Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevemre vehetem engedély nélkül?

Nevemre vehetem engedély nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Terhes vagyok, az apuka lelépett.Azt mondta ,hogy nem akar engem a terhesség alatt támogatni semmivel majd max amit a bíróság megítél mikor megszülök. Nekem meg nem kell egy ilyen apa. Ha egyedül kell megoldanom ,hogy mindene meg legyen a picinek akkor nem gondolom,hogy joga lenne arra,hogy az általam meg küzködött jóból kapjon.Nagyon könnyű úgy szülőnek lenni,hogy semmi felelősséget nem vállal érte. A nevemre szeretném venni hiszen én vagyok az aki teljes felelősséget vállalt érte. Persze ez a mihaszna úgy képzeli,hogy elég volt meg csinálni a gyereket amit nem is akart mert el akart zavarni abortuszra. Milyen lehetősségem van arra,hogy a nevemre vegyem a gyereket abban az esetben ha az " apa " nem akar erről a jogáról lemondani?

2016. márc. 8. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azt mondod, hogy apa ismeretlen. Ez fog szerepelni a születési anyakönyvin, és ennyike.

Ha ez a mintaapa akar valamit, majd fizeti ő a genetikai vizsgálatot meg a pereskedést. De kétlem, hogy bevállalja.

2016. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalosan is ő lesz az apa (most mindegy, hogy te, vagy ő kéri a vizsgálatot), akkor nem csak kötelessége (gyerektartás), hanem joga (láthatás) is lesz. Ezt gondold végig.

Egyébként valóban: apa ismeretlen és kész. Ha békén hagy, akkor minden oké lesz.

2016. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát van már egy másik gyereke is. Ott is elhagyta az anyukát terhesen. Ott egy hünapban egyszer megy el egy délutánra. Mondjuk most 3 hónapja nem ment a gyerek felé. Én ezt nem akarom az én gyerekemnek. Tudom ,hogy jogai is vannak. Van egy kislányom ott már apukával lezongoráztuk a dolgokat. De ő imádja a lányát és rengeteg időt töltenek együtt.
2016. márc. 8. 09:22
 4/12 acelsziv ***** válasza:
88%
Ha megkérdezik ki az apa csak mondd: "Hát én csak a kukoricát kapáltam oszt a mit tudom én, melyiket ette ott hátul a fene"
2016. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :D majd igyekszem :D Jaaaj ,hogy mibe keveredtem. Nem baj ez mert én erős vagyok meg feltudom nevelni egyedül is, meglesz mindene. De sajnálom a gyereket. Inkább ne is foglalkozzon akkor vele egyáltalán mint sem nekem kell majd magyarázkodni a gyereknek hogy hol az apja miért nem látogatja. Anyukám vígasztal,hogy addig még mire akkora lesz,hogy felfogja lehet hogy találkozok egy rendes emberrel és minden rendbe jön.
2016. márc. 8. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

"ha az " apa " nem akar erről a jogáról lemondani"


Már bocsánat, ez az apának nem joga. A gyerek neve közös döntés. Az már más kérdés, hogy a hagyomány alapján inkább az apa nevét kapja a gyerek.

2016. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaaaaa !!! Hogy nem vagyok kötelezhető arra,hogy az apa nevét kapja a gyerek. Amúgy nem voltunk házasok,csak együtt laktunk. Még a házamba sem volt bejelntkezve papíron. Végül neki apasági nyilatkozatot kellene tennie uyge? De azt meg teheti nélkülem is. Vagyis hiába ha én a nevemre akarom venni... vagy mi van? :)
2016. márc. 8. 09:36
 8/12 acelsziv ***** válasza:
100%

Ha te közlöd, hogy az apa ismeretlen, akkor neki kell pereskedni és DNS teszttel bizonyítani, hogy övé a gyerek.

Abból amit leírtál nem tűnik valószínűnek, hogy vaddisznóként harcoljon a láthatásért és, hogy fizethesse a tartást.

2016. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően két eset van.


1. Házasságkötésnél a szülők megegyeznek, hogy mi lesz a születendő gyerekeik neve, és akkor születéskor az lesz. Ezen egyébként lehet változtatni, de nem nagyon szokta.


2. Élettársakról beszélünk. Ekkor az apuka apasági nyilatkozatot tesz, és ezzel egyúttal általában az apa nevét kapja a gyerek. Vagy kötőjeleset, de a lényeg, hogy közös megegyezés.


Ezen felül a te esetedben, megszülöd a babát és a te nevedre kerül a gyerek, amennyiben nem vagy házas (tehát volt korábbi megegyezés), vagy nincsen apasági nyilatkozat.

Ezeknek megfelelően egészen egyszerűen azt mondod, hogy nem nevezel meg apát és kész. Így nem csak a jogot nem gyakorolhatja a biológia apa, de kötelessége sincs (tehát nem fizet gyerektartást). Ha ő akar bármilyen jogot formálni a gyerekre, akkor egyrészt pereskednie kell, fizetnie a DNS vizsgálatot stb, és ezzel együtt kötelességet is kap, tehát gyerektartást kell fizetnie.


Mivel igazi minta apukának tűnik a pasi, ezért több mint valószínű, hogy semmit nem fog tenni.

Nem nevezel meg apát, a baba a te nevedre kerül, a pasi pedig semmit nem fog tenni, hogy rendezze a helyzetet, mert neki az plusz idő, energia és pénz lesz.

2016. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat és hogy nem ítélkeztetek :)

Utolsó köszönöm a hasznos választ. Én sem gondolom, hogy nagyon sokat fog kínlódni a dolgokon, meg amúgy sincs annyi esze,hogy ilyet elintézzen :D

2016. márc. 8. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!