Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vannak a szülők az...

Miért vannak a szülők az ottalvás ellen?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikát, hogy miért. Tegyük fel fiú-lányról van szó, akik 15-16 évesek. Miért ne aludhatnának egymással? A szülők azt hiszik, hogy attól gondosabbak lesznek ha megtiltják? Vagy attól félnek hogy szexelnek? Mert azt nem elhet nappal? Tehát nem értem a logikát.. Erre mondják azt a viccet, hogy "bírom azokat a szülőket akik csak este féltik a lányukat, a fa*s nappal is feláll".

2016. febr. 25. 20:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ki mondta, hogy én nem tudom megoldani a sexet?: Főleg hogy 17 éves fiú vagyok, érted. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy miért tilják, mert sok ilyen kérdést olvastam.
2016. febr. 25. 21:04
 22/33 anonim ***** válasza:
62%

17. ha szombaton/pénteken alszanak együtt, akkor másnap nincs suli :D

az szerintem se jó, ha hétköznap (h-cs) alszanak együtt

2016. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%

". És ha esetleg el szeretné veszteni? Nem engdnéd neki? Akkor sem egendnén az ottalvást? Inkább veszítse el az utcán, vagy mi?"


erre írtam, hogy nagy fokú életképtelenség,hogyha csak így lehet elveszíteni, együttalváskor.

amúgy sem a legjobb pillanat az első szexre, amikor otthon van az egész família és a szomszéd szobában vannak.. akkor már inkább egy délután amikor kettesben lehetnek..

2016. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Utolsó ebben igazad van viszont.. :). Bár azért becsülednő hogy van még ilyen, hogy bizalom anya-lánya között.
2016. febr. 25. 21:15
 25/33 anonim ***** válasza:
60%

Eleve hibás a kiindulópont: miért lenne evidens az, hogy 15-16 éves korban szexelni KELL? Az én fiamnak volt (19 évesen) ennyi idős barátnője, elég hosszú beszélgetést folytattunk, amikor először el akarta hozni éjszakára. Nem azért, mert kényelmetlen egy idegent kerülgetni (ebben is van egyébként igazság), hanem mert túl fiatalnak tartottam a kislányt ehhez, és nagyon csodálkoztam, hogy a szülei elengedik. Nekem is volt barátom 16 évesen, de "odáig" nem mentünk el, mert korainak éreztem, az meg végképp eszembe se jutott, hogy együtt aludjunk valamelyikünknél. Biztosan van ritka kivétel, aki szellemileg-érzelmileg is elég érett már egy szexuális élettel is járó komoly párkapcsolatra, de a nagy többség nem, még ha némelyik lány inkább 30-nak néz ki, mint 16-nak, akkor sem.

Ez meg, hogy "el akarja veszteni" - ugyan miért zavar egy 15-16 éves lányt az, hogy szűz?

2016. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
74%

Ha nálad a "kiélni" az orrba-szájba dugást jelenti, azt főleg nem tiniként kell csinálni, amikor senki vagy és semmid nincs. Nincs pénzed, felelősséged, Huszonévesen kell. Vagy akár egész halálodig nyomhatod. De tizenévesen nevetséges ez a játsszuk azt, amit láttunk a tévében.


Ez nem olyan, hogy bepótolod, vagy ordas hímringyó vagy, vagy nem.


Az életed viszont elég szar lesz, ha azt hiszed, gyerekként van a fénykorod, amikor mindenhez engedélyt kell anyucitól kérni.


A faasz nappal is feláll. De te mikor dugnád meg a barátnődet, este, amikor mindenki alszik, vagy nappal, amikor anyuka megjelenhet egy tál pogácsával, vagy a tesó rohan be játszani?

2016. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, én 16 voltam azt hiszem, amikor az első barátommal összejöttem. A szüleim soha nem tiltották, hogy ott aludjak nála (mondjuk a szüleim elég érdekes felfogásúak, ugyanis az öcsémet viszont ugyanennyi idős korában nem engedték együtt aludni a barátnőjével, most, hogy közeledik a 18hoz, kezdenek beletörődni, holott szerintem az a megszokott, hogy inkább a lány gyereket szokták jobban óvni az együtt alvástól, nálunk nem így történt), szóval nekem soha nem volt tilva az együtt alvás, az elejétől fogva védekeztünk, és semmi negatív következménye nem lett annak, hogy én 16 évesen együtt aludtam a barátommal.

