának egymással? A szülők azt hiszik, hogy attól gondosabbak lesznek ha megtiltják? Vagy attól félnek hogy szexelnek? Mert azt nem elhet nappal? Tehát nem értem a logikát.. Erre mondják azt a viccet, hogy "bírom azokat a szülőket akik csak este féltik a lányukat, a fa*s nappal is feláll".

2016. febr. 25. 20:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

azért mert 15-16 évesen még a párkapcsolat sem létszükséglet. oké, hogyha úgy alakult akkor legyenek együtt. de együtt aludni borzasztóan korai még.

nagy eséllyel lesz még jó pár barátja/barátnője annak a kamasznak. akkor majd mindegyikkel eljátsza ezt? szerintem egy szülő se szeretné,hogy mire 18 legyen a lánya már 5-6 pasi ágyában aludjon a lányuk. teljesen jogosan.

az együttalvás és az együttélés a felnőtt kapcsolat része. 15-16 évesek kapcsolata még nem soroható ebbe a kategóriába.

találkozzanak suli után, sétáljanak , menjenek moziba, érezzék jól magukat. de este mindenki menjen szépen haza a saját ágyába aludni.

(unokatesóm mesélte, hogy van egy osztálytársnője aki hétköznaponként is a pasijánál alszik, tőle megy suliba is. 8. osztályosok. nekem senki ne mondja, hogy ez nem korai.)

2016. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
De, az korai amit írtál.. És én se arra gondoltam hogy minden áldott nap, csak alkalmanként. De szerinted ha nem 15-16 évesen kell "kiéllni" az embernek magát, akkor mikor? Nyílván lehet 20 felett is, de azért az érzelmeknek nehéz parancsolni.
2016. febr. 25. 20:42
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
Szülőként írok (nekünk sem engedték, első együtt alvásunk akkor volt amikor különköltöztünk) nem ez miatt nem engedem, hanem mint szülő, értem azt, amit a tinik még nem, hogy mi a felelősség, amit lehet fújolni és köpdösni, de ha a 15 éves lányom elém állna hogy terhes, magamat hibáztatnám, hol rontottam el, hogy nem figyeltem oda. A lányom 17 éves, a fiam 15, a nagynak fél éves kapcsolata van, még nem történt meg a nagy dolog, a lányom azt mondta, várni szeretne vele, mert mindig megbeszéljük az ilyen dolgokat, igaz, szó esett az itt alvásról, ő említette meg, de megkértem, még várjon ezzel, nem fölényeskedésből, hanem nem szeretnék egy számomra még idegen személyt éjjel a házamban, a kiskorú gyerekemmel. A fiúnak még csak ilyen barátkozásai vannak, ő inkább az apjával beszéli meg a dolgait, de neki is leszögeztük, hogy itt nem alhat senki, a ház privát terület, a családnak, eddig úgy tűnik, megértik, a látogatás más tészta, de csak akkor ha itthon vagyunk. Sajnálom, nem tudok megbízni a világban, sok mindent hallani, a gyerekeimben megbízom, eddig nem csalódtam bennük.
2016. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sem aludhat itt a barátom, mert anyukámat zavarja, hogy egy "idegen" van a házunkban. Én alhatok nála, mert a fiú a testvérével, és egy másik lakótárssal él, őket nem zavarom a jelenlétemmel. Hétfőn leszünk együtt 6 hónapja.

19/L,21/F

2016. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%
Így van, pont ezt akartam írni, amit a 9-es válaszoló. Nem szívesen kerülgetnék pizsamában egy számomra idegent. Vagy várnék a fürdőszobára egy "nem családtag" miatt a reggeli rohanós készülődésben. Pl. akkor zárjam az ajtót...stb... Függetlenül attól, hogy szimpatikus-e a gyerekem párja vagy sem.
2016. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Azért örülök, hogy jönnek a normális válaszok, pontozok is fel mindenkit. És ha esetleg el szeretné veszteni? Nem engdnéd neki? Akkor sem egendnén az ottalvást? Inkább veszítse el az utcán, vagy mi?
2016. febr. 25. 20:45
 17/33 anonim ***** válasza:
73%

Megértem a szülőket. Ha két tini együtt alszik, ott nincs alvás, másnap meg nincs tanulás az iskolában, a jegyek meg leromlanak. Ha azt akarják, hogy a lányuk-fiuk 8 órát aludjon, kipihentem menjen másnap iskolába, akkor egyedül kell aludnia.


