Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fél fizetésem adjam le,...

A fél fizetésem adjam le, mert elköltötték az összes pénzüket, pedig itthon sem vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrég a nevelőapám kitalálta, hogy be kell szállnom mindenképpen a családi kasszába mert ő egyedül nem bírja az anyagi terheket..

Nemrég fejeztem be egy tanfolyamot, amiért a munkaügy által kaptam pénzt, amiből fenntartottam magam, és még itthonra a konyhára is vettem mindig dolgokat. Amennyi pénzt meg tudtam spórolni, ahhoz egyáltalán nem szeretnék hozzányúlni, mert 2 hónap múlva költözök a barátommal németországba, mert munkát kaptunk, és valamiből ki kell jutni és élni egy hónapot az első fizetésig. Ezért most alkalmi munkám van, ami heti egy napot jelent, így a havi keresetem olyan 25ezer forint körül van. Ebből szintén megoldom a gyógyszereimet, a számláimat, a kajámat, de jórészt a barátoméknál vagyok, ahol a szülei mivel támogatni akarnak minket a költözés miatti spórolásban, annyit kértek, hogy kicsit segítsek be a házimunkába, esetleg (ha már szakács a szakmám) főzzek néha ebédet. Emiatt elmúlt néhány hónapban a barátomtól sem kértek már háztartási hozzájárulást.

Az itthon töltött idő kb heti 2-3 nap, abból is az egyik az a nap, amikor dolgozok.

Ez volt az én oldalam, akkor most a nevelőapámé, és anyámé: Nemrég több, mint egymillió forintot kaptak (most nem fejtem ki), amiből kifizették a meglévő autójukat, de vettek hozzá még egyet csak úgy, hogy legyen egy munkás is, nekiálltak lakást felújítani, meg belefogtak egy vállalkozásba is, ami rengeteg pénzt vitt már el, pedig még el sem kezdték.

Szóval ezzel el is ment az összes pénz, és ezért most a havi 25ezres fizetésemből 10ezret követelnek, azért mert hivatalosan itt lakok.

Néha előadják burkoltan, hogy mekkora teher az, hogy még itthon lakok, de ha a keresetemhez mérten ennyi el akarnak kérni, akkor hozzá kéne nyúlnom a spórolthoz, ami meg másra van.

Most én vagyok a szemét, vagy jogosan érzem kellemetlenül magam?

L21


2016. márc. 10. 15:04
1 2
 11/20 anonim válasza:
96%
Nehéz kérdés. Bár elég érdekes szüleid vannak hogy 21 évesen ennyire meg akarnak szabadulni tőled, pedig ők is biztos tudják hogy a mai világban mennyire nem könnyű normálisabb állást meg albit találni. Mivel tudják hogy mire spórolsz, meg milyen keveset keresel nem szép tőlük hogy elkérnek belőle ennyit. Elmondásod alapján tényleg nem tudnak bánni a pénzzel, egyszerre lakást felújítani meg vállalkozást kezdeni nem túl okos dolog. Szerintem próbáld megbeszélni velük hogy ez neked hatalmas kiesés lenne, úgyis el fogsz menni, amúgy meg mennyire lesznek kisegítve kb 20e forinttal?? Ha minden kötél szakad próbálj meg a barátodhoz költözni, az ő szülei segítőkészebbnek tűnnek. Cserébe átvállalhatnád barátod anyukájától hétköznapi feladatokat amíg ott vagy.
2016. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem adnék.

Érdekes,hogy a barátod szülei normálisan állnak a dologhoz,nem húznak le anyagilag, mielőtt mennétek külföldre. A szüleidnek amúgy volt is pénze, de eltapsolták, most meg le is húznának. Én nem adnék. Volt már több ismerősöm, aki külföldre ment ki, de nem talált rögtön munkát, a kivitt pénzét is felélte . Szóval szerintem nem érdemes kicentizni,hogy mennyi pénzt visztek ki. Minél többet,hogy ez ne forduljon elő, hogy munka még nincs, de pénz se már.

Amúgy a heti 2-3 nap otthon tartózkodásod is kerül valamennyibe, ez tény. Csak mondom, nekem szülőként nem lenne pofám elkérni a gyerekemtől "rezsiként".

Másik jó tanács, hogy keress valami rendszeresebb munkát erre a két hónapra. Mert ez a heti 1 nap kb semmi.

