Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám "megnevelni" a...

Hogyan tudnám "megnevelni" a páromat, hogy el merjem vele engedni a gyerekeinket?

Figyelt kérdés

A párom borzasztó figyelmetlen. Nem egyszer ment már neki álló autónak, sétált busz elé és sok más hasonló, mert állandóan zenét hallgat fülhallgatón és ilyenkor néha az orra előtt lévő dolgokat sem veszi észre. Sokszor mondtam már neki, hogy legalább halkabban tegye, mert így olyan mintha süket lenne, sőt könnyebben bambul el.

Égre földre esküdözött, hogy ha a gyerekekkel megy, nem fogja hallgatni, de már volt amikor meglestem őket és ugyanúgy hallgatta a zenét. Ha együtt megyünk valahová, akkor is az én feladatom a gyerekekre felügyelni, mert ő észre sem veszi, ha valamelyikük épp elengedi a kezét vagy próbál elbóklászni.

Sajnos ő ebből semmit nem ismer be, meg van róla győződve, hogy mindent tökéletesen csinál. Én meg a kezdeti kérlelés után már nem győzök mit kitalálni, hogy most éppen miért ne vigye el őket vonatozni vagy játszóházba stb.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Azt hittem hogy kicsit figyelmesebb lesz, ha nem csak az ő élete a tét, de nem így lett.


2015. aug. 26. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Az én férjem is hasonló és baromi fárasztó a hülyeségeivel és persze soha nem ismeri be a dolgait. Mondjuk zenét legalább nem hallgat az utcán. Sok idő és kitartás kell hozzá, hogy megtanítsd dolgokra és ráadásul úgy kell csinálnod, hogy ne vegye észre, hogy éppen az óvónénit játszod, mert a férfiúi büszkeség az aztán megvan bennük. Az én férjem 12 év alatt rengeteget fejlődött, de azért a szétesett alaptermészet szerintem mindig meg fog maradni, szóval arra ne számíts, hogy teljesen megváltozik.
2015. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el a fulhalgatojat. Ha a gyerekekkel van ne azt a sz.rt halgassa hanem beszélgessen veluk es figyeljen legalabb akkor oda! Ezt mond el nei
2015. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én sem csodát remélek, csak legalább annyit javulhatna a dolog, hogy ne egy vadidegen gyereket akarjon hazahozni a játszótérről a fiunk helyett, mert neki is kék a kabátja...
2015. aug. 26. 14:06
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Én az ilyeneket bezárnám valahova.
2015. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

:DD


Hány éves a férjed, kérdező? 25 felett ezt az utcai zenehallgatást már ki szokták nőni, tényleg életveszélyes, rá és a gyerekre is.

Az elvarázsolt alaptermészetét nem tudod megváltoztatni, ebben ne is reménykedj. Esetleg tegyél a gyerekek ruhájára valami jól látható jelzést (narancssárga akármi mintát, ami most menő), ahogy nőnek a gyerekek, velük is meg lehet beszélni, hogy figyeljenek apura, nehogy mást vigyen haza. Esetleg bevezetni azt a játékot, hogy jelszó ellenében mehet haza a gyerek, amit apunak meg kell kérdezni.

Talán lesz valami technikai kütyü egyszer az ilyen apukák megsegítésére is.:-)

2015. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tudja letenni a fülhallgatót, legalább vegye ki az egyik füléből, ha az utcán jár. Azt akarja, hogy elüssék?

Én sosem dugaszolom be mindkét fülem, csak ha itthon vagyok. Nem árt, ha az ember képben van vele, mi történik körülötte...


A másik: tudom milyen szétszórtnak lenni, én is ilyen vagyok. Állandóan agyalok valamin, aztán mint egy bolond professzor, néha még a lakcímem se jut eszembe...

De hogy ennyire... nincsen valami mentális problémája? Ahogy írtad, ha van némi felelősségérzete, akkor oda kéne figyelnie a gyerkőcökre egy kicsit jobban.

El sem tudom képzelni, hogy valaki képes legyen úgy végigrángatni egy kicsit az úton, hogy egyáltalán nem figyel oda rá, nem beszél hozzá, nem hallja, ha szól neki.

Én egyáltalán nem merném így elengedni vele, megértelek.

Nem csak veszélyes, de milyen érzés lehet már a gyereknek?

2015. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet, hogy a zenehallgatással van a baj, én 28 évesen is hallgatom az utcán, de pont azért, mert egyedül megyek mindenhova.


Ha valakivel megyek, nem dugom be a fülem, ha lennének gyerekeim, és velük mennék, az utolsó dolog lenne, ami eszembe jut, hogy zenét hallgassak.

2015. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Ó te szegény! Én már megőrültem volna egy ilyen ember mellett. Hogy lehet ilyen bamba?

Én sem bíznék meg benne ilyen téren a helyedben. Bár az is biztos, hogy nem bíznék ki vele egy napot sem, szerintem idegbajt kapnék.

2015. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha a párod a gyerekeid apja, akkor nyugodtan engedd el együtt őket, egy apát nem kell hülyének nézni. Ha nem a gyerekeid apja, akkor sem kell hülyének tekinteni.
2015. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

7-es, de, azzal is van baj. Nálunk pont azért ütött el egy fiatal srácot a vonat, mert nem hallotta, hogy jön... éppen kanyarnál akart átmenni a síneken, nem látta be az útvonalat.


Nyilván lehet zenét hallgatni, nem is baj, de csak úgy, hogy halld is, ha veszélyben vagy, mégpedig a házon kívül rengeteg veszélyforrás vár.

Nem feltétlenül csak a forgalomról van itt szó, gondolj bele, ha éppenséggel rádkiabálnak, hogy ne menj oda valahova mert veszélyes (ég, robban, szakad, mérgez, ufó leszállóhely, tudom is én...), és nem hallod, nem jössz ki jól.

Vagy ha valaki fenyegetőn szól hozzád hátulról, te pedig nem hallod. Aztán jól megkésel, mire feleszmélsz.

Valami zuhan lefelé, nem látod, nem hallod...

A hallás igencsak fontos érzékszervünk a veszély elkerülésében.

Legalább úgy kell csinálni, hogy ha csak fél füllel is ,de halld a környezeted.

2015. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!