Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondta már ezt a lányotok...

Mondta már ezt a lányotok nektek? Hogy reagáltatok?

Figyelt kérdés
Szeretne velünk lakni akkor is, amikor családot alapít, mert így lenne boldog. Nagyon örültem neki, mert én alig vártam, hogy elköltözhessek a szüleimtől, amint tehettem.
2016. márc. 11. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, hogy a leendő vő is ennyire szeretne-e majd anyóssal együtt lakni.
2016. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Már a szeretet miatt is pszichológushoz kell küldeni valakit?

Ezt nem tudtam.

:D

Nem egy szobában akar velem lakni, csak egy házban.

Jaj nekem, jaj nektek.

2016. márc. 11. 21:04
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a stílusodból látszik, hogy te vagy a lány, süt a naivság, értelmetlenség belőled. Gondolom fiatal, tinédzser vagy még azért dédelgetsz ilyen álmokat.


Ne aggódj, majd te is felnősz egyszer és rájössz, hogy a szülőktől elköltözni egészséges, jó dolog. Aki nem vágyik arra, hogy kettesben legyen a férjével/feleségével, gyerekeivel, saját kis családjával, az nem normális lelkileg/agyilag.


Egyszer le kell válni a szülőkről érzelmileg. Amíg ez olyan szinten nem történik meg, hogy a napi kontaktus létszükséglet, addig nem szabad saját családot alapítani.

2016. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülő írta ki a kérdést, miután a 11 éves kislánya azt mondta neki, hogy szeretne majd felnőttként, a saját családjával is a szüleinél lakni.

Én erre mosolyognék egyet, hogy jaj de jó, szeret velem lenni a lányom, de azért reménykednék, hogy 20 évesen már másképp fogja gondolni. Ez nem a szeretet hiánya, hanem kellő önbizalom és érzelmi, anyagi függetlenség kialakulása.

Persze ha adott lesz egy olyan szituáció, ahol mindenki (szülők, lány, férj, unokák) számára megfelelő lesz az együttlakás, akkor hajrá. De kétlem, hogy évtizedekig mindenkinek jó lenne majd ez.

2016. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányod elmúlt 18, és valóban így gondolja, akkor ez nem szeretet, hanem infantilizmus. Vagy csak pontosan tudja, mit szeretnél hallani, és még szüksége van rád.
2016. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
74%
Hát szülőként nem örülnék neki, a lány párjaként meg aztán végképp nem, hogy a szülei házában kell lakjunk mert neki ez minden vágya... :D
2016. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam azt mondta, hogy elfog venni feleségül, és boldogan fogunk élni. Persze csak akkor lesz a férjem ha megígérem, hogy soha nem kell spenótot ennie.

Amikor ezt mondta, olyan 4 éves volt, és én lelkesen bólogattam, hogy milyen boldog leszek mert megkéri majd a kezem..

Ha most 23 éves fiam újra mondaná, bezárkóznék a pánik szobába (ha lenne)

Szóval nagyon nem mindegy, hogy hány éves az a gyerek amikor érdekes dolgokat mond.

Ha a lányod 4-8-10 évesen mondta, akkor persze, hogy mosolyog az ember. De ha huszonévesen akkor csak le kéne ülni vele beszélgetni, hogy megértsd mi az oka, hogy ennyire fél a nagy világtól? Mert nem egészséges felnőttként nem elszakadni a szülőktől.

2016. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!