Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a szüleim...

Szerintetek jogos a szüleim reakciója? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, nagyon tetszik a raszta haj, ezért megkértem egy raszta ismerősöm hogy csinálja meg a hajam egy részét ( kb 20 tincs lett).. Azért csak egy részét, hogy ha valami ünnepségre, suliba stb megyek el tudjam rejteni a többi hajam alá... Meg is lett, nagyon nagyon tetszik, végre azt érzem hogy a saját stílusom kezd kibontakozni.. Haza is mentem vele, a szüleim meglátták és elkezdtek ordibálni, hogy azonnal vágjam le vagy bontsam ki vagypedig ők fogják levágni, egyik éjjel amíg alszom...
2016. márc. 7. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem undi, megértem őket. Ahány raszta hajat láttam mind koszmós igénytelen volt.
2016. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Heves a reakció a szüleid részéről, főleg,hogy csak hajról van szó. Bár nem kéne így kiakadniuk, de valahol érthető. A raszta haj az én szememben is az igénytelenséget mutatja. Nekem mindig az jön be, hogy akinek raszta haja van az úgy néz ki mint aki évek óta nem fésülködött, igénytelen, büdös ember. TUDOM, hogy nem az, de ez a látszat. Arról nem is beszélve, hogy sok munkahelyen ez kizáró ok, még ha nem is mondják.
2016. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos igazuk van.
2016. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

nem akarnak szégyenkezni miattad, "mert ők nem így neveltek"...

sajnos amíg függsz tőlük addig van beleszólásuk a dolgaidba...


23F

2016. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem Kérdező, egyáltalán nem jogos - de szerintem ne foglalkozz vele, holnaputánra már tizedekkora vehemenciával se fognak szidni miatta - megszokják lassacskán...
2016. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

A rossz szülő ismérve az, amikor a gyerek kinézete miatt ítélkeznek. Az ilyenek csak uralkodni akarnak, hogy mindig azt csináld engedelmesen, amit parancsolnak. Nem alakul ki bizalmi légkör, így a gyerek is mindig titkolózni fog, ami a rossz társaságba keveredés alapfeltétele.

Tartsd meg a tincseket, de ne feledd, csak azért nem kell majd mindenben ellent mondani a szülőknek, hogy bosszút állj. Keresd a középutat.

2016. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén,hogy nekem sem tetszik a raszta haj. De ha neked igen, nincs vele semmi baj.

Az a fontos,hogy te érezd jól magad a bőrödben.

A szüleid meg majd megbékélnek. 18 évesen nem igen kéne beleszólniuk abba,hogy milyen hajad legyen. Ennyi idősen én voltam szőke, vörös,fekete.Aztán rájöttem,hogy nekem az eredeti barna áll a legjobban. Ennyi. De hiába mondták meg előre, nem hittem nekik. Nem is bánom,hogy így alakult. A haj visszanő, nem lehet annyira elrontani,hogy maradandó legyen.

2016. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!