Persze vannak olyanok, akik egyáltalán nincsenek tisztában a dolgokkal, és úgy szexelnek, aztán utána meg ide írogatnak, hogy "lehetek terhes?" stb., na ez sem normális.

De az sem, hogy a szülő mindenáron tilt valamit, 15 évesen még tényleg korai, de azért 16 felett már nem gondolnám. Ha annyira együtt akarnak lenni, akkor meg fogják oldani máshogy.

Akik meg írták, hogy nem szeretik ha idegen van a lakásukban, akkor az akkor se fogja megengedni a lányának/fiának hogy ott aludjon a párja, amikor már 17-18 éves, de még otthon lakik?

2016. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%

Igen, húsz fölött élje ki magát, amikor nem dúlnak a hormonok, leesik a tojáshéj a fenekéről és önmagáért felelős, felnőtt ember.

Amúgy semmi különbség nincs egy 14-15-16 éves közt.

Ha egy idegen van a lakásban, hosszabb ideig, az kellemetlen és kínos helyzeteket eredményezhet.

Illetve, azt magyarázd meg, hogy minek kapkodni? Elsietni a kapcsolatot, átugrálni a fokozatokat?

25n (két kislány anyja)

Oh, és utóiratként megjegyzem, hogy a statisztika szerint a kamaszok 90%a nem védekezik a szüzességük elvesztésekor. Szóval van min parázni.

2016. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
53%
A szülő kontrollálni akar, a gyerek meg kijátssza. Természetes folyamat. Mi is nagyon jó gyerekek voltunk a szüleink előtt, szépen bólogattunk az oktató szövegre, és szívszorítóan adtuk elő, hogy mi is pont úgy gondoljuk, és várunk az igazira. A legjobban az vált be, amikor együtt szörnyülködtünk anyámmal a "mai fiatalokon" és szabados szexuális szokásaikon. Mikor anyu megnyugodott, mentünk a két fejünk után, általában olyan szülőkhöz házibuliba, akiket nem érdekelt az egész, csak ne kelljen felkelni. Anyám végig azt hitte, hogy azzal a lánnyal volt az első akit először hazavittem 20 évesen, apám meg csak röhögött az egészen amikor kiderült a turpisság, mert ő is egy kópé volt annak idején. A szülőknek, főleg az anyáknak kell a tudat hogy ők szabják meg a dolgokat és a gyerekük csak az általuk elképzelt időben kezdi a szexet, csak a valóság más. Igazi bizalmi kapcsolatban nem kell ilyen félrevezetés, ha akar akkor csinálja, adni kell neki két doboz gumit/íratni bogyót és meg van oldva. Vagy ez, vagy megoldja máshogy. A helyszín lényegtelen, mert lehet csinálni pl az erdőben pokrócon is, a lehetőségek száma közel végtelen.
2016. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
72%

Én 23 vagyok, tehát nagy korkülönbség nincs köztünk, de az én ismerősi körömben nem ez a jellemző, hogy majd 20 éves kora után éljen nemi életet a gyerek.. Ha mondjuk a gyerekemnek van egy párja, és hónapok óta együtt vannak, szeretik egymást, akkor természetes, hogy meghívom magunkhoz és szívesen vendégül látom, akkor is ha az ott alvás csak 18 éves kor körül lesz esedékes.

Legalábbis szerintem ez gáz, hogy együtt vagyok mondjuk egy éve a barátommal és akkor a szülei meg nem engednék meg, hogy betegyem a lábamat a lakásukba, mert majd akkor élhet nemi életet a gyerek, ha már van saját lakása, vagy albérletbe költözött. És ha mondjuk a gyerek 23-25 éves koráig otthon él, mert mondjuk addig iskolába jár? Akkor addig ne legyen a gyereknek szexuális élete? Tényleg nem értem. Ebben az esetben meg úgyis az lenne, hogy akkor a gyerek aludna a párjánál, mert annak jonbb esetben normálisabb felfogásúak a szülei, és akkor ott történik meg ugyanaz, ami nálatok nem, mert onnan ki vannak tiltva.

Az a normális, ha a szülő szívesen látja a gyereke párját, még ha nem is alszik ott, hiszen akkor tudja megismerni azt akivel a gyereke együtt van.

A védekezésről meg annyit, hogy aki nem világosítja fel a gyerekét a megfelelő korban, az ne csodálkozzon, ha nincs fogalma a dolgokról és teherbe esik.

2016. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!