Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromat hívná apának a...

A páromat hívná apának a lányom, nem furcsa ez?

Figyelt kérdés

A (volt)férjem megcsalt mikor terhes voltam. A kolleganőjével, akitől végül mindent megtudttam, mert szerelmes lett, de a férjem nem akart tőle többet ezért bosszuból elmondta ... ez egy hosszú történet


A lényeg, hogy akkor (és azóta is) a férjem egyik barátja segített, hogy valahogy túléljem azt a nehéz időszakot. A lányom fél éves kora körül kezdödött köztünk a kapcsolat, addig valóban csak barátok voltunk, bár az ő elmondása szerint már korábban többet kezdett érezni irántam.

A lenyeg, hogy a most majd' két éves lányom apának hívja ami engem kicsit zavar. Nem tudom, hogy szoljak e érte, mert a páromat ez egyáltalán nem zavarja, sőt! néha ugy emlegeti mint a lányát (játszóházban, játszótéren vagy ha vásárolunk) nem a bölcsibe vagy a szomszédok elött.

A férjem (válófélben vagyunk) nem igazán látogatta míg kicsi volt, mostanában jön sürübben, mert szerinte mig kicsi nem tud vele mit kezdeni.

Mit tegyek, szzóljak neki, hogy ne nevezze a lányának és a kislánynak is mondjam, hogy nem apa...


2016. febr. 25. 22:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én erre azt szoktam mondani, hogy a családot nem a vér, hanem a szeretet köti össze.

A lányodnak az a férfi az apja, aki mellette van, aki szereti, és akit viszont szeret. Nem egy spermadonor...


Mikor anyukám az új párjával megismerkedett, én már felső tagozatos voltam. Mégis őt tekintem apukámnak, és ő is mindenhol lányaként mutat be engem, a lányomat pedig unokájaként szereti.


Ne szólj semmit, inkább legyél boldog, hogy szerető férfi van mellettetek, aki megérdemel benneteket.

Sok boldogságot!

2016. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincsen ezzel gond.

Amit említett az egyik hozzászóló,hogy az aktuális partnereket ne hívja a gyerek apának. Az jogos. De mivel ő az első férfi akivel együtt vagy a születése óta, szerintem nincsen ezzel semmi gond.Felteszem komolyan terveztek egymással, ő is szereti a lányodat.

Az igazai apja meg kb le se szarja. Úgyhogy én nem szólnék semmit,hanem örülnék,hogy elfogadták egymást.

2016. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

A férjem meghalt amikor a lányom még kicsi volt. 4 év múlva újra férjhez mentem. Az eljegyzésünkön az akkor 6 éves lányom megkérdezte a páromtól, hogy hívhatja-e ezután apukának, Anyósomtól pedig azt, hogy most már ő is a nagymamája lesz-e? Anélkül, hogy erről előzőleg beszéltünk volna vele.

Örülj, hogy elfogadja apának és ő a lányának.

2016. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fura. Sokszor van így, hogyha még kis korban lesz új párja az anyukának, akkor a gyerek apunak hívja a párját. Hiszen olyan, mintha az apukája lenne, veletek él, törődik vele, neveli.

Ha a kislánynak így jó, akkor hívja így. Nem szólnék neki ezért, nem piszkálnám ilyennel.

2016. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem furcsa. Azt nevezi apának, aki neveli, aki apaként viselkedik vele.


Nekem 2 apám van, a vérszerinti és a nevelőapám. 5 éves koromban váltak el a szüleim. Az igazi apámmal is tartjuk a kapcsolatot, de a nevelőapám és anyám nevelt 5 éves koromtól. Mindkettőt apunak szólítom, nekem ez már teljesen normális. Ha meg akarom különböztetni egy beszélgetés során, akkor a vérszerinti apámat mint édesapám említem.

2016. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
A mi sztorink hasonló a 9-es hozzászólóéhoz. Az exem leszarja a gyerekeit és mindig mindent sajnál tőlük. Az új páromat imádják és Apunak szólítják (8 és 12) és ez kölcsönös. Meg is mondta a nagy a múltkor a biológiai Apjának, hogy apa sajnálom h ezt kell mondanom de nagyon keveset tettél értünk.... a kiszámíthatatlanságáva,állandó hazugságaival saját maga érte el, hogy a gyerekei eltávolodjanak tőle.
2016. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha az igazi apa jelen lenne az életében, akkor őt tekintené az apjának.

Érdekes, hogy a saját apja szerint "míg kicsi, nem tud vele mit kezdeni", de a párod tudja játszóházba, meg játszótérre vinni... ő valahogy tud vele mit kezdeni. Így nem csoda, hogy őt tekinti apának.

2016. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az az apja, aki neveli. A vér szerinti, ha valamikor igényt tart majd rá, lehet "a fater", az kevésbé tiszteletteljes.
2016. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!