Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Vélemény?

Figyelt kérdés
Február 26-án volt a születésnapom, pénteki napra esett. Délután átmentem barátomhoz, megünnepeltük, utána írt anya hogy menjek haza a 7 órási busszal. Írtam neki hogy nem tudok azzal menni, nem érem már el, megyek a 8as busszal. Mentem is, bementem és az a látvány fogadott, hogy az asztalon virág, torta felvágva, megéve, többiek már bementek. Megünnepelték nélkülem a 18. születésnapomat... mindegy, túl voltam rajta. Ma délelőtt mentünk el otthonról, de én már tegnap mondtam nekik hogy én megyek német korrepre, mert az órán szinte semmit nem tanulunk érettségire. El is mentem németre, erre egy órakor kapok egy üzenetet öcsémtől, amin le volt fotózva egy torta, amire az volt ráírva, hogy "nagyon boldog szülinapot, szeretünk téged"... nekem anya azt mondta hogy megyünk valahova, döntsem el hogy hova megyek. Én megmondtam hogy muszáj németre mennem tanulni. Erre megkapom az üzenetet, és tudom hogy megint eljátsszák ugyanazt mint a múltkor hogy megeszik nélkülem... Nektek mi a véleményetek erről? Ha ma hazamegyek akkor már nem torta a torta? Miért kell az orrom alá dörgölni? Segítsetek! Mit csináljak?
2016. márc. 6. 13:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
9: De ha meglepetés, akkor rendben van, hogy beleesznek a tortába és ezzel lerendezték az ünneplést az ünnepelt nélkül??? A meglepetésnél bele kell kalkulálni, hogy nem úgy jön össze a dolog, ahogy kéne...
2016. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez eszméletlen bunkóság szerintem.....


Mikor szóltak a 7 órás busz miatt? Bár lényegtelen, lehetett volna annyi eszük, hogy mielőtt elindulsz, szólnak hogy x órára legyél itthon.


A másik is parasztság volt, simán szólhattak volna hogy korrep helyett ide gyere mert 'te is kellesz' vagy 'fontos'... akármi... de nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy csak tessék-lássék módon meg akartak ünnepelni, de direkt elintézték hogy ne legyél ott.


Az egyik válaszoló aki felháborodott meg nem tudom mit olvasott, nem focizni meg szórakozni ment a kérdező hanem tanulni...


Amúgy nem tudom mit csinálj... kérd el az ajándékokat, rendelje magadnak egy pizzát vagy valami sütit és vonulj be a szobádba. A pofám leszakad hogy milyen családok vannak.

2016. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%
Én személy szerint egyáltalán nem szeretem a meglepetéseket, pont a kiszámíthatatlanság miatt. Egy ilyen alkalmat nagyon jól meg lehet szervezni úgy is, hogy csak egy része meglepetés, pl. szólnak, hogy légy otthon 7-re, ne szervezz programot vasárnap délelőttre, mert valamire készülnek. De így, hogy nem is szólnak, keményen benne van a pakliban, hogy nem úgy jön össze valami, ahogy elképzelték. Sokszor külön irritáló, hogy a meglepetés szervezője az egészből erkölcsi kérdést csinál, azaz ha nem úgy sül el valami, ahogy azt ő a nagy jó szándékával előre eltervezte (kezdve attól, hogy nem fér bele valaki programjába egészen addig, hogy nem olyan arcot vág az ünnepelt, amilyet "kellene") akkor még neki áll feljebb. Aki pofátlanabb, az még sértődötten a másik orra alá is dörgöli, hogy bezzeg ő mennyire készült rá, mennyi energiát fektetett bele, a másik meg "tesz rá". Ez az eset pont ilyen. Az, hogy megették a tortát a kérdező nélkül, vagy lefotózták és elküldték neki, nemcsak tahóság, de megalázás is.
2016. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7%

Én megértem az első esetet. Arra számítottak, hogy hazamész és meglepnek, nem pedig a barátod családjával állsz le ünnepelni és késő estére keveredsz haza.

Igaz én máshogy csináltam volna. Szóltam volna, hogy lehetőleg érj haza normális időben, ha meg ez nem következik be kint hagytam volna a tortát felvágatlanul. Ünnepelni viszont nekem sem sok kedvem lett volna azután, hogy órákat vártam.


A 2. eset viszont határozottan szemétség volt.

2016. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg tolunk miert ilyen rohadekok. Csak mas szavakkal. Egyebkent pedig boldog szulinapot.
2016. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez csak látszat szeretet a szülők részéről , majomkodás. Ha igazán szeret akkor megvár. Nem mindegy hogy 7 vagy 8? Ha eszük lett volna akkor a barátoddal beszélnek össze, hogy 7 re vigyen haza és közösen együtt megünnepeltétek volna. Érzi anyád hogy sáros mert még egyszer vett tortát. Hát akkor miért kellett megenni? Beteszem a hűtőbe és kész. Lehet egyébként hogy agyilag is van baja mert valljuk be ezt nem sok anya csinálná meg. Egy igazi anya aki tényleg szereti a gyerekét az ezerszer nagyobb, bűnösebb dolgot is elnéz a gyerekének nem ilyen semmiséget hogy később megy haza. Mi egyébként előre megbeszéljük mikor tartjuk , hánykor a szülinapokat. Hisz úgy is tudom hogy lesz valami, ez nem lenne amúgy sem meglepetés mert alapból számítok rá, és tudom hogy mikorra kell hazaérnem. Tehát anyukádnak 2x is elmentek otthonról.
2016. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
74%

Nehogy már a kérdezőt hibáztassátok. Normális szülő nem ünnepli meg a gyereke születésnapját az ünnepelt nélkül.

Sajnálom, hogy ilyen szülők jutottak neked.

2016. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felköszöntéseket :) amúgy tegnap megvártak, nem ették meg a tortát :D csak az első esete nem értem, mert én úgy terveztem, hogy először elmegyek barátomékhoz mert nagymamája meghívott ebédre, utána meg mentem volna haza otthon is megünnepelni. Mindegy... az legalább pozitív volt, hogy tegnap megvártak és tök normálisak voltak :)
2016. márc. 7. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!