Aztán ott van ez a másik dolog, hogy ki a fenének hiányzik egy vendég a házban, akit kerülgetni kell, meg kiszolgálni? Mert minden 15 éves kis pisis tudja, hogy kell kefélni, de azt csak elvétve tudja bármelyik is, hogy reggelit csináljon magának meg a kandúrjának, meg el is mosogasson utána. Ez ugye anyucira hárulna, plusz egy gyerek, akivel foglalkozzék.


Aztán ott vannak a kisebb testvérek, akarja-e azt a szülő, hogy a szégyellős 13 éves ne merjen kimenni kakilni, amíg ott van ez a fiatalember? Vagy betétet cserélni? Vannak itt felsőbb szempontok is.


Szóval majd ha szépen elköltöztök saját kéróba, akkor össze is bútorozhattok, addig pedig hadd döntse el a szülő, akié a lakás, hogy ki lakhat benne és milyen feltételekkel.

2016. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
13 as vagyok megint, a kérdésre: megmondtam neki, mármint a lányomnak (a fiút a férjemre bíztam ebben az ügyben, mégis férfi a férfival...) szóval rábíztam, elvégre is nem vagyok vele mindig, nem tudhatok minden lépéséről, nálunk az a szabály, amíg megbízhatóak, szabad kezet kapnak, és kölcsönös a bizalom, ő mondta hogy még várna vele, úgy érzi, még nem jött el az ideje, ha mégis úgy dönt, külön szobája van, messze a miénktől, és a barátjánál is lehetnek, csupán az éjszaka tilos és az, hogy úgy legyen idegen a házunkban hogy mi nem vagyunk itthon. A védekezésről mindent tudnak, innentől övék a döntés, mit mikor, a "élésről" amit valaki kérdezett, hozzátenném, hogy élni lehet, de ott van a másik fele, élni hagyni... ha egy gyerek túl sokat kér, azzal a szülőt hozza kényelmetlen helyzetbe, inkább a -mindenki vegye ki egyenlően a részét- dologra szavazok, én sem erőltetem a saját kényelmeim a gyerekekre, én sem szeretnék ráfizetni az ő túlságos élni akarásukra, ráérnek akkor ha kiderülnek, bőven lesz rá idejük, ha mégsem, legfeljebb rájönnek, az élet munkából és szórakozásból áll, nem csak szórakozásból.
2016. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
54%
kérdező, ha annyira nem bír a hormonjaival 15 évesen, hogy nem tud várni, ott komoly bajok vannak. És sajnos látom a mostani 15-16 éveseket, tisztelet s kivételnek, de egy átlagos szombat éjszaka legalább két vadidegen pasival smárolnak, részegre isszák magukat. Szerintem ez nagyon korai. Bőszen szeretik hangoztatni, hogy ők még 15 évesek, nem elég nagyok a diákmunkához, akkor ahhoz se legyenek, hogy felnőttesdit játszanak.
2016. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%
kérdező ne legyél már ennyire életképtelen:D hogyha valaki le akar feküdni a barátjával , akkor ahhoz nem kell együtt aludni.hogyha a szülő megengedni,hogy délután átmenjetek egymáshoz, akkor adott a helyzet. de ha nem engedik is meg lehet oldani(nem az utcán bokorban). de nem szeretnék tippeket adni. akinek ennyi kreatív vonala nincsen, az inkább ne erőltesse a szexet.
2016. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!