Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szeretessem meg a...

Hogyan szeretessem meg a szüleimmel? Vagy hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy animés vagyok, szeretem a japán zenéket, beszédet, de a szüleim teljessen ellent mondanak ennek. rasszisták, és abszolút nem szeretik, nekem is meg tiltják, hogy szeressem. próbálnak lebeszélni a japán tanulásról (pedig szerintem inkább örülniük kellene, hogy tanulok egy új nyelvet) Még halkan sem engedhetem a szobámban a zenét, csak mert jabánul van, és azzal érvelnek, hogy azért nem szeretik, mert nem értik. de bezzeg spanyollal, meg franciával semmi bajuk... arról, hogy rendelhessek valami animés cuccot, már nem is beszélek. teljessen jó tanulónak vallom, magam, hiszen mindíg készülök az órákra és látják, hogy mennyire keményen tanulok. a házimunkába is segítek, szóval mondhatni hogy még jókislány vagyok. bulikba sem járok. hogyan tudnám egy kicsikét is megszerettetni velük a japánt, hogy legalább zenét hallgathassak?

16/L



2016. márc. 4. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hallgasd halkan. A szobádban, vagy fülhallgatón keresztül.

Nem értem, hogy miért ellenzik, én engedném a gyerekemnek.

De ha ők nem szeretik, akkor ne is próbáld eröltetni, annál rosszabb.

Nézd, hallgasd, a saját kis birodalmadban.

Azt csak nem tiltják!?

2016. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Figyelj,engem is kiraz a hideg attol a sok nyavogos hangú lánytól,a giga mellu es szemuektol amiket az animeben csinalnak.Ha nem szeretik akkor ne eroltesd hogy meg is szeressek.Hasznalj ful vagy fejhallgatot.Ami nem megy azt nem kell erőltetni.
2016. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le velük beszélni, mondd el, hogy téged zavar, hogy ennyire nem fogadják el az érdeklődésedet, mutasd meg, hogy nincsen benne semmi ártalmas. Mondd el, hogy nem muszáj szeretniük, csak fogadják el, és ne piszkáljanak miatta.


Ha ez az őszinte beszélgetés sem segít, akkor viszont marad az, hogy tűrsz.

2016. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is beszélgess el velük, hátha megértik hogy te ezt szereted:)
2016. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Igazából fogalmam sincs, hogy mi a jó ebben az egész animés baromságban, de azzal azért tisztában vagyok, hogy a te korodban az normális, ha mindenféle baromsághoz vonzódsz, aztán nagyjából 1 év múlva már más fog érdekelni. DE a férjem japán harcművészetet tanul, komoly szinten űzi és még őt sem támogattam abban, hogy japánul tanuljon, borzasztóan nehéz megtanulni, nincs rá ideje és teljesen felesleges is, mivel a japánok teljesen jól beszélnek angolul, jobban jársz ha az angolt tanulod, mondjuk felsőfokig. Ne pazarold az idődet felesleges dolgokra. Az oké, hogy most ez a kattanásod, meg, hogy ilyen zenét szeretsz hallgatni (azt szerintem is csak fejhallgatón, mert más emberek számára elviselhetetlen) de ne ess túlzásokba. Láttál már olyat, aki nem nőtte ki az animés korszakát és felnőttként is úgy maradt? 20 év fölött az ilyesmi már nagyon ciki.
2016. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ötödik válszoló, neked meg mi bajod?! Mindenki azt szeret amit akar!
2016. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5%

Sztem is eleg gaz es idegesito.. van tob minden amivel le lehet kotni magad nem pont egy anime f*ssal..a japan nyelv jo de hasznat nehezen veszed mivel inkabb sajat embert alkalmaznak .ha keresnek is akkor nagyon nagy a feltetel..

A zene meg ami jol esik azt hallgas senki nem mondhatja meg mit halgas vagy szeress

2016. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvárod a szüleidtől, hogy ne szabják meg neked, mit szeress, miért akarod rájuk erőltetni, hogy szeressék az animét? Ez nem túl felnőtt dolog.


Hallgasd fülhallgatón. Gondolj bele, ha tőlük hallatszana be valami zene, amitől kiráz téged a hideg, hogy éreznéd magad? Nyilván rosszul.

2016. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

6 Én ugyanezt írtam, hogy mindenki azt szeret amit akar. Nekem 16 évesen lila volt a hajam, érdekes módon, most már, így 30 felett sötétbarna :) Ez a világ rendje. Ha az én lányom lenne anime-mániás biztosan ráhagynám és nem foglalkoznék vele, úgyis csak egy gyerekes hülyeség, nincs semmi bajom vele, az is gyerekes hülyeség volt, hogy nekem anno lila volt a hajam.

De hogy nem szeretnék meg valamit, ami nem tetszik nekem, csak azért mert a kamasz lányomnak bejön, az biztos, úgyhogy szerintem ezt felesleges erőltetni. Nem fogják a szüleid megszeretni kérdező, legfeljebb elviselik, zenét lehet hallgatni fejhallgatón, az animés cuccaidat pedig vedd meg a zsebpénzedből, vagy menj diákmunkázni, ha ez ennyire fontos.

2016. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
A probléma azzal van, hogy senkinek nem kell téged beskatulyázni, ezt már te megtetted: "animés vagyok". Mit vársz? Ha valaki odaáll eléd, és közli, hogy ő most rapper, mer le van tolva a gatyája úgyhogy azonnal hallgass Eminemet. Ha tetszik valami, hallgasd, nézd, de függetlenül attól, hogy melyik országban készült. Mondom ezt úgy, hogy én is nézem a One Piece-t, játszok pokémont csak éppen nem tolom mindenképpen a többi ember arcába. Japánt tanulni pedig szerintem is hülyeség. Az egyik legnehezebb nyelvet beszéled, ha elkezded mellette a másikat is, felrobban a fejed. Tanulj angolt, a japánok is angolul tanulnak.
2016. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!