2016. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%
Ismerem az ilyen embereket! :D Ők a "jómódú szegények". Első ránézésre úgy tűnik jól megy a szekér (2 autó, vállalkozás, házfelújítás, stb.), de közben nincs semmijük. Ne adj nekik. Jelképesen felajánlhatsz 5ezer forintot (ha az még nem vág földhöz), de az a plafon. Több ismerősöm kint van már külföldön, én is oda készülök egyetem végével. Ha nincs elegendő spórolt pénzed el sem érdemes indulni. Ha most odaadod nekik azt a keveset amit félretettél, akkor könnyen meglehet itt is ragadsz ebben az országban. Vagy elmész, de vissza kell jönnöd. Ha tényleg annyira kell nekik, az 5-nek is örülni fognak. Amúgy ne törd magad a hülyeségük miatt. Nem tudom mennyi idősek, de akinek 45-50 éves korára nincs semmije, annak már nem is lesz. Náluk látszatban van pár dolog, de ha így folytatják pár év és kezdhetik eladni a cuccaikat. Ezen meg úgysem tudsz változtatni.
2016. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"de akinek 45-50 éves korára nincs semmije, annak már nem is lesz. "


Azért ilyen botorságot már ne jelentsünk ki.

Látszik, hogy nagyon fiatal vagy, és azt hiszed, hogy mindig minden egyenesvonalban mozog.

Egy ismerősömnek 50 felett bedőlt egy vállalkozása, olyan szinten, hogy mindenét el kellett adnia, ismerősöknél csövezett hónapokig, majd újra építette az egészet magasabb szinten.

Persze ehhez kitartás és nem ész nélküli pénz szórás kell.

2016. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én ha gazdag lennék, és az lenne a legnagyobb gondom, milyen jótékony célra adakozzak, akkor sem azokat választanám, akik így elszórják a pénzt. Az ő hibájuk, az ő problémájuk.
2016. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Itt a kérdés teljesen mást sugall, mint a leírás alatta...

A fél fizetésed itt 10.000 Ft ami ugye nem nagy összeg.

Heti 2-3 napot vagy otthon, szóval fogyasztasz otthon, amit joggal kérhetnek el, ha a saját hülyeségükre elköltötték a pénzt...nézd a te oldaladat úgy mint ők a sajátjukat...ők kifizetik a saját dolgaikat, a tieidet ne nekik kelljen...


Tehát számold ki, kb mennyi a fogyasztásod és azt fizesd ki nekik...

8-12 nap alatt eszel, iszol, fürdesz, fűtenek rád...szóval valamilyen szinte jogos a kérdésük...persze nézhetnék a te helyzetedet is, hogy nem soká költözöl, szükséged van a pénzre...

de mint a példa is mutatja, nem foglalkoznak vele, hogy neked mennyire kell a pénz, mert nekik is szükségük van rá...


23F

2016. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
19%

A szülöknek igaza van, havi 10ezer Ft-ból még heti két ebéd sem jön ki, az áram- és vízgfogyaszta´sról nem is szólva.


Emellett egy felnött gyereket egyetlen szülö sem köteles eltartani, inkább örülnél, hogy lakhatsz náluk ingyen.


A szülök helyében én egyértelmüen közölnem hogy ha nem vagy hajlandó ennyit befizetni a közösbe, akkor elsejétöl mehetsz, ahová akarsz, náluk nem maradhatsz.

2016. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14-es! Szép teljesítmény, hogy újraépítette az életét, de az még csak a minimum. Bár igaz, az is valami.
2016. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid ilyen nagylábon élnek, pedig nem tehetnék meg, akkor nem a te havi 10 ezred fogja őket előrébb vinni.

Szerintem egy szülő ennyit tehetne a gyereke felé, hogy nem garasoskodik havi 8-12 nap ottléten.

Viszont arra készülj fel, ha kimentek és már "jól fogsz keresni", akkor is tartani fogják a markukat, mert te külföldön dolgozol és miért biztos telik, hogy az otthoniakat segíthesd. Ilyenkor ünnepek előtt időnként küldj haza egy kis pénzt, de ne százezreket és a valódi béredet is titkold előlük, mert mindig fognak kérni valamire, aztán elherdálják. Ismerős a szitu, barátnőmmel is ezt játszották a szülei.

2016. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mondd meg kerek perec most te sem tudsz adni de pótolod az otthoni fogyasztást amint kint lesz kereseted. Hümmögni fognak, de ha ennyire a pénzen múlik a kapcsolatotok, inkább a barátodnál vállalj több dolgot, így te se érzed magad koloncnak.ahogy olvasom az ottani szülők díjazzák az igyekezetet... támogatják a jövőépítést...
2016. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!