Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem féltek attól, ha a...

Ti nem féltek attól, ha a szüleitek megöregednek és betegek lesznek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet gondolok erre.

Habár még az szüleim még nincsenek 60 évesek sem.(47 és 54) évesek,de mostanában sokat gondolok arra mihez kezdek,ha betegek lesznek.


Az én életem is elég kilátástalan,nem áll stabil lábakon.

És egyre jobban aggódom azon mi lesz velük,ha nem tudok nekik segíteni.

27 vagyok még csak...


2016. márc. 7. 00:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

7-es hozzászólónak:


Az egészséges féltés jó, de a túlzásba vitt aggodalom a gyerek életét inkább tönkreteszi.


A kérdezőnek:

Biztos, hogy Te megteszed, ami rajtad múlik. Ezen kívül Imádkozhatsz értük, és a saját helyzetedért.

Többet nem tehetsz. Ne erőltesd az aggodalmaskodást. Lehet, hogy bekövetkezik ilyen helyzet, de (mint előttem többen írták) egyáltalán nem biztos.

2016. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%

az oregedes es a halal termeszetes dolog.

ilyen dolgokon torni a fejed csak idopocsekolas, ugysem tudsz ellene tenni semmit, csak a sajat idegeid cseszteted...

2016. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem rágódok ilyeneken.Ha ez megtörténne,akkor foglalkozom majd azzal.Van saját ingatlanuk,annak árán már egy magán idős otthonba is be lehet fizetni őket,ahol luxus körülmények között élhetnek,és ápolják őket,én meg ahogy munkám,időm engedi,ott vagyok természetesen.Azt manapság nem sokan tehetik meg,hogy a lerobbant szülőket ápolják 0-24-ben.Anyagilag sem.
2016. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Én sem vagyok teljesen egészséges..."

"Az én életem is elég kilátástalan,nem áll stabil lábakon"


Na most képzeld el, hogy a szüleidet hogyan érintené, ha esetleg te robbannál le?!

Nekik ez még nehezebb lenne.

2016. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Sajnos azért gondolok bele ilyesmikbe,mert én sem vagyok egészséges.

Nem fizikailag,hanem mentális téren.

Nehezen viselem a stresszt,generalizált szorongást is megállapítottak nálam.

Sajnos ezek részben gyerekkora is visszavezethetőek,a szüleim is benne vannak,mert elég agresszívek voltak,és rossz volt köztük a kapcsolat.

Ennek ellenére még most is támogatnak,de nagyon nehéz utat jártunk be eddig.


Ha teljesen egészséges lennék,nem félnék ettől annyira,mert akkor nem lenne kérdéses.


Viszont hatalmas lenne a nyomás,ha valamelyikük lebetegedne,maga a nehéz természetük miatt is az ápolás,és e mellett dolgozni,beteg,nem egészséges állapotban.

Lehet nem is bírnám sokáig,és otthagynám őket,ettől félek.Mert nem bírnám ezt a sok nyomást egyszerre.


Apám testvére,akiről meséltem most pont ezért lakik nálunk már egy pár hete,mert a gyereki nem tudják vagy akarják befogadni.

Én most tanulok és mellette kezelésekre járok a mentális betegségemmel kapcsolatban,és ez is eléggé megvisel,hogy látom,hogy a nagynénimnek milyen rossz,pedig neki a gyereki egészségesek,és tudnának rajta segíteni.

De még nekik is sok ez,és belegondoltam,hogy én mit tennék ilyen esetben.Lehet beleroppannék.

2016. márc. 7. 17:03
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem fiatal szüleim vannak 44, 46 évesek és nem tudom más hogy van vele, de én személy szerint remélem, hogy ők majd szépen megöregednek és nem valami hirtelen betegség vagy tragédia áldozatai lesznek....Egészségügyben dolgozom, látok szörnyüséges sorsokat fiataloknál is, tehát én inkább ezért imádkozom....hogy legyen lehetőségük megöregedni és még köhögni jó sokáig!!
2016. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Soha nem tudhatod mit hoz a holnap. Apukám 51éves életerős csak röviden az én hősöm. Akivel este nevetek és a szokásos bohóckodás megy, majd másnap egy rosszullét és örök álomba szenderül. 22évesen temettem el a legjobb apát a legjobb férfit a legjobb embert akit csak ismertem.
2016. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!