Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Vélemény?

Figyelt kérdés
Február 26-án volt a születésnapom, pénteki napra esett. Délután átmentem barátomhoz, megünnepeltük, utána írt anya hogy menjek haza a 7 órási busszal. Írtam neki hogy nem tudok azzal menni, nem érem már el, megyek a 8as busszal. Mentem is, bementem és az a látvány fogadott, hogy az asztalon virág, torta felvágva, megéve, többiek már bementek. Megünnepelték nélkülem a 18. születésnapomat... mindegy, túl voltam rajta. Ma délelőtt mentünk el otthonról, de én már tegnap mondtam nekik hogy én megyek német korrepre, mert az órán szinte semmit nem tanulunk érettségire. El is mentem németre, erre egy órakor kapok egy üzenetet öcsémtől, amin le volt fotózva egy torta, amire az volt ráírva, hogy "nagyon boldog szülinapot, szeretünk téged"... nekem anya azt mondta hogy megyünk valahova, döntsem el hogy hova megyek. Én megmondtam hogy muszáj németre mennem tanulni. Erre megkapom az üzenetet, és tudom hogy megint eljátsszák ugyanazt mint a múltkor hogy megeszik nélkülem... Nektek mi a véleményetek erről? Ha ma hazamegyek akkor már nem torta a torta? Miért kell az orrom alá dörgölni? Segítsetek! Mit csináljak?
2016. márc. 6. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Ez van, ezt kell szeretni. Többet beszélgess (és értelmesebben) az otthoniakkal.
2016. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Azt akarták tudomásodra hozni, hogy nem te vagy a világ közepe.
2016. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
91%
Ez mocsok dolog volt a részükről. Mondd meg nekik, hogy ez bunkóság volt. Egyáltalán hogy lehetne már megünnepelni egy szülinapot a szülinapos nélkül.
2016. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem szeretnek téged.
2016. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Azért ugye tudod, hogy nem csak a szülők hibásak? Te fordított helyzetben vérig lennél sértődve ha készülsz mondjuk az öcséd szülinapjára, de ő inkább elmegy focizni a haverokkal? Te meg minden mást programot törölsz, mert az öcsédet akarod meglepni..Tudtad, hogy szülinapod van, és mivel készülődtek, így feltétezhető, hogy minden szülinapodon készültek. Sejthetted, hogy lesz meglepetés torta, így neked is úgy kellett volna hozzáállni a dolgokhoz. Tudtad, hogy pénteken vagy 18 éves, mondjuk a barátodnak is mondhattad volna, hogy

" korán hazamegyek, mert szerintem a szüleim terveznek valamit" Mikor felhívtak, hogy menj haza, akkor is tudnod kellett, hogy meglepi miatt. Azt is sejtehetted, hogy a másnapi menjünk valahová az megint csak neked szólt, és egy nap korrepetálás hiányzása még nem vágott volna a földhöz. A szüleid viselkedését kritizálod, holott te is ugyanolyan hibás vagy.

AZ egész viselkedés azért volt, hogy tudassák, valahol rosszul esett nekik, hogy gondoltak rád, készültek, de te tojtál az egészre.. Én tuti a szülők helyében ezentúl nem fektetnék nagy hangsúlyt a szülinapodra.

Amúgy boldog szülinapot..

2016. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Mekkora szemétség már hogy nélküled ünnepelték meg a szülinapod. Gyomorrontást érdemelnek a tortától. Sajnállak.
2016. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Miért lettem lepontozva? Mert nem szidom a szüleidet? Mert szerintem te másban szemében a szálkát is meglátod de benned a gerendát sem?? Miért van az, hogy ha valaki leírja az igazat, őszintén akkor az le van pontozva? Mindenki ilyen álszent?? UGyan már! Ha te készülsz valamire, és az illető nem jelenik meg, akkor most ezért panaszkodnál ezerrel....
2016. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán tudtad, hogy pénteken otthon is meg akarnak ünnepelni? Vagy csak akkor szóltak, amikor már elmentél?

A vasárnapi köszöntőről szóltak előre?

2016. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó: a meglepetésröl szokás elöre szólni?
2016. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Elkerülhető lett volna az egész azzal, ha időben szólnak, nem csak akkor, amikor már kétséges, hogy eléred-e a buszt, hogy szeretnék megünnepelni a szülinapodat, lehetőleg érj haza 7-re. Ez így ordas bunkóság volt részükről.

A mai ugyanúgy, szólniuk kellett volna előre, hogy a szülinapodat szeretnék családi körben ünnepelni, akkor simán le tudtad volna mondani a német korrepetálást. Ha nem szóltak, és neked már más programod volt, akkor magukra vessenek.

2016